tohle je uz novy hosting
RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1565566567568569570571572573574575poslední (627)25048 příspěvků celkem
kniha: Krvavý oheň - Červenák, Juraj
Speedemon | *** | před 3556 dny

Kvalitativně tento díl přiřazuji k předchozímu. Vše se dobře čte, postavy stále skvělé a mnoho z nich opravdu nedopadne dobře. Víc než Moreny je mi líto Dagomira a chvilku už jsem se opravdu bál, že Goryvlad natáhne tlapy :) Stále mi tu ale chyběla ta temnota a bezmoc z prvního dílu. Závěrečná bitva se mi líbila. Mohutný masakr si černokněžník užil o chvilku předtím a fínále bylo pěkně jeden na jednoho. Knížku jako i celou sérii můžu jen doporučit.

kniha: Smrtelná rána - Hohlbein, Wolfgang
Vlask | *** | před 3556 dny

Celkem ucházející díl, který je bohužel opět velmi krátký, rozsah cca 2 kapitoly rozsáhlejší knihy. Nechybí povinný zvrat na konci, je to celou dobu poměrně akční a celé se to týká čistě vlkodlaků. Trošku mi tam nesedlo neustálé zdůrazňování slabosti hrdiny a snížení jeho schopností, aby je o stránku dále opět zázračně nabral a o pár stránek dále opět ztratil. Jako na houpačce a ani na konci se nedozvíte proč se tak dělo.

Není mně úplně jasné, co všichni na této knize vidí. Dobové reálie jsou sice fajn, ale kniha je zbytečně dlouhá, děj opravdu velmi pozvolný. „Rozjíždět“ se to začíná až ke konci. Zkrátit knihu o pár stovek stran by bylo dle mého názoru mnohem lepší.

Urcite tento dil patri k top 5 JFK (dosud) – hodnoceni neni maximalni z par drobnych duvodu: nektere pasaze jsem cet vicekrat, protoze jsem na jejich konci zjistil, ze sakra nevim, co se tam vlastne stalo; dale mi chybi par informaci, ktere by mely jeste byt dovysvetleny. Naopak bych si rad podrobneji precet, kdo vsechno byl v Andreine skupine obrancu (namet na fanart, co na to Marc ?)

kniha: Hobit - Tolkien, J. R. R.
warrior.soul | ***** | před 3557 dny

Krásná pohádková kniha, která mi učarovala v dospělosti. Pravda, prokousat se začátkem chce trochu odvahy, ale stojí to za to

kniha: Dvě věže - Tolkien, J. R. R.
warrior.soul | ***** | před 3557 dny

Určitě nejlepší díl z trilogie.

Jeden z nejoriginál­nějších námětů, co jsem kdy četla. Vskutku nutnost pro všechny, kteří jsou již unaveni „klasickými“ invazemi. Autoři dokáží čtenáře napínat a tak jen naznačují a nevysvětlují. Mistrovské dílo!

kniha: Puls - King, Stephen
warrior.soul | **** | před 3557 dny

King je bezpochyby mistr ve svém oboru a je nemístné jakkoli pochybovat o kvalitě jeho děl. Souhlasím, že tahle kniha se nezařadí mezi jeho nejlepší díla, ale je natolik čtivá, že některé nedostatky (jako například podivný konec) se dají lehce přehlédnout.Kaž­dopádně jsem si knihu užila

kniha: K Mrakům Magellanovým - Lem, Stanisław
willis | **** | před 3557 dny

Na tohle je potřeba správná nálada. Akce málo, spíš psychologie. Dlouhá cesta ke hvězdám, osudy a chování lidí na lodi. Lem byl dobrým spisovatelem už od začátku, i když jeho další romány jsou čtivější a přístupnější více čtenářům. To bude asi důvod, proč takhle dobrá knížka tady vyšla naposledy někdy v 60. letech.

