kniha » Cynik
v Top10 23 | chce si přečíst 13 | chce mít v knihovně 34 | má v knihovně 147
hodnotilo: 336
89%
Cynik

Jiří Kulhánek

Cynik

série: Cesta krve
díl v sérii: 2

Kategorie: sci-fi - akční - postkatastrofická - zombie

vydání: Klub Julese Vernea (web) 1997

odkazy: 1x [recenze]


Komentáře:
cDd  | *****

otazka: je lepsii dobrak alebo cynik?

Vlask  | ****

Druhý díl odehrávající se v Africe už netrpí vylidněností prvního dílu, zato hlavní hrdina trpí podstatně víc a na to jak tvrdě to schytá, je pořád až příliš plný elánu. Navíc dojem kazí shizofrenické rozhovory s rozdvojenou osobostí, které se mi moc nelíbily. Je jen škoda, že série není uzavřená a třetí díl byl napsán neznámým anonynem a ne autorem. Sice je to zdařilá napodobenina, ale Kulhánek to není.

Majkl  | *****

Druhá kniha má svoju čitateľnosť, rovnako ako takmer každá Kulhánkova kniha, schizofrenické rozhovory mi nevadili, boli vtipné, neutíchajúca akcia je ako sa patrí, scény kedy slabšiemu čitateľovi môže prísť zle (pavúky, amputácie atď.)sa dali zniesť. Na knihe sa mi najviac páči postupná premena hlavného hrdinu, čo síce nie je psychoanalýzou ani ničím podobným, no tu to nevadí, keďže od autora nemôžme čakať knihu založenú no… na niečom viac, ale na akcii.

hawai  | *****

Vyborne.

INGSOC84  | ****

Jen o něco málo lepší než „Dobrák“.

The_Star_Rover  | ****

Maxmilián, již ostřílený ničitel mimozemšťanů a zombií pokračuje ve své krvavé pouti za účelem pomsty. V druhém díle Cesty krve je více postav, zvratů, toho druhého, náhod, strojů i krve.. Maxmilián ničí ještě více než v předchozím díle i přesto, že přišel k velkému zranění. Jako by autor i chvílemi zapomínal, na to jak je Maxmilián postižen. Místy to tedy vyvolává neuvěřitelné situace. No je to brak jako řemen, ale hodně čtivý a zábavný.

tvarohovej  | *****

Ta pasáž v pralese, ó bože to je jak ze sna, strach nejistota, věznění, tak strašně dlouhá cesta kvůli touze, nemožnost se vzepřít k odporu. Úžasné a neopakovatelné dobrodružství.

GeRony  | ***1/2

Pre mna rozhodne kvalitou dolu oproti prvemu dielu. Kratsie, viac pritiahnute za vlasy, atmosfera tiez stratila ako sa vytratili „mrtvaci“. Celkovo mi proste cast v Europe prisla lepsia ako tato v Afrike. Zrejme bol pripravovany treti diel, kedze napr. Jonas vysumel do stratena. I tak sa ale jedna o zabavnu knizku na oddych…

aqu1la  | ****1/2

Druhý diel, v ktorom som už vedel, čo od knihy čakať, a nevšímal si vecí, ktoré ma rozčuľovali (asi najviac neskutočné šťastie Maxa – z ktorého sa postupne stáva skoro nesmrteľný Mad Max), som sa dobre pobavil, naozaj slušná akčná jazda.

Methat  | ****

Na otázku, či je lepší dobrák alebo cynik neodpovedám, pretože tie dve knihy považujem ako jednu – príbeh druhej knihy pekne nadväzuje na koniec prvej a je veľká škoda, že Cynik končí otvorene. A Kulhánek určite nenapíše pokračovanie – neautorizovaný tretí diel napísal Martin Moudrý a to už nie je Kulhánek.

Každopádne mi druhý diel prišiel slabší. Príbehovo hrdina už nebojuje ani tak s mimozemšťanmi alebo mrtvákmi ako s ľuďmi a technológiou Cudzincov. Maxmillián opäť zjedol všetko šťastie sveta, nič ho nezabije a guľky ho míňajú o pomyselné milimetre. A mne to ani moc nevadilo, pretože sa to sakra dobre čítalo. Naozaj mi bolo hlavného hrdiny ľúto, čo všetko musel prebolieť, až mňa za neho bolelo telo (a tá amputácia, fú). A najväčší automatický tank minulého storočia sa mi páčil všetkými desiatimi (Drobek).WebArchiv - archiv českého webu