RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

12345678910poslední (592)23679 příspěvků celkem
kniha: Lovci zlatých mloků - Kantor, Vojtěch
Gaarq | ***** | před 18 dny

jedna z klíčových antologií mého mládí, která formovala můj vkus ve SF. specificky české prostředí formovalo předrevoluční SF trochu jinak, než jinde. méně filozofujícího žvatlání či bezhlavé akce, více humoru a satiry, ale také jistá lidská srdečnost, která nejen fackuje, ale i hladí.

zajímavé antimilitární postapo. kulisy jsou klasicky dobové, vyprávění často až přehnaně patetické, ale tato forma docela sedí záměr autora. pointa je sice předvídatelná, nicméně, to jí v tomto případě na ničem neubírá, protože postupný přechod od skrytého k otevřenému umocňuje gradaci.

povídka: Adenin a Mikra I-V - Hauserová, Eva
vyšla v: Lovci zlatých mloků
Gaarq | ***** | před 18 dny

skvělá eko-feministická antiutopie v pěti dějstvích. komunální nádech mi nevadí, protože hauserová dobře splétá prvoplánovost s temnějšími rovinami příběhu, takže tragikomické situace jen dobarvují podstatně drsnější linku.

kniha: Vlci z Cally - King, Stephen
Strider | **** | před 18 dny

Touto knihou sa meta pohrávanie posunulo na vyššiu úroveň. Máme tu zápletku kopírujúcu Sedem statočných odohrávajúcu sa v meste ktorého meno je zložené s mien herca a režiséra tohto filmu, zlosyni vyzerajúci ako marvelácky Dr. Doom hádžu „Zlé tonky“ – výbušné guličky, model Harry Potter – a významnú rolu hrá kniha Prekliatie Salemu od istého Stephena Kinga. Bolo to nepochybne cool, ale napriek všetkému to pôsobilo trochu lacným dojmom. Navyše nie som fanúšikom toho, keď sa v príbehu náhle objavia čisto nové prvky a tu ich pribudlo hneď niekoľko (číslo 19, upíri, Mia, Rolandove zdravotné problémy). Finálne zúčtovanie je tiež trochu krátke na to, aká dlhá príprava mu predchádzala. Navyše k Temnej veži sme sa touto knihou takmer vôbec nepriblížili – celé to pôsobilo ako nejaký side quest, nech už bol akokoľvek zaujímavý a dobre napísaný. I keď to vyzerá, že len kritizujem, je to tak kvôli tomu, že i keď je kniha veľmi dobrá, čakal som od nej predsa len viac. 8-/10

kniha: Hvězdný vlk - King, William
Polinius | **1/2 | před 19 dny

Od W. Kinga jsem čekal více. Čtivo pro mladistvé chlapce, které dokáže i kousek odhalené kůže vzrušit.

kniha: Svitky z Londýnského mostu - Šouflová, Jana
trudoš | **** | před 19 dny

Přestože v prvních povídkách fantastika nehraje velkou roli, patří rozhodně mezi to nejlepší z celé knihy. Přičemž úvodní Případ desatera smrtí mě pro humoristickou bezelstnost bavil ze všeho nejvíc. Zápletka s putující mrtvolou, kdy se vina postupně převaluje z jednoho podezřelého na druhého, je naprosto dokonalá a vůbec tomu neubližuje ani poměrně rozmáchlý stránkový přesah. V dalších textech už magické motivy mají významnější funkci, přesto se nemohu zbavit dojmu, že příběhy by se klidně obešly bez nich a na kouzlu by vyprávění netratilo. Pravdou ale je, že autorka se víc než na detektivní kličky soustředí na vnitřní charakterizaci jednotlivých postav, díky čemuž děj často ztrácí na spádu. Přepnete-li však mozek z akčního nastavení na čistě zážitkový, čeká vás příjemně hravé čtení na jedno dvě odpoledne.
Čím pak titul upoutá nejvíc, je grafické zpracování, se kterým si Jana Šouflová doslova vyhrála. Nádherná výtvarná práce, až mě dodnes mrzí, že nebyla nijak oficiálně ohodnocena.

povídka: Duchováha - Lee, Yoon Ha
vyšla v: XB-1 2017/03
quinnet | *** | před 19 dny