Novela (povídkou bych Krysaře nenazýval, na to se mi zdá skoro 100 stran přeci jen příliš) o tom, že lidé jsou často horší než zvířata a že jsou mezi námi tací, kteří to špatně snášejí. Pak se může stát, že vezmou spravedlnost do svých rukou. A když se kácí les, létají třísky. Velice čtivá věc, která si zaslouží vaši pozornost.

kniha: Závěť Gedeona Macka - Robertson, James
Gaarq | ***** | před 3558 dny

velmi zajímavá kniha. SF na ní moc není, až na kousek nadreálna, jinak ovšem kousek pro fajnšmekry. připomíná trochu beránka od procházkové; vztah víry a reality. farář, co je dobrým farářem, aniž nutně věří v boha. a sám nakonec uvěří v… no, to si přečtěte sami. forma fiktivní autobiografie je čtivá, časové řazení se dobře proplétá až k finále. kdo rád přemýšlivé příběhy, toho gedeon mack nezklame.

kniha: Zubaté slnko - Girovský, Jozef
Gaarq | ** | před 3558 dny

knihu jsem četl na doporučení; tož autor je u nás takřka neznámý. nepříjemné překvapení: banální a ordinérní náměty, mudrlantské rozumování. asi ažna dvě tři povídky nudné. števo, števo ;)

hm hm, zatím jedno z nejméně zajímavých nových magazínů, situaci zachraňují jablokov nebo bowes. už jen pohled na obsah čísla příštího mi činí vrásky na čele. doufám, že nejde o trend. ale pořád je to nejlepší SF občasník v našich koncíhc světa. díky martine a ostatní ;)

kniha: Terror - Simmons, Dan
avatar2 | ***** | před 3559 dny

Skvělé, skvělé, skvělé!!! Málokdy se mi dostane do ruky kniha u které lituji každé přečtené stránky protože mne přibližuje konci. A to má přes šest set stran. Osudy polární výpravy nemilosrdně likvidované jak nepřízní štěstěny tak jakýmsi záhadným monstrem mne zcela pohltily. Vše ještě umocnil fakt, že se mistr Simmons na knihu řádně připravil a příběh narouboval na skutečnou tragickou polární výpravu, čili čtete o skutečných lidech a skutečných místech – jen ten fantastický prvek je tam navíc – já jsem si pro zajímavost našel o této polární výpravě fakta na wikipedii a to srovnání s knihou bylo fascinující. Pokud nevyžadujete happyendy, tak po tomhle skutečně sáhněte.

kniha: Kwaidan - Hearn, Lafcadio
tomts | nehodnoceno | před 3559 dny

Zfilmováno 1964 Masakim Kobajašim. Dvoudílný japonský barevný širokoúhlý film Kwaidan obsahuje čtyři strašidelné povídky. První dvě povídky Černé vlasy a Sněhový královna jsou uváděny pod názvem Kwaidan Černé vlasy , druhá dvojice Muž bez uší a Šálek pod názvem Kwaidan Muž bez uší

Dobrodružství Samuela Pingla byla moje oblíbená dobrodružná knížka. Sam putuje po celém světě a zažívá neuvěřitelné příhody, takový Forrest Gump. Inspirace Julesem Vernem velmi zřetelná:)

kniha: Civilní služba - Bujold, Lois McMaster
tomts | ***** | před 3559 dny

Bujoldová je stále lepší a její knihy stále tlustší. Během tohohle dílu jsem se cítil jak na napínavém fotbalovém zápase. Chcete, aby váš oblíbenec byl úspěšný, ale víte, že to nemusí vyjít. Závěrečnou svatbu císaře Gregora už jsem si v klidu vychutnal. Postavy jsou stále propracovanější a mne jen mrzí, že ačkoliv další díly jsou dávno napsány, u nás stále nic. A tak čtu podruhé, potřetí, a nakonec ze zoufalství čtu další díl na netu v ruské verzi:)))

kniha: Učedník války - Bujold, Lois McMaster
tomts | ***** | před 3559 dny

Tak tohle už je KULT. Miles Vorkosigan útočí na vaše city, vyždíme vás jako houbu a vy čtete a čtete, dokud není konec. Bujoldová má dar vzít vás sebou do svého světa, píše velmi snadno a před vámi se odvíjí dávný příběh…

kniha: Kamenný bůh - Farmer, Philip José
tomts | ***** | před 3559 dny

Tak tuhle fantasy jsem četl asi šestkrát. Odysseus putuje a zažívá stejně zajímavá dobrodružství, jako ten z Ithaky.

série: Svět vrstev
tomts | ***** | před 3559 dny

Na téhle sérii mi dost zásadně vadí jedna věc, že se dosud nenašel nikdo, kdo by vydal další díl. Laser sice sliboval, ale uběhlo skoro dvacet let a…nic.

Tyhle průvodce mám moc rád. Probírám detaily ke svému oblíbenému cyklu a raduji se z vymakané genealogie princů a princezen z Amberu.

kniha: Alej prokletí - Zelazny, Roger
tomts | **** | před 3559 dny

Trochu mi to připomíná „Pošťáka“. Chlap, který nemá co ztratit zachraňuje svět, ale nedožije se šťastného konce a tak se stane hrdinou a legendou. Přečetl jsem to jedním dechem a neutrpěl jsem žádnou psychickou újmu. Nakonec Zelazny jako Grandmaster snad ani špatně psát neumí.

kniha: Záhada Edwina Drooda - Dickens, Charles
avatar2 | *** | před 3560 dny

Kniha, která sem patří jen s přimhouřením obou očí – nedokončená detektivka s náznakem duchařského motivu. Proto se i těžko hodnotí. Řešit fantastický motiv nemá cenu a je tedy třeba sáhnout po hodnocení čtenářského zážitku jako celku. Ten je veskrze průměrný – knihu psal zkušený autor na skonku sil a je to znát. Sice je lehce cítit vtip a styl, ale už to není ta lehkost jako v době Pickwicků. Zkrátka průměr.

kniha: Nepřemožitelný - Lem, Stanisław
Madam Brbla | **** | před 3561 dny

V podstatě klasický sci-fi román o střetu astronautů s neznámou civilizací. Příběh o lidech a jejich vztahu ke všemu cizímu, o tíze zodpovědnosti, o neokázalém, nechtěném hrdinství jednotlivce. Nadčasová kniha, která ani po takřka půl století od vydání neztratila nic ze své čtivosti.

kniha: Dolanův cadillac - King, Stephen
Majkl | *** | před 3561 dny

Jediná Kingova kniha, ktorú som nedočítal. Zbierku som začal čítať asi pred pol rokom, pred niekoľkými dňami som v nej pokračoval, no nudil som sa. Fakt veľká slabota. Úvodná poviedka Dolanov Cadillac vyzerá akoby ušla z kvalitnej Nočnej zmeny.

kniha: Cujo - King, Stephen
Majkl | ***1/2 | před 3561 dny

Táto kniha je plná nadávok (vulgárnych) a čudného prekladu (chýbajúce čiarky, presahy viet). Musím povedať, že ani dej knihy o besnom psovi mi nepripadal zvlášť zaujímavý, pokým som neprišiel k polovici knihy. So zajatím v aute prichádza vynikajúca psychológia postáv v neobvyklej situácií, a problémy s urobením triviálnych vecí. To sú veci, ktoré mám na Kingovi najradšej. Koniec som očakával v štýle, príšera umrie, radujme sa. Nič také, koniec mi tradične vyrazil dych, vďaka čomu sa hodnotenie knihy prevážilo na druhú stranu. Je to jedna zo slabších kníh Kinga, dej by stačil pre dlhšiu poviedku, ako aj u Geraldovej hry. Ale obe knihy nie sú zlé, len čitateľskú nirvánu zažijete pri iných. Mimochodom pobavilo ma, že si Cujo myslel: Ale vtedy se jako FUJPES cítil :) 3,75*

Dobrodružná kniha pro mládež, kde o fantastické momenty se stará džin Chottabyč, jehož lahev nalezne sovětský pionýr Volka Kostylkov. Kniha je silně nesena v duchu komunistické propagandy, nicméně pokud se přes tuto skutečnost dokážeme přenést, je poměrně čtivá a zábavná.

kniha: Devatar Sedr - Haraším, Petr
Haraším, Pavel
Madam Brbla | *** | před 3562 dny

Po dočtení této útlé knížečky mám poněkud rozporuplné pocity. Na jednu stranu se autorům podařilo výborně navodit atmosféru – ponurou, temnou, plnou strachu, zmaru a beznaděje. Zápletka je zpracována relativně neotřelým způsobem a zvláště ve druhé polovině přijdou ke slovu zajímavé magické praktiky. Ale… Děj na mě občas působil zmateným, roztříštěným dojmem. Od začátku do konce jsem měla pocit, jako bych knížku začala číst někde uprostřed – chyběly mi střípky informací, které se sice v závěru z větší části doplnily… ale… Zkrátka pořád přemýšlím, jestli „Devatar Sedru“ nepředcházela nějaká povídka, která by mi poskytla větší pochopení. Určitou nevyrovnanost vnímám také ve stylu psaní: často až básnické slovní obraty mi někdy „zadřely mozek“ a musela jsem pár odstavců číst opakovaně (hezký sloh, akorát náročný na udržení pozornosti). Jindy se jazyk zjednodušil, ovšem přes zvýšení čtivosti byl děj náhle jaksi plytší a místy se objevily i hrubky. Osobně mi taky příliš neseděli ghůlové, byli příliš lidští a motivace jejich jednání postrádala věrohodnější vysvětlení. Přes veškeré jmenované zápory je Devatar Sedr neobvyklou knihou a na další tvorbu bratří Harašímových jsem hodně zvědavá.

kniha: Carpe Diem I - Fabian, Robert
Madam Brbla | ** | před 3563 dny

Pro mě osobně byl první díl „Carpe Diem“ velkým zklamáním – věnuje se v podstatě jen nesmírně nudnému a 100× omletému výcviku hlavního hrdiny (aneb kterak se z frajírka stane drsný, zodpovědný voják), což mě nijak zvlášť nezaujalo ani v Heinleinově „Hvězdné pěchotě“. Minimum akce, žádná hlubší myšlenka, co by stála za řeč, nulová originalita, jen dril a významné upozorňování, jaký je to hlavní hrdina kabrňák a jací jsou mariňáci ti nejlepší tvrďáci. Nuda, šeď, průměr, z mého hlediska nejslabší Fabianova kniha – rozhodně velký krok zpátky oproti „Mariňákům“ (byť šlo o kostrbatý klon filmu „Aliens“, bylo to velmi čtivé) a nezáživná slabota při srovnání třeba s Bartošovými „Žoldáky“. Druhý díl „Carpe Diem“ je naštěstí podstatně zajímavější, zábavnější a akčnější, oba dohromady bych tedy hodnotila mírně nadprůměrnými 60%.

kniha: Tyranie Noci - Cook, Glen
Romison | **** | před 3564 dny

Zajimava knizka, kdyz se clovek prelouska pres zacatek, kde na nas autor vychrli spoustu udaju o vsemoznych nabozenstvich a jejich predstavitelu s ruznymi tituly a dostane se do toho, tak vas ceka vyborny pribeh

kniha: Copak nohy se kradou? - Prokop, Gert
honajz | ***** | před 3564 dny

Povídky na téma excentrického soukromého detektiva v budoucnosti, který má i podle toho vybavení a řeší samozřejmě záhady spjaté s „věcmi budoucími“. Co tuhle knížku pozdvihuje, je vtip a humor, dobře porcovaná dávka napětí, i fantazie autora, co se možných zločinů budoucnosti týče.

kniha: Osvícení - King, Stephen
Majkl | ****1/2 | před 3564 dny

Aj keď Osvietenie hodnotím štyrmi hviezdičkami nebol som s touto knihou tak spokojný ako u iných Kingových kníh. Dej sa rozbehne až od polovice knihy, dovtedy som sa dozvedel zaujímavé osudy postáv (ak by sme sa ich dozvedali až v hoteli bolo by to vynikajúce – striedali by sa s napínavými časťami), čo ma však mierne nudilo. Postava Hallorana mi asi vadila najviac, niežeby bola nesympatická, to nie, ale jej začlenenie do deja bolo príliš násilne urobené – Danny sa s ním veľmi rýchlo skamarátil, veľmi rýchlo mu dôveroval, tiež mohol túto postavu využiť lepšie. Pripadá mi akoby ho tam „vopchal“ až po dopísaní knihy. Je tu prakticky len na odvoz skútrom. Tiež mi vadila slabšia prepracovanosť niektorých nápadov a samozrejme posledné stránky knihy, kde je akési uistenie, že hrdinovia sa z toho dostanú. Mne tu chýbalo tradičné Kingovo zamrazenie, že zlo nie je tak úplne porazené, alebo trpký koniec Kliatby, pri ktorom som mal skutočne pocit beznádejnosti celého snaženia. Teraz ale napíšem klady knihy – prepracovanie psychológie postáv je až na jednu výnimku (Halloran) perfektné, najmä premena milujúceho otca v opitého agresora. Jackove myšlienky, neistota, túžba po informáciách, ktorá sa mu stane osudná – to všetko tvorí výbornú postavu. Ďalej musím spomenúť skvelé nápady ako spôsob Jackovho opitia v bare, rozhovor s Gradym cez zavreté dvere komory, výťah s konfetami a úplne najlepšie kerové zvieratá. A prevedenie konca nebolo tak dobré ako u iných kníh, ale páčilo sa mi Jackovo poskakovanie u kotla („Vyhrál jsem!“ BUM! :) a rozhovor Overlooku-Jacka a Dannyho. 4,5* pretože som čítal aj oveľa lepšie Kingove knihy.

kniha: Finální říše - Sanderson, Brandon
Romison | **** | před 3565 dny

Dalo by se rici klasicky fantasy pribeh nebyt vyborneho systemu magie, ktery knihu povysuje o tridu vyse. Hlavne na pocatku jsou akcni sceny diky tomuto systemu magie vyborne. Na tomhle by se Wachovsti vyradili :) Bavilo me to.

kniha: Posedlí sluncem - Arnaud, Georges Jean
yerry | *** | před 3565 dny

Jedného dňa sa všetci zrzaví ľudia vydajú z Kaempolisu s mŕtvou Jdrou smerom k Panamerickej koncesii, kde sa nachádza ich malý boh Jdrien. Spoločnosti Obnoviteľov slnka usadeným v Kidovej koncesii Morského ľadovca sa podarí to, čo za posledných 300 rokov nikomu. Prerazia prachovú vrstvu obostierajúcu Zem a spôsobia, že slnečné lúče zaplavia zemský povrch. Má sa tak diať celé 2 týždne. Spôsobia tým celú reťaz veľkých katastrof, keďže ľadovec pokrývajúci celú zem sa začne topiť, niektorí ľudia oslepnú a zrzaví ľudia začnú umierať. Malý Jdrien utečie svojim pestúnom z vlaku, keď využije všeobecný zmätok pri objavení sa slnka. Lady Diana vo svojom zúfalstve ponúkne Trpaslíkovi Kidovi rôzne ponuky, za čo má zlikvidovať Obnoviteľov slnka. Kidova žena zomrie, keď sa vagón, v ktorom odchádza z Kidovej koncesie preborí do oceánu. K Obnoviteľom slnka sa vydá Lien Rag. Ešte predtým než dorazí k ich stanovišťu, zaznie výbuch. Kvôli dôsledkom, ktoré spôsobili slnečné lúče sa Obnovitelia slnka rozdelia na dve frakcie, jedna z frakcií sa rozhodne ukončiť experiment so slnkom.

Dej tejto časti má docela švih, ale z priemeru nevyčnieva. Dávam 3*.

kniha: Lovci kostí - Erikson, Steven
Doubravka | ***** | před 3565 dny

Lovci kostí se mi četli mnohem snadněji než předchozí díly (ne že bych si tím na ně stěžovala, skoro naopak ;) – netuším, zda je to tím, že valnou většinu postav už znám a lépe se orientuji nebo jestli si tím potvrdit své podezření, že tento díl série je o něco méně pochmurný. Nějak jsem si už u Eriksona zvykla na ovzduší netušených osudových hrůz, které neustále visí nad hlavami hlavních protagonistu – a najednou skoro nic. Jistě, Y'Ghatan nebyl procházka růžovou zahradou, ale tentokrát mi vlasy na hlavě hrůzou nevstávaly ;-) Každopádně ale knihu hodnotím na 100%, četla se mi skvěle, jako obvykle mě vtáhla do děje a nepustila a vše naznačuje, že v dalším pokračování se máme skutečně na co těšit.

Kdo sérii miluje, ještě tento díl nečetl a chce si udělat radost, ať si přečte seznam postav na začátku – Karsa Orlong, část zbylých Paličů mostů, Tavore, Felisín Mladší, Kvítko aka Řezník, Heborik, Icarium, Onrak Zlomený, Iskaral Pust a mnoho dalších – scházejí se nám tu téměř všichni známí, aby čelili dalším posunům v říši bohů starých i nových. No prostě paráda :)

kniha: Vetřelec - Cherryh, Carolyn Janice
yerry | **** | před 3566 dny

Dej priamo nadväzuje na predchádzajúcu časť. Technologické novinky, tajomstvá a akciu v tejto knihe nenájdete, teda s výnimkou posledných asi 50. strán, kedy dej vyústi do strhujúceho záveru. Čoho je v knihe viac ako dosť, to sú tvrdý pragmatizmus, myšlienky a úvahy hlavného hrdinu Brena Camerona, žijúceho medzi Ateviami. Román by som označil skôr za psychologický alebo soft science fiction. V tomto ohľade je písaný naozaj veľmi dobre, až do tej miery, že psychológia tu dostatočne vyvažuje čiastočnú absenciu deja.

Prvý diel sa mi zdal však trochu lepšie vyvážený, teda čo sa týka pomeru vykresľovania psychológie postáv a dejovej línie, preto i keď sa mi táto knižka tiež veľmi páčila, musím jej ubrať jednu hviezdičku a román hodnotím ako lepší priemer + ešte o niečo viac.

kniha: Zajímavé časy - Pratchett, Terry
path | **** | před 3567 dny

Myslím že toto je jeden ze slabších dílů zeměplochy, nenasmál jsem se u něj tak jako u jiných. Nicméně nechybí dějové zvraty, vtipné dialogy a menší „výlet“ do Agateánské říše odkud pochází Zavazadlo.

série: Úžasná Zeměplocha
path | ***** | před 3567 dny

Tuto sérii mohu doporučit každému kdo si občas rád oddechne od „obvyklejších“ titulů sci-fi či fantasy. Nepostrádá humor, napětí ani ponaučení. Jediná chyba je, že knížky jsou moc drahý.

kniha: Osud - Green, Simon R.
biker11 | ***** | před 3568 dny

ozaj super- ozrejmenie predchadzajuceho deja, postav a osudov. a hlavne zaujimavy koniec.

kniha: Tarzan z rodu Opů - Burroughs, Edgar Rice
tomts | ***** | před 3568 dny

Výborná dobrodružná kniha pro mládež o chlapci, kterého vychovávala opice. Mnohonásobně zfilmováno. Nejznámější představitelé- Johnny Weismuller, Lex Barker a Christopher Lambert

1565566567568569570571572573574575poslední (627)25048 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu