tohle je uz novy hosting
kniha » Hlava plná přízraků
hodnotilo: 2
70%
Hlava plná přízraků Více vydání = více obálek.

Paul Tremblay

Hlava plná přízraků

Kniha vyšla i pod názvem:
Hlava plná duchov
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: horor

originální název: A Head Full of Ghosts
originál vyšel: 2015

vydání: Ikar (SK) (web) 2016; Knižní klub (web) 2016


Komentáře:
trudoš  | *** 09.07.2017 22:59

Než aby Paul Tremblay experimentoval s možnostmi žánru, vsadil na klasiku. Lépe řečeno několik klasik. V pohnutém osudu rodiny Barretových tak kombinuje motiv strašidelného domu, náboženského fanatismu, neposkvrněnosti dětství, zvrácenosti posednutí a současného trendu televizního voyeurství. Jeden by řekl, že z těchto ingrediencí nemůže vzniknout špatná kniha.
Taky nevznikla. Jen je jednoduše odbytá, přičemž nevyužitý potenciál vysloveně zamrzí. Ani ne kvůli inovativnímu pojetí textu, ve kterém se samoúčelně kombinují blogové zápisky s tradičním vyprávěním. Hlavní problém je, že všechna ta děsuplná klišé odkazující na slavná díla filmového hororu jsou nakonec jen tím, čím byla od začátku – profláknutými klišé bez špetky invence.
Ke spisovatelově cti je třeba podotknout, že stylistiku i imaginaci má v malíku. Kdyby se místo tvůrčího hraní si se slohem víc věnoval nabízeným možnostem, měl by čtenářovo srdce v hrsti a mohl by jej svírat do aleluja. A ještě by mu za to dotyčný děkoval.WebArchiv - archiv českého webu