Kombinácia space opery s duchmi nebol zlý nápad. Spočiatku sa človek musí zorientovať čo a ako, pretože kulisy príbehu sú dosť nezvyklé. Mladá Lisse je od malička spojená s duchom. Dáva sa naverbovať do ríšskej akadémie a keď sa naskytne príležitosť, ukradne nedávno objaveného žoldnierskeho draka. Čo je ultimátna bojová bioloď a zároveň skvelý nástroj na pomstu. O akú pomstu ide a prečo je len zľahka načrtnuté. Drak je fajn, na palube to vyzerá zaujímavo, len trochu hapruje celé vyznenie poviedky plus náhly koniec. Škoda, prvotná idea bola vcelku originálna.

kniha: Dvůr mlhy a hněvu - Maas, Sarah J.
Lokina | ***** | před 19 dny

Takovou smršť emocí, pocitů, zvratů a akce budu ještě dlouho vstřebávat. Autorka opět ukázala, že je dokonalou vypravěčkou. Její svět je promyšleně krásný, ale zároveň surový a krutý. Myslela jsem si, že první díl bude ten stěžejní. Jenže jak moc jsem se zmýlila! Druhý díl byl energičtější, smyslnější a čtivější. V prvním díle jsem si od prvního okamžiku oblíbila Rhysanda a teď po tomto díle se moje zalíbení a posedlost jím ještě prohloubila. Jeho charakter postavy ukázal, že i pod drsnou skořápkou, se skrývá dobrá duše. (ale ne že by se mi nelíbilo, jak občas ukázal i jeho zlé já). Nový příběh také přinesl nové postavy, které vnesly do knihy svěží a neotřelý závan humoru a akce. Nemohla jsem oči nechat na Cassianovi a Azrielovi, to jsou tak dobře napsané postavy. Ty jejich hlášky, hašteření a popichování, to mě hodně bavilo. A co ten konec?! To chce autorka, abych se nedožila dalšího dílu? Tahle kniha byla extází a já nutně chci další dávku! :-) P.S. Cassian a Nesta musí být spolu :-D

povídka: Mrknutí v zrcadle - Sanford, Jason
vyšla v: XB-1 2014/09
yerry | *** | před 19 dny

Od tohoto autora som zvyknutý na trochu iný typ poviedok. Hlavná hrdinka Ein je síce sympatická ale tento svet živých informácií, informačných tokov, skrátka entity, ktorá je informáciou mi veľmi nesadol. Ono to na prvý pohľad vyzerá dosť zaujímavo, schovať ľudstvo do slnka pred príbuznou pre ľudí nepriateľskou informačnou entitou a vytvárať paradox, keď treba voliť smrť časti ľudí, pre zabezpečenie života entity, ktorá má tých ľudí chrániť. Poviedka sa tvári ako hard scifi ale na môj vkus zabieha až moc do metafyzična.

Poviedka je dobrá, škoda tých abstraktných vrstiev, ktoré sú na nej nabalené. Ak by sa autor držal viac pri zemi, hodnotil by som lepšie.

povídka: Popel popelu - Zelazny, Roger
vyšla v: Trumfová esa
louza | *** | před 19 dny

A opět Jube, tentokrát v povídce s Croydem. Povídka má striktní návaznost na vše co bylo vyřčeno v rámci sbírky před ní, takže nemá cenu jí číst samostatně. Škoda trochu bahnitého vyznění v závěru. Po skvělém rozjezdu to mohla být pecka, ale text končí poměrně fraškovitě.

povídka: Jube : část druhá - Martin, George R. R.
vyšla v: Trumfová esa
louza | **** | před 19 dny

Pokračování povídky s Jubem. Jube je skvělý. Ale dostává se do velkých životních problémů. A nejen on.

povídka: Do šestého pokolení - Prolog - Williams, Walter Jon
vyšla v: Trumfová esa
louza | *** | před 19 dny

Prolog, který je ale bez navazujících povídek absolutně k nepochopení. Zpětně vzato však čtenář přichází na to, že Martin začíná utahovat editorské šrouby.

povídka: Jube : část první - Martin, George R. R.
vyšla v: Trumfová esa
louza | **** | před 19 dny

Sympatické představení jednoho z nových hrdinů s překvapivou pointou. Jube totiž není tím čím se zdá být a projekt viru divokých karet získává povídkou další více scifistický rozměr.

povídka: Ďábelské mince - Shiner, Lewis
vyšla v: Trumfová esa
louza | ***1/2 | před 19 dny

První povídka sbírky a hned překvapení. Jedná se totiž o přímé pokračování povídky „Fortunatova dlouhá, temná noc“ z prvního svazku, čímž autoři ukazují zcela novou vazební dimensi projektu divokých karet. Text jde přesně v duchu předchozího. Fortunato pokračuje v pátrání po pachateli vražd svých svěřenkyň, zamiluje se a i když celková pointa vyčpí mírně do ztracena, konec je správně alarmující.

kniha: Sekáč - Pratchett, Terry
Rezaria | ****1/2 | před 20 dny

Teprve druhá kniha o Smrťovi a je naprosto jednoduše zamilovatelná. Čím? U Smrtě se totiž projeví značně nežádoucí věc, osobnost, a tak je propuštěn. A v tu chvíli začíná všechna sranda, na Zeměploše se totiž přestalo umírat. Děj je prakticky rozdělen na 3 dějové linky, jednu okolo Smrtě, jednu okolo (ne)zesnulého mága Rumpála Žičky a samostatně stojí jeho kolegové z Neviditelné univerzity. Plus k tomu připočítejte absurdně originální sbírku postav a Pratchettův smysl pro humor a dostanete asi nejkouzelnější knihu o umírání a smrti. A já bych vážně chtěla vidět Smrtě sekat pole klas po klasu. Důležitý je totiž osobní přístup, chápejte. Jenže i Sekáč má své mouchy. Linka okolo mágů je asi tou nejvíce otravnou a ke konci mi děj přišel tak překombinovaný, že mi přestal dávat smysl. A vážně nevidím důvod, proč by Krysí Smrť nemohl jezdit na kočce!

kniha: Pohyblivé obrázky - Pratchett, Terry
Rezaria | ***1/2 | před 20 dny

Na Zeměploše se probudil Svatý les a žádá si své oběti. Nic nechybí – uhrančiví hrdinové, spoře oděné ženy, mluvící zvířata, pražená kukuřice a Kolík Aťsepicnu. Objeví se i chapadla! Pohyblivé obrázky jsou klasickou Pratchettovskou jízdou plnou snad všech Hollywoodských klišé a archetypů a tradičně všemožných popkulturních narážek a odkazů. Přestože kniha obsahuje skvělé nápady, ději by rozhodně prospělo zkrácení. Po parádním začátku se celkem rozmělní a k zábavnému nastartování opět dojde až na konci při souboji s příšerami z Podzemních rozměrů. A tentokrát ne tak ledajakých. Postavy z většiny taky moc nepřekvapí, ale i tady jsou výjimky. Jako mluvící pes Gaspoda nebo nový a příliš aktivní arcikancléř Neviditelné univerzity, Vzoromil Výsměšek. Co říct víc? Je to prostě další příjemná, ale průměrná oddechovka z oblíbeného placatého světa.

Jakmile otevřete román Jak zacházet s nemrtvými, rychle pochopíte, že tohle není žádná líbivá literatura. Zároveň dost riskujete, že se vám švédský rodák John Ajvide Lindqvist zažere pod kůži podobně jako Stephen King. A kdyby jen pod kůži. On vám rovnou převrátí vše, o čem jste si dosud mysleli, že jsou pevné a stabilní základy hororového žánru. Rozhodně nic pro romancechtivé vampýří dušičky.
Předpokládáte-li přímočarou mrtvoláckou vyvražďovačku, budete zklamáni – žádný lepší Resident Evil se nekoná. Na druhou stranu je tu nový úhel pohledu na zombie efekt, který všichni známe, ale nikdy jsme nebrali na zřetel jeho sociální důsledky. (Zombie a sociální důsledky? Skutečně jsem použil tahle slova v jedné větě? Incredible.) Ovšem nečekejte nějaké přechytralé filozofické pojednání. Tohle je horor a autor si to moc dobře uvědomuje. Nedělá z komára velblouda, ale vtipně překrucuje vše, co jsme dosud považovali za vyčerpané téma. A vám nezbývá, než se bát a užívat si to. Plnými doušky.

kniha: Prach - Howey, Hugh
dva mraky | **** | před 20 dny

Lehké spoilery. Skvělá věc je, že rozvláčnost Turnusu je ta tam, opět máme svižné atmosférické vyprávění. Hodně prostoru se věnuje Juliette a celkově silům 17 a 18, což je knize jednoznačně ku prospěchu. Nicméně onen červený knoflík mají v silu 1, kde se vrací hlavní záporák a začne škodit. A v silu 1 jedna to opět drhne a snad ještě více jak v Turnusu. Howey jakoby náhle nevěděl, co má se svým odvážně navrženým konceptem Operace padesát světového řádu a tak ho raději poměrně banálně utne a tím ve mně nechal pocit neuvěřitelnosti celého toho plánu, čímž mě trochu zklamal. Všechno důležité už totiž padlo v předchozích knížkách a události jen dobíhají do konce. A jestli bude dobrý či špatný, je až příliš často řešeno náhodami, což není úplně ideální výstavba. Ale způsob návratu Thurmana na scénu mě pobavil, Donald je prostě ňouma, málem až do konce. Takže zakončení důstojné, leč zůstává hodně nevyřčeného a hodně z toho, co se rozpracovávalo celý předchozí díl vlastně přišlo vniveč.

povídka: Herman Wouk stále žije - King, Stephen
vyšla v: Bazar zlých snů
avatar2 | *** | před 20 dny

Napsané dobře, ale žánrově poněkud mimo. Rozhodně nejde o fantastiku, spíš o až příliš věrnou sociální studii s poetickým přesahem.

povídka: Posmrtný život - King, Stephen
vyšla v: Bazar zlých snů
avatar2 | ****1/2 | před 20 dny

Vysoce nadprůměrmně hodnotím kvůli nápadu, pojetí, zpracování i kvůli autorově odhadu, jak asi funguje lidská psychika. Dáváme přednost známému trápení před neznámou svobodou. Prostě báječné.

povídka: Morálka - King, Stephen
vyšla v: Bazar zlých snů
avatar2 | **** | před 20 dny

Jak to dopadne se dá čekat už od začátku. Ale je zábavné sledovat, jakou cestou se k tomu hrdinové doberou a co během cesty budou muset zažít. Docela dobře jsem se bavil.

povídka: Kostnice - King, Stephen
vyšla v: Bazar zlých snů
avatar2 | ** | před 20 dny

Nelíbilo. Chápu autorův záměr zkusit zase trochu jiný styl a žánr, ale do těchto věcí by se asi pouštět neměl. Prostě nelíbilo, hotovo.

povídka: Smrt - King, Stephen
vyšla v: Bazar zlých snů
avatar2 | **** | před 20 dny

Povídka, kde mi autor docela zamotal hlavu. Komu věřit? Nešťastnému chudákovi proti většině? Nebo většině proti nebezpečnému úchylovi? Zajímavě pojaté…

kniha: Zimní oběť - Kallentoft, Mons
trudoš | *** | před 20 dny

Typicky temná severská detektivka, kde víc než o rozřešení zločinu jde především o sociální zázemí jednotlivých aktérů, což ještě okořeňuje trudnomyslná atmosféra krajiny na konci světa. Mons Kallentoft se navíc nespokojí s okresním přeborem a má vyšší cíle, díky čemuž ale jeho vyprávění bohužel postrádá svižnější gradaci. Poetické vložky, při kterých mrtví promlouvají k živým, jsou pak sice příjemným osvěžením, ale pravdou je, že v důsledku zbytečným. Zůstávají v rovině „možná jo, možná ne“ a do samotného vyšetřování zasáhnou vlastně jen mikroskopicky.
Kriminální linie jinak postupuje s profesionální metodičností – slepé uličky jsou popořadě eliminovány, až se v závěrečné třetině konečně hrdinové dostanou pachateli na kobylku. Naneštěstí těch úvodních tři sta stran bylo na můj vkus těžce vypocených. Nehledě na přepálené motivace, které místo rozumného vysvětlení přinesou trauma z dětství, jako by šlo o plnohodnotné objasnění jakéhokoliv nelogického chování, o rituální vraždě nemluvě.

pokus o silné sdělení, leč ne úplně povedené. textová roztříštěnost měla být v námětu funkční, ale ve svém důsledku to moc nefunguje. přesah není zas tak silný, aby unesl formu.

zajímavá úvaha, typická pro svou dobu – fantaskno tu slouží čistě modelově k vytváření krizových situací, v nichž pak autor může spřádat své představy, zde o morálnosti jednání. žel, je to celé až moc prvoplánové, předvídatelné a imho i trošku jalové.

spíše jen takový slušně napsaný žertík, který má sice dvě přesahové roviny, ale působí na mě až příliš komunálně.

povídka: Čepička - Kostka, Miroslav
vyšla v: Lovci zlatých mloků
Gaarq | **** | před 20 dny

velmi pěkná satira s fantastickými kulisami (které jsou funkční jen jako výrazně umocnění pointy) na věčné téma soužití s minoritami.

povídka: Čaroděj z Tesaalu - Jiran, Jaroslav
vyšla v: Ikarie XB 3; Lovci zlatých mloků
Gaarq | ** | před 20 dny

hm, tohle mě nezaujalo. chápu, že ve své době to bylo zajímavé a nové, fantazy se scifoidními prvky, ale ta forma nudné romantické vyprávěnky, navíc plné naivních pitomin (jeden, slovy jeden, člověk se málem zmocní celého elitního křižníku), nic moc.

Již anotace knihy říká mnohé.Každopádně je to slušná scifárna se zajímavým motivem zpomalení času v kombinaci s lety ke hvězdám a s vizí lidí žijících ve vzdálené budoucnosti.Snad se jednou lidstvo dočká obojího,jakož i jiných prozatím fantastických vynálezů,a k té degeneraci přitom nedojde. Jako nit se příběhem táhne téma lásky.Což je zřejmě to nejzákladnější co se týče člověka jako takového.Každý touží milovat a být milován.Vše ostatní jsou jen podružné záležitosti.No a v tomto příběhu nechybí touha po tom druhém,jakož i schopnost podstoupit cokoli aby láska došla naplnění.Leč žel,stejně jako dnes,tak i v budoucnosti platí,že láska často k naplnění nedochází… Sakra!Asi bych měl raději číst červenou knihovnu! :p

kniha: Více než lidé - Kuttner, Henry
quinnet | ***1/2 | před 21 dny

HK nám v tejto poviedkovej knihe predstavuje dva druhy mutantov – Lysákov a Hogbenov. Vznikli postupne v 40ich rokoch minulého storočia na stránkách klasických amerických SF časopisov. V prípade cyklu o Lysákoch boli neskôr prepojené príbehom opusteného telepata, ktorý si pri čakaní na pomoc dodáva silu pomocou spoločných spomienok na cca 200 ročný boj medzi dvoma názorovými prúdmi telepatov. Odporúčam čítať jednotlivé poviedky s prestávkami. I keď dejovo na seba nepriamo nadväzujú, Kuttner skúšal rozprávať celý príbeh nezvykle vážnym tónom, na čo nie sme od neho veľmi zvyknutý a pôsobí to pri nonstop čítaní trochu ubijajúco. Nechcem tým povedať, že by to bolo nudne napísané, to hádam Kuttner ani nedokáže. Na tejto sérii sa myšlienkovo podpísal zub času, vidno to na fascinácii atómovým žiarením, mutáciami spôsobujúcimi rovnaké nové vlastnosti, atómovými bombami v každej dedine a atď. Ak však pristúpime na autorovu hru, dostaneme veľmi slušne napísané príbehy s presahom až do dnešných dní. Však paranoje, pogromy na rôzne menšiny, strach o budúcnosť ľudstva a nádej na lepšiu budúcnosť sú aktuálne dodnes. Druhá, rozsahovo menšia časť knihy pojednáva o Hogbenoch – zmutovaných potomkov Atlantíďanov, pri ktorých je telepatia len jedna z mnohých extra schopností. Rozprávačom je na prvý pohľad jednoduchý „teenager“ Saunk, ktorý pamätá vládu Cromwella či veľký požiar v Londýne. On a jeho príbuzný sa dostávajú do rôznych problémov, ktoré musia urgentne riešiť. Nestoja totiž o žiadnu pozornosť, ktorú by isto vyvolalo objavenie ich schopností. Napríklad vedomosť na kolene zmajstrovať uránovú piecku. Stály úsmev vyvoláva vidlácky dialekt rozprávača a absurdné situácie, ktoré okolo Hogbenov vznikajú. Asi najvydarenejšou poviedkou je Uvidíme se pozdějc, kde sú rôzne gagy najkomickejšie. Znalci Lovecrafta ocenia. Suma sumárum je skvelé, že táto kniha vyšla, i ked sme na ňu museli tak dlho čakať.

kniha: Čakra Kentaura - Larionova, Olga Nikolajevna
Benetka | **** | před 21 dny

Zajímavé dílko,rozsahem a dějem spíš novela než román.A to je možná jeden z důvodů proč jsem nedal knize plný počet bodů.Je škoda,že autorka svůj příběh více nerozvedla.To nepřeberné množství nápadů spolu s bezbřehou fantazií by vydalo i na dva romány!A také tak jak to vůbec nemám rád má kniha takový konec/nekonec­.Překotné vyprávění končí náhle,a…Hotovo­.A jeden by chtěl číst dál!K samotnému ději se nebudu vyjadřovat – něco již vyzrazuje anotace,a pak kniha určitě stojí za přečtení,a tak ať si udělá úsudek každý sám.Jediné co zbývá dodat je to,že knihu hyzdí velké množství překlepů a jiných chyb v textu.Což je samozřejmě také škoda. Součástí publikace jsou ještě další dvě povídky: 1.Rozvod po marťansku – taková spíš psychologická miniatura kterou jsem moc nepobral. 2.Sen za letního dne – tato povídka by mohla docela dobře zapadnout do světa I.Asimova a jeho příběhů o robotech!

kniha: Divoké karty - Martin, George R. R.
louza | ***1/2 | před 21 dny

Unikátní projekt z režisérské sesle GRR Martina, který jako hybnou sílu používá mimozemský virus vypuštěný v roce 1946 na zemi jehož působením utrpí část populace genetickou mutaci díky níž získá roztodivé více či méně praktické schopnosti (esa) někdy hraničící až se znetvořením (žolíci). Martin zvolil pro svůj koncept povídkovou formu, která drží velmi pevně při sobě a v konečném efektu tvoří sbírka těchto povídek téměř román, jehož každou kapitolu psal někdo jiný. To je největším kamenem úrazu, protože povídková sbírka různých autorů už z definice nemůže úplně bezezbytku sednou jedinému subjektivnímu čtenáři. Leda by byla úplně geniálně vybraná. Což není. Autorská rozmanitost je tu i přes Martinovu supervizi znatelná. Řemeslná i výpovědní kvalita povídek občas zakolísá a zabíjí jinak velmi lukrativní a výtečně vymyšlené téma s takřka neomezenými možnostmi jak viru, tak interpretace alternativní historie, kterou virus ovlivňuje. Každopádně jde o velmi pěkný i když ne úplně dotažený pokus. Kdyby se Martin místo fantasy věnoval právě tomuto cyklu a psal všechno sám, mohlo to dopadnou ještě o dost lépe.

povídka: Epilog: Třetí generace - Shiner, Lewis
vyšla v: Divoké karty
louza | ***1/2 | před 21 dny

Krátké ale výřečné intermezzo odhalující že latentní mimozemský virus stále působí. Pěkný epilog první knihy cyklu.

povídka: Lovec přichází - Miller, John J.
vyšla v: Divoké karty
louza | ***1/2 | před 21 dny

Povídka, která je očividně částí něčeho většího, ale cyklus divokých karet to není. Nevyřčeno je tu zbytečně moc a dokonce i hybný děj končí tak nějak v půli. Ale jinak je to škoda. Normální člověk jako lovec žolíků a es je výtečná postava. Snad se s ním v cyklu ještě setkáme.

povídka: Duchařka zdolává Manhattan - Vaughn, Carrie
vyšla v: Divoké karty
louza | *** | před 21 dny

Příjemná nijak zásadní povídka ze světa žolíků a es. Hezky se čte, ale cyklus nikam neposouvá ani nepředstavuje nijak výrazné charaktery. Holčina co dokáže procházet zdí a muž co dokáže vnutit krátkodobě lidem svojí vůli. Nic zásadního.

kniha: Simulakra - Dick, Philip K.
gokudo | **** | před 21 dny

Dalsi dickovska genialitka, ktera tak trochu pokulhava na retrokulisech a nelogicnosti stroje na cestovani casem. Vladnout budou tlamouni!

kniha: Grunge - Ringo, John
Correia, Larry
furunkl | ***** | před 21 dny

Naprosto parádní akční mazec od mistrů urban fantasy a sci-fi. Osvěžující čtivo v dnešním světě plném politické korektnosti a levicového skuhrání.

povídka: Nechte mě na pokoji - hořím - Kosatík, Pavel
vyšla v: Lovci zlatých mloků
Gaarq | **** | před 22 dny

z povídky je cítit inspirace lemovou dokonalou prázdnotou nebo spirandovým železným snem. kosatík v této povídce vzdává čest žánrovým autorům-průkopníkům, kteří dokázali žánr posunout mimo ghetto. a cena je vysoká.

velmi svižná a švihlá povídka v součkovském stylu. skvělá fabulace a atmosféra, autor si se čtenářem hraje, sice otevřenou hru, ale přesto nechává místo pochybám, tak jak to mají mazlíčci rádi.

12345678910poslední (592)23679 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu