kniha » Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 9
hodnotilo: 8
71%
Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Více vydání = více obálek.

Becky Chambers

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

série: Poutníci
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi

originální název: The Long Way to a Small, Angry Planet
originál vyšel: 2014

vydání: Host (web) 2017; Host (web) 2017

odkazy: 1x [ukázka], 3x [recenze]


Komentáře:
dva mraky  | ***1/2 07.11.2017 20:45

Řeknu to tak, bylo dušičkové počasí a já měl silný splín a tak jsem zakoupil tuto knihu, připravil si oblíbené sladkosti a snil o tom, že většina věcí se dá vyřešit ku spokojenosti všech, že máme hledat, to v čem jsme si podobní a ne to v čem se lišíme, že vesmír je nekonečný a v pro každého se v něm najde kousek místa. Jinými slovy, tohle je totální limonáda. Jsme ve multirasové posádce, v relativně mírumilovném galaktickém společenství, na lodi, co staví vesmírné cesty. A to je celé. Pohodová(až příliš :-P) road movie. Šňůra většinou ne moc akčních epizod z míst co navštívili. Postupné odkrývání charakterů z posádky a jejich sbližování… a lehčí drama nakonec, aby to byla aspoň opravdická space opera. V kontextu současné tvorby osvěžující, nezachraňujeme vesmír nebo aspoň planetu, ale spíš sami sebe a vlastní srdce. Spíše komorní často o vztazích. Pokud máte averzi na seriál Přátelé a jim podobné, opravdu hodně zvažte nákup této knihy. Ale Chambers v téhle poloze psát umí. Chcete se pomazlit ze Sissix?

MMCH anotace je zavádějící blbost, kniha opravdu nestaví na tom, kdo má jaké tajemství, to je využito jen epizodicky. Stejně tak se nejedná o výpravu do hlubokého vesmíru, prostě jen letí delší dobu než jsou zvyklí a do místa, kde jsou rasy z jejich společenství jen krátce.

exrabbit  | **** 16.11.2017 17:17

Mě se to líbilo a trochu mi to připomínalo Brinovu ságu Pozvedání. Je fakt, že kniha je na současné poměry nezvykle optimistická, což může být pro někoho plus, pro někoho mínus. Četlo se svižně, pomazlit se se Sissix bude chtít určitě každý ;-)WebArchiv - archiv českého webu