kniha » Armada
chce si přečíst 4 | má v knihovně 8
hodnotilo: 11
70%
Armada Více vydání = více obálek.

Ernest Cline

Armada

Kniha vyšla i pod názvem:
Flotila
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: sci-fi

originální název: Armada.
originál vyšel: 2015

vydání: Knižní klub (web) 2016; Ikar (SK) (web) 2016; Ikar (SK) (web) 2016

odkazy: 1x [ukázka], 2x [recenze]


Komentáře:
Fredericco  | ****

Po úspěšném Ready Player One, je tu další kniha, která podobně jako ta předchozí odkazuje na různé sci-fi filmy, staré videohry nebo hudbu, což mi při čtení mnohokrát vykouzlilo úsměv na tváři. Armada vypráví příběh, který tu byl před tím už mnohokrát. Obyčejný chlapec/hráč her, který žil celý život jako outsider se náhle dozví o své výjimečnosti, o mimozemšťané invazi, záchraně světa … zkrátka takové typické Béčko. Děj je docela prostý, má spád a v určitých momentech připomíná/kopíruje jiná díla (má to svůj důvod), jako třeba Iron Eagle, The Last Starfighter nebo třeba Ender's Game. Co mi asi nejvíce vadilo, byla délka. Vše se odehrává během krátkého časového úseku, který nedává moc prostoru pro rozvoj a výsledek pak působí trochu uspěchaně.

Ernest Cline tentokrát bohužel nepředvedl to samé jako u svého prvního díla. Armada je zajímavé a příjemné čtení, jedná se ale spíše o takovou jednohubku, které ještě cosi chybí.

Lokina  | *****

No jakože pecka největší! Na to že hry vůbec nehraju a nejsem technikou políbená, mě to děsně bavilo. Pařmenka nejsem, ale fanoušek „scifáren“ ve stylu Star Wars, Star Trek ap. jsem od svého dětství, takže touhle cestou se mi kniha dostala pod kůži. Plusový body si připsala za cool vypalovačky, který jsem si během čtení pouštěla, to byl nářez. Teď s chutí se pouštím do Ready Player One :-)

bloy  | ***

Množstvo nostalgie plný odkazov pre nerdov a vŕšenia klišé na klišé. Každý geek si to nepochybne užije, horšie už je to s príbehom, ktorý je tak na úrovni priemernej epizódy Doctor Who, ak vôbec.WebArchiv - archiv českého webu