RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1596597598599600601602603604605606poslední (623)24884 příspěvků celkem
kniha: Znamení draka - Sage, Angie
septimus | ***** | před 4024 dny

Super nejlepší kniha kterou jsem kdy četl

Velice vakční vtipné a hlavně zabavné čtení prostě klasika

kniha: Temnota - Saul, John
septimus | ** | před 4024 dny

Podle mně jd tato kniha máloakční a nudná

kniha: Magyk - Sage, Angie
septimus | ***** | před 4024 dny

Velice podobné Harrymu Potterovy

kniha: Dvě věže - Tolkien, J. R. R.
septimus | ***** | před 4024 dny

Není co dodat KLasika

série: Pán prstenů
septimus | ***** | před 4024 dny

Klasické antasy od Jrr Tolkiena no prostě : jedna z nejepších serii Kterou znám

kniha: Tajuplný ostrov - Verne, Jules
septimus | ***** | před 4024 dny

celice zajimavé scifi spojené s vědectví stjí to za to si to přečíst

Jedna z nejslabších povídek z pera mistra Kinga.. Žádné napětí, jen nuda na pár stránek…

kniha: Ďáblův elixír - Hoffmann, E. T. A.
avatar2 | ** | před 4028 dny

Nemám nic proti pochmurným příběhům s náboženskou tematikou, v tomto žánru lze najít opravdové perly, ale tato kniha mezi ně nepatří. Příběh bratra Medarda, který po požití posvátného elixíru zvlčí a začne žít hříšným životem aniž by sám dobře chápal proč se prostě špatně čte. Ději chybí spád, napětí, nebo něco jiného, co by udrželo čtenářovu pozornost. Chcete-li něco zajímavějšího v tomto ladění, sáhněte raději po Karáskovi ze Lvovic nebo Poeovi.

vtipné absurdné a hlavne orginálne. Žiadny Prachet, skôr Pilipiuk v kozme. super

kniha: Poslední Templář - Khoury, Raymond
biker11 | ** | před 4029 dny

brak, keď som čítal Davinciho kód – to bolo čitateľné a troška prepracované, tak aby sa nad tým dalo zamyslieť, tu je to rýchla zlátanina, bez súvislostí. proste odvar

kniha: Emisar - Oščádal, Jan „Jam“
shpina | *** | před 4030 dny

Je to prostě oščádalovina. Místy lehké a ironické, místy hutné a nesrozumitelné. V anotaci je popsán veškerý děj knihy, takže se opět připravte na tuny slovních hříček, ironických vtípků a občasného pocitu, že jste mimo. Nepřehlednost je autorem dost zvyšována téměř dokonalou absencí popisů, podle kterých si čtenář může zapamatovat jednotlivé postavy a používáním cizích jmen a názvů naprosto u všeho. Prostě Oščádalovi víc sekne kratší útvar, na kterém nestihne čtenáře totálůně dezorientovat.

rýchle čítanie bez trvalého ohrozenia mysle – číta sa to dobre , len je to také Rodmanovské – bez hlbšej myšlienky. Nápad fajn, len prevedenie -rýchlo napíšem a hotovo

kniha: Pistolník - King, Stephen
avatar2 | ***** | před 4031 dny

Začátek Kingovy ságy o Temné věži. Je znát, že tento román vznikal dlouho a bolestně, mezi stránkami je cítit spousta nevyřčených náznaků a momentů, které budou do detailu rozebrány v dalších dílech. Čím ale Pistolník ohromí je atmosféra – jeho putování snad post-apokalyptickým, snad napůl snovým, snad nějakým úplně jiným světem čtenáře ohromí. Lidé jsou tu tak trochu zdegenerovaní a zfetovaní, život nemá nijak velkou cenu, mnohem cennější jwe voda. Mezi lidmi žijícími na technologické úrovni prvních osadníků Divokého západu pak překvapivě nacházíme artefakty z dvacátého století. A tento mix funguje moc dobře. Skvělé jsou i Pistolníkovy flashbacky do dětství, které zas společensky všeho nejvíc připomíná komunitu japonských samurajů. Kdo chce něco opravdu velkého, nechť sáhne po Temné věži.

kniha: O cestě do Jižního Edagwonu - Andres, Adam
malarkey | ****1/2 | před 4032 dny

Edice Pevnost kniha č. 10 a 12 – Wetemaa – O cestě do Jížního Edagwonu/Návrat. Až zde jsem si uvědomil čeho jsem vlastně svědkem. Takový obrovský a hutný příběh se čte opravdu málo kdy. Každý příběh je probrán absolutně do podrobna a chvílemi jsem se nestačil divit…koneckonců až do samého konce. 9/10

kniha: Wetemaa - Andres, Adam
malarkey | **** | před 4032 dny

Edice Pevnost kniha č. 6 a 8 – Wetemaa – Družiníci/Cesty. Velice chytlavá výprava za záchranou země, kde žijí dva znesváření králové. Při čtení se mi často připomínal Pán prstenů i když tento příběh je více fantastický a nadpozemský čte se velice dobře. Zajímavé je, že to napsala česká autorka, jelikož příběh je to opravdu epických rozměrů. 8/10

kniha: Válečníkův slib - McKenna, Juliet Elizabeth
Vlask | * | před 4032 dny

Jestliže jsem ohodnotil minulý díl jako nudnou knihu, tak tedy tato kniha se oproti ní nedá ani číst. Děj se točí okolo Ryšada s Temarem, prakticky celou dobu se odehrává v hlavním městě a pořád se probírá jen politika, politika a politika. Jedna honička za zloději nemůže přerazit totální nudu. O čtivosti svědčí i to, že jsem mezitím dočetl čtyři jiné knihy, než jsem se donutil dokončit čtení tohoto skvostu.

kniha: Ďáblovi služebníci - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 4032 dny

Rodinná tragédie v malém. John pátrá po vrahovi věštkyně Tanith a dostane se až k jedné francouzské rodince, do jejichž života vstoupil ďábel. Asmodis chce Nostradamovu kouli a je ochoten obětovat všechny členy rodiny. Což se taky stane a John s tím nic nenadělá. A když se k tomu přimíchají mniši ze svazku 20 (už téměř archivní) tak z toho vyjde dobrý mix akce a napětí.

Asi nejhorší myslitelná kniha, kterou lze zařadit do kategorie sci-fi. Těžká komunistická agitka, ve které vidíme v USA dělníky vykořisťované svými kapitalistickými zaměstnavateli a v Sovětském svazu bolševický ráj, ve kterém každý vesele a radostně pracuje ostošest protože chce prospět společnosti. Sci-fi prvkem je tu podle mně právě tento sovětský dreamland, i když to autorka asi myslela jinak, ale především jakási vesmírná obluda, která na sebe bere podobu imperialistů a diktátorů a škodí lidem. Tato kniha je podle mne naprostá zhovadilost, kterou jsem dočetl jen proto, abych vás tu před ní mohl varovat.

série: Úsvit noci
willis | ***1/2 | před 4033 dny

Špičková moderní sci-fi opera, spousta nápadů, dobře napsaná. Co můžu vytknout je její rozsáhlost. Každý díl bych zkrátil tak o 100 – 150 stran, protože děj se místy až příliš vleče.

Je to překopávka se vším všudy. S impy, kyberdémonem, kyberpavoukem, modrými sférami, lékarničkami a zbraňovým arzenálem. A také nulovým příběhem, takž těch cca 200 stran je zaplněno bezduchou akcí a občasnými drsnými hláškami. Autoři nejsou neschopní, jen jde o špatné strategické rozhodnutí. Mě osobně nebaví přečíst si – byť řemeslně dobře – popsanou akci na 200 stránkách bez příběhu. Nivméně taktiku čtení jsem změnil na čtení po cca 10–15 stránkách vždy po čase, když byla chuť na akci. Tímhle způsobem to přečíst šlo.

kniha: Poslední hlídka - Lukjaněnko, Sergej
shpina | ***** | před 4033 dny

Autor konečně omezil filozofování a zanechal jej v míře postačující. Uvolněný prostor nahradil svižnějším příběhem. Tento díl rozhodně předčil všechny předchozí.

kniha: Kedrigern a kouzelný pár - Morressy, John
avatar2 | *** | před 4033 dny

Slušně zábavné pokračování kedrigernovské série. Problémem s kterým se zde naši hrdinové musí potýkat jsou zakletí dvou lidí do vlkodlaků, Černý šašek a šachové partie. Kniha se nese přesně v Morressyho duchu – nenudí, ale ani nespěchá, nevtipkuje za každou cenu ale humor jemně dávkuje. Hodnotím jako lepší průměr.

kniha: Vlastní krev - Neomillnerová, Petra
Vlask | *** | před 4034 dny

Není to špatné, ale celkově mi to příliš nesedlo. Má to sice ten správný realismus, co mám rád a moc optimismu tam taky nenajdete, ale mám raději řešení těch větších a závažnějších problémů. Bohužel v této knize je to spíš naopak – čili nečekejte žádné zachraňování království, princezen a ani žádných potvor se nedočkáte. Záporňáci jsou výlučně lidé a problémy hrdinů jsou v porovnání s většinou fantasy spíše komornějšího rázu. Navíc prakticky co povídka, to jiná hrdinka, takže sbírka je dost rozstříštěná – pokud si někoho oblíbíte, tak máte smůlu, už se s ním nepotkáte.

Poměrně naivní detektivní román říznutý sci-fi prvkem. Tím jsou zde roboti použití jako vražedné zbraně. Z knihy je patrná fascinace elektřinou, charakteristická pro zvídavé mozky druhé poloviny devatenáctého a první polovinu dvacátého století. Takto má asi smysl knihu číst – jako dokument své doby. Jinak v ní není celkem nic, co by mohlo dnešního čtenáře silněji zaujmout.

Velmi dobrá novela od slovenského spisovatele Juraje Červenáka. Znovu se jedná o stále oblíbenější historickou fantasy. Tentokrát ale hlavním hrdinou není černokněžník Rogan se svým vlčím přítelem Goryvladem, nýbrž ruský bohatýr Ilja Muromec. Spolu se svým druhem Thorgilem doprovází karavanu obchodníků temným hvozdem, kde číhá tajuplná hrozba – muž jménem Slavík, který společně se strigou Marinou vládne lesu. Tak se stane, že běs rozpráší skupinu a unese Thorgila. Najde ho bohatýr dost rychle, nebo skončí jako potrava pro Slavíkovy děti? Povídka má neopakovatelný náboj a čte se jedním dechem. Krásné počtení pro dlouhou chvíli.

série: Orci - První krev
magio | **** | před 4037 dny

Pro mne překvapivě dobrá série. Domníval jsem se, že se jedná o naivní fantasy vyzdobenou nádhernými obálkami. Výsledek je však nad očekávání překvapivý. Ano, myšlenka napsat román o orcích s lidským myšlením a city není příliš objevná a žánr ničím neobohacuje. Základy, na kterých tato trilogie stojí, ale netvoří dokonale vykreslené a vyvíjející se postavy, ba ani do detailů propracované dialogy, nýbrž úchvatně zvládnuté popisy akčních scén. Srdce každého milovnika dobrodružných příběhů říznutých fantasy omáčkou zaplesá.

kniha: Brány Anubisovy - Powers, Tim
shpina | ***** | před 4037 dny

Výborná kniha, i po téměř čtvrtstoletí neztrácí na čtivosti. Skvěle propracovaný děj, kde se „každá pistole dočká svého výstřelu“ – každičký detail má své místo. Skvělá jízda na vlně autorovy fantazie – a to mistrně zvládnutá. Pro někoho však může být problém, že některé věci se vysvětlí až třeba o 100 stránek později a ti méně pozorní čtenáři se začnou v ději ztrácet. V hodnocení bych se ale spíše klonil k 9/10. Přeci jen začátek je poněkud rozvláčný, něco se začne dít až po 70-ti stranách a ústřední hrdina románu mi v první části knihy přijde poměrně nezajímavý, více jsem fandil egyptským mágům, než jemu.

kniha: Nápady svaté Kláry - Kohout, Pavel
avatar2 | **** | před 4038 dny

Velmi zručně a s příjemnou dávkou vtipu napsaný příběh o tom, co se tak stane, když uprostřed šedesátých let na českém maloměstě začne nezletilá dívka předvídat budoucnost. Autor do textu vložil všechny své pocity vůči tehdejšímu zřízení, takže kniha nemusí být především mladším ročníkům úplně srozumitelná, já se však královsky bavil. Výborně vykreslené jsou charaktery postav ve svých úřadech a funkcích, v tom se autorovi málokdo vyrovná.

kniha: Veniss Underground - VanderMeer, Jeff
biker11 | *** | před 4038 dny

nedotiahnuté – je to dosť absurné vykreslenie iného meata – sveta. malo sa to asi poodobať na Miéwileho , ale nepodarilo sa to. Dobré nápady , len nedotiahnuté. Ale kúpte si surikata bude vás ochranovať a možno… mne to nesadlo.

kniha: Satanova prohra - Lukavský, Josef
avatar2 | ** | před 4041 dny

Jedna z mnoha knih na mé oblíbené faustovské téma. Zhýralý mladík, který se ocitl na mizině a chce spáchat sebevraždu se upíše Mefistofelovi, který mu nabídne rok života a splnění všech přání za jeho duši. Rok života pak oba stráví cestováním po světě a sledováním života bez příkras. Toto téma autorovi zjevně posloužilo jako ideální prostředek k vyjádření jeho postoje k soudobému světu – především se obával špatnosti žen a ruského komunismu. Body srážím pro šablonovitost, příliš romantický závěr a pro to, že ďábel u Lukavského není nic jiného než trochu temnější brácha dobra.

kniha: Kdepak je má kravička? - Pratchett, Terry
willis | * | před 4041 dny

já mám rád tyhle bokovky k sériím, ale tohle je na mě moc. vtípek který jsem v knihkupectví přečet za 5 minut mě ani nepotěšil, ani nepobavil.

kniha: Poslední odbočka na Babylon - Zelazny, Roger
biker11 | **** | před 4042 dny

dobrá kniha – hlavne zaujímavý koniec, nenudiaci dej – prelínajú sa tu svety, histórie, minulosť budúcnosť, nájomný vrahovia, umelá inteligencia – ako sprievodca.

kniha: Zákony silnějšího - Brossmann, Jiří
biker11 | ***** | před 4042 dny

super kniha -výborne vykreslený postkatstrofický svet – Praha, dobrý dej, veľmi dobrý záver. v poslednej dobe jedna z mála kníh čo sa oplatila čítať.

kniha: Krutý experiment - Dilov, Ljuben
Rooz | *** | před 4043 dny

Kniha z počátku připomíná červenou knihovnu, jedná se o romantický příběh dvou lidí, kteří si vyrazí v jachtě na moře. Čtivý a v poklidu plynoucí děj je najednou narušen prvkem scifi. Od té doby se začne kniha poněkud opakovat v popisech a situacích, ale jinak to ani nejde, jediné, co mě jako čtenáře zamrzelo, byla absence třešničky na dortu, tedy nějaká zajímavá pointa.

kniha: Čarodějův synovec - Lewis, Clive Staples
avatar2 | *** | před 4043 dny

Díl který dějově předbíhá a popisuje zrod Narnie Aslanovou magií a také to, jak do tohoto poprvé vstoupilo zlo v podobě čarodějnice, s kterou budou bojovat hrdinové prvního dílu. S touto knihou mám ten problém, že prostě obsahuje málo děje. Jinak fanoušci Narnie asi zklamáni nebudou, hrdiny jsou opět děti, které musí podstoupit zkoušku a sáhnout si na dno, aby poznaly, že je v nich víc, než čekaly.

kniha: Hvězdní honáci - Procházka, Jiří Walker
biker11 | * | před 4043 dny

bol som strašne sklamaný úrovňou knihy – neusporiadané, ploché bez deju – asi 3-krát som to odložil a opäť začal čítať a stále nič. Nádherné kresby od Saudka je jediné čo tam stojí za námahu otvoriť knihu.

kniha: Hlubina - Alten, Steve
biker11 | **** | před 4043 dny

dobre sa to číta, nič extra ale už tu niekto raz spomenul lepšia 2.-há trieda ako tretia. pekné opisy oceánu, staronové príšerky. keď nie je nič iné poruke tak bez obáv do toho

Krásný příklad dekadentní epiky říznuté fantastikou. Pochmurný příběh vídeňského šlechtice, který je přesvědčen, že je potomkem Cagliostra, mýtického mága a eskamotéra. Pak se však setká s jiným člověkem, který se mu zdá být tím samým, čím chce být on… Kniha vyniká atmosférou charakteristickou pro gotické romány. Pokud tomuto žánru fandíte, klidně k hodnocení přihoďte jednu hvězdičku. Současně je v postavě vypravěče znát autorova sebeprojekce – člověk nezapadající do své doby a do většinové společnosti. Komu je toto blízké, ať dá hvězdiček plný počet.

kniha: Ocelové žezlo - Červenák, Juraj
Vlask | **** | před 4047 dny

Není to vůbec špatné a oproti minulým knihám i nastala příjemná změna – toto je skoro historický román, zatímco Černoknežník byl více fantasy. Jediné velké negativum je pro mně způsob jakým získal Ilja svou magickou zbroj – tato část je až moc pohádková – vůbec se tam nehodí.

1596597598599600601602603604605606poslední (623)24884 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu