RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

kniha: Vetřelec - Foster, Alan Dean
cvok | ***** | před 4192 dny

Klasika v knižní podobě všem jen vřele doporučuji k zakoupení, já už to četl asi šestkrát a stále nemám dost jo pořádný sci fi horor jak má být.

Jestli se tohle řadí k humorné fantasy tak nevím, asi sem pokus o humor někde při čtení minul a tento fakt mi došel až na konci, spíš bych řek že tato kniha je něco jako příručka co funguje lépe demokracie, monarchie a fanatismus škoda ještě tam mohli přimíchat komunismus a bylo by to dokonalé v kombinaci s nadrženou hraběnkou co by ošoustala kdekoho i s nižší vrstvy oproti seržantovi jež je ve svých 30 letech stále panic sex zná tak možná s obrázku o pejskovi a kočičce a jeho nejlepší přítel je Anička Dlaňová, pak není divu když na něj nahá hraběnka bafne ze křoví že mu hukne a poblázněn jak sám říká se smyslem pro čest a udělá co ji na očích vidí, je to taková slátanina kde se monarchie střetává s republikou meče s mušketami kouzla s realitou a když jste jednou čestný chlapec tak mate se sexem utrum až do svatby, jo jako idealisticky výchovná knížka pro malé čtenáře by se to ještě dalo, ale za humornou fantasy to opravdu můžou považovat jen zarputilí puritáni, co mají sex jen jako udržení populačního limitu na adekvátní hranici.

kniha: První čarodějovo pravidlo 2 - Goodkind, Terry
Judson | ***** | před 4194 dny

Perfektní zakončení předchozí knihy. Tento díl tak těsně navazuje, že by se dalo říct, že jde o jedinou knihu, která je pouze pro velký počet stran rozdělena na dvě části. I když je z popisků dalších knih v sérii jasné, že hlavní hrdinové příběhu uspějí v zastavení mága Darkena Rahla a přežijí to, nijak to nesnižuje požitek z četby. Děj je místy dosti drsný a surově popisuje spoustu ukrutných věcí, při kterých se až čtenáři roztřesou ruce. V závěru by sice mohlo mít dobro trochu obtížnější cestu k vítězství, ale v tomto případě šlo hlavně o vítězství myslí a vůlí. Příběh, začínající v předchozí knize, je zde zakončen a další knihy série jsou volným navazováním, vždy dvojice knih s samostatnějším příběhem.

kniha: Titanus - Antonio, Eberhardt del'
selafar | *** | před 4197 dny

Skupina asi 100 ľudí je vyslaná na prieskum susednej galaxie (odporúčam všimnúť rok :) Po príchode objavujú dve obývane planéty, pričom na jednej dokonale funguje komunizmus a na druhej sú vyhostený imperialisti. Čo do deja, žiadna sláva, ale strašne pekné podanie komunizmu. Pre tú srandu odporúčam prečítať.

kniha: Prázdniny na planéte Coleida - Bulyčov, Kir
selafar | ***** | před 4197 dny

Toto je jedna z kníh, ktoré ma dostali k celému sci-fi. Neviem síce ako by som ju vnímal dnes, ale vtedy bola najlepšia.

kniha: Buch! - Pratchett, Terry
Duirin | *** | před 4197 dny

Bohužel jedna z mála Zeměploch, která mě příliš nezaujala. Hlavní dějová linie mě do sebe vůbec nevtáhla, pátrání po tom, jak byl zabit trpaslík krak Šunkozboř mi nic neříkalo, to navíc ověnčeno tajuplnými trpasličími symboly. Zajímavější už byly vedleší dějové linie. Navíc se mi moc nelíbily časové přeskoky v ději. Jindy Pratchett přeskakuje z jedné linie do druhé, ale časové uspořádání dodržuje tak, jak děj plyne. Tentokrát často začne něco popisovat, přeskočí na jiný děj a k původní se vrátí až úplně na konec a co dělo uprostřed se dozvídáme později retrospektivně.

kniha: Člověk na konci - Crichton, Michael
Duirin | ***1/2 | před 4197 dny

Příběh tak trochu z nemocničního prostředí, kde počítačový expert Harry Benson trpí tzv. psychomotorickou epilepsií a zároveň utkvělou představou, že počítače/stroje chtějí ovládnout svět. Při záchvatu je Harry nebezpečný svému okolí, protože neovládá své chování. Proto je mu udělána svého druhu první operace, kdy je mu implantován počítač zabraňující jeho záchvatům. Ovšem vše není tak, jak by mělo být.

Děj je prokládán popisem operace (což nemusím, ale dalo se to přežít), psychiatrickými a filozofickými úvahami. Crichton se prostě nezapře – vystudoval lékařství. Na Kmen Andromeda to nemá, ale je to dobré a hlavně čtivé, pouze mě zarážela neschopnost policajtů :)

kniha: První čarodějovo pravidlo 1 - Goodkind, Terry
Judson | ***** | před 4198 dny

Velkolepé a fascinující! Už dlouho jsem nečetl tak mistrovsky napsanou fantasy. Hlavním námětem je magie zasazená do originálního příběhu. Zlý a krutý mág Darken Rahl má neomezenou moc téměř na dosah a nic jej nemůže zastavit. Přesto se mu Richard, jeho průvodkyně Kahlan a poslední velký čaroděj Zedd postaví na odpor. Vědí, že mají jen minimální šanci uspět, ale také vědí, že nemohou nic ztratit, pokud by jej nechali zvítězit, tak vše živé bude zničeno. Richard v sobě postupně objevuje sílu Hledače pravdy a je na něm, aby našel způsob jak zvítězit. Hlavní hrdinové, jejich charaktery a vzájemné vztahy jsou velmi dobře popsány. Kniha je také dost o hledání pravdy, pravých důvodů různých lidských činů, záměrů a pohnutek, o přátelství a důvěře. Konec to žádný nemá, na to je potřeba si přečíst další díl, a další a další…

kniha: V říši vlka - Gemmell, David A.
Judson | ***** | před 4200 dny

Další, snad ještě lepší, díl této ságy. Posouváme se o pár let dál po skončení událostí popsaných v první knize. Tulákovi není dopřáno jen tak si v klidu dožít svůj nyní již ne osamělý život a vír osudu jej opět vrhne do středu dění krvavé války. Několik nájemných vrahů nemá proti Tulákovi a jeho dceři Miriel šanci, ale opět se objeví protivníci bojující temnými kouzly a jde tu o víc než jen obyčejnou vraždu pro peníze. Navíc Tulák zjistí, že jeho druhá, již provdaná, dcera nežije ve městě na jihu, ale zemřela při pokusu o znásilnění. Výprava za pomstou začíná. Stojí ale i proti mocnému šamanu Žu Čaovi, který touží ovládnout celý svět a ve vláknech osudu viděl Tuláka jako svou zkázu. Zestárlý Tulák snad ztratil maličko ze své rychlosti, ale to dostatečně vynahradí jeho dcera Miriel, vytrénovaná legendárním zabijákem, jím samým. Tentokrát není celý příběh jen o Tulákovi, časem se rozdvojuje a popisuje cestu Miriel a několika dalších přátel (i když v tomto světě žádní skuteční přátelé neexistují). Rozhodně skvělá fantasy se spoustou filozofických úvah, která stojí za přečtení.

kniha: Praktický efekt - Brin, David
Judson | ***** | před 4200 dny

Jedna z mích asi úplně nejoblíbenějších knih. Přečetl jsem ji asi 6×. Jednoduchý, přímí a pěkný děj. Trochu vědátor a flegmatik Denis se dostane do cizího světa, kde se setkává s jedním odlišným fyzikálním zákonem, který všichni zajímavě využívají, zavádí modernizaci, např. slivovice :), zahraňuje království, vyhrává válku, dostane svou princeznu … prostě nádhera, a navíc je to dost humorně napsané.

kniha: Cestou vlka - Gemmell, David A.
Judson | ***** | před 4202 dny

Povedený fantasy příběh. Hlavní hrdina Tulák je zabiják bez skrupulí, bezcitný a odhodlaný dělat jen to, co je výhodné pro něj. Sám projíždí krajinou a jen jednou klopýtne a zachrání jakéhosi mnicha a už se veze. Přes všechno své odhodlání a dlouhý samotářský život nedokáže odolat tajemnému vlivu mnicha a postupně se mění. Zanedlouho už cestuje s ženou a dvěma dětma a vede je do bezpečí. Tulákovi postupně přestane záležet jen na sobě samotném, a ať už se to zdá jakkoliv neuvěřitelné, rozhodne se udělat správnou věc. Kdysi za peníze zabil Drenajského krále a jeho duch teď k němu přišel s žádostí, kterou neodmítne. Musí najít Bronzovou zbroj, aby jako symbol pomohla zachránit Drenaj v zuřící válce. Pronásledován mnoha nepřáteli se pouští do předem prohrané štvanice a nakonec se vše točí kolem jedné otázky : „Může člověka páchajícího téměř celý život jen zlo zachránit jediný hrdinský čin ?“.

kniha: To je Wub, kapitáne! - Dick, Philip K.
willis | ***** | před 4205 dny

U téhle sbírky nehodnotím kvalitu povídek, která je různá, ale spíš snahu Laseru vydat všechny kratší práce od Dicka. Bohužel zůstalo jenom při prvním dílu, protože práva na Dicka koupilo Argo.

kniha: Mořičvíl - Newman, Denny
Thorgos | *** | před 4206 dny

Kniha majúca aj svoje silné ale aj slabé stránka. Pre ľudí, ktorý sa nezameriavajú na humornú fantasy je to dobrá voľba, ale po prečítaní niečoho od profesionála žánru ako Pratchetta sú vidieť chyby.

kniha: Vlčice - Žemlička, Zdeněk
Thorgos | **** | před 4206 dny

Podľa môjho názoru je pravda, že dej beží, zbytočne sa nezasekáva ale na môj vkus je trocha jednoduchý a zväčša dosť predvídatelný. Ale aj napriek tým výtkam je to nadpriemerná kniha.

kniha: Purpurová planeta - Tuschel, Karl-Heinz
Duirin | ** | před 4206 dny

Kniha o objevování „nové“ planety a hledání prvních osídlenců, kteří o sobě nedávají žádné zprávy. Často je děj prokládán popisem technických či biologických procesů, které mě příliš nezaujaly. Rozebírání psychologie členů posádky z pohledu velitele je o něco zajímavější. Navíc se v první půlce knihy téměř nic moc neděje, pak už je to lepší. Ovšem ten konec… no, ale asi se to dalo čekat.

kniha: Mezi piráty - Weber, David
Judson | ***** | před 4211 dny

V knize není celkově nic objevného a pokračuje ve stejném duchu jako předchozí díly. Mantichorské námořnictvo pokračuje ve válce s Lidovou republikou a válka se pomalu dostává do patové situace. Navíc se množí útoky pirátů na obchodní lodě a to si ekonomika Mantichori nemůže dovolit. Honor příjme nabídku velet několika Q lodím (silně ozbrojené původně obchodní lodě) za účelem hlídkování v systému nejhůře napadaném piráty. Dále již to jde podle čtenářových předpokladů : piráti jsou horší nepřítel než se původně myslelo a Honor opět vyvázne jen o vlásek. No jinak to být ani nemůže, když mají být o Honor i další knihy. Ale přes to vše je zde nový překvapivý prvek. Podstatně více jsou popisováni i nepřátelé, hlavně liďáci, a jejich pohled na válku, který se ukáže téměř stejný jako manťácký. Navíc je zde zvýrazněno několik vedlejších postav, pod velením Honor, a to knihu příjemně zpestřuje.

kniha: Jestřáb & Rybářka - Green, Simon R.
thomas.morta | **** | před 4211 dny

Vzhledem k tomu, že tohle je podle data vydání první část série, hodnotím vysoko. Jedná se o originální fantasy detektivku, která nemá úplně odhadnutelný budoucí děj. Škoda, že další díly kopírují stále stejné schéma

kniha: Za Modrým měsícem - Green, Simon R.
thomas.morta | ** | před 4211 dny

Úvodní odchod z Havenu je velmi efektní, zbytek knihy mi přijde lehce překombinovaný, zejména díky trochu násilnému naroubování Křesťanství do děje

kniha: Narrenturm - Sapkowski, Andrzej
Vlask | **** | před 4215 dny

Poměrně zajímavé čteni zejména z hlediska dějepisu – je tam pěkně popsáno chování lidí v té době a loupeživými rytíři se kniha jen hemží. Dějová linie je ucházející, možná trochu přeplněná zvraty a hlavní hrdina má na můj vkus příliš mnoho štěstí a příbuzných. Velkého množství postav je třeba si prostě nevšímat, protože autor si asi hodně nastudoval šlechtické rody a popsal jménem a erbem snad všechny šlechtice co se mihnou v knize – což je samozřejmě naprosto zbytečné – každý ta jména stejně ihned vypustí z hlavy.

kniha: Tichá hrůza - Korbař, Tomáš
makakuk | ***** | před 4215 dny

Naprostá klasika žánru, povinnost přečíst pro každého, kdo se zajímá o horror. Skvělý výběr, bez jediné slabé povídky, což je unikátní ve srovnání s dnešními „výběry“.

kniha: Cybercomics - Bondy, Egon
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Výborná věc, vůbec nechápu, jak se Bondymu na stará kolena podařilo něco takového vytvořit. Svět budoucnosti, přelidnění, hackerů propojených s počítači, svět techniky a zároveň i bídy a nezdravých mutací, hnutí odporu, totalitarity, prostě všech hrůz, kterých se jen lze v budoucnosti obávat. A pražská hackerka tmavé pleti, Vera, která se zapletla (jak už to bývá) do nebezpečného obchodu a najednou se veze i se spuštěnou lavinou. Spolu s ní procestujeme půlku planety a nestačíme se divit nejen tomu, kam až se lidstvo dostalo, ale především neměnnosti našich základních motivací. Pěkná depka ;)

kniha: Den Trifidů - Wyndham, John
Doubravka | ***** | před 4218 dny

.. a trifidi se množí a šíří.. Vskutku vynikající kniha, musím souhlasit s tím, že je to klasika žánru. Psycho-sci-fi-horor, na svou dobu, a troufám si říci i na svého autora, výjimečný. Po přečtení tohoto díla jsem nabyla dojmu jaký to byl Wyndham skvělý spisovatel a o to víc mě překvapilo, že tento román z autorova díla spíše vyčuhuje než zapadá. Škoda..

kniha: Písečná žena - Abe, Kóbó
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Kóbó Abe je naprosto šílený autor. Surrealista s představivostí jaká se jen tak nevidí. Moje oblíbená „Písečná žena“ je z jeho knih spíše umírněnější, taková nějaká.. uvěřitelnější :) I tak čtenáři zůstává rozum stát nad situací, do níž se hlavní hrdina (amatérský entomolog, filozofující o povaze písku a lidstva) nešťastně dostal a s napětím sleduje nejen jeho různé pokusy únik z této situace, ale i pozvolný přerod jeho již tak dost podivné mysli. Jedná se o dílo spíše psychologického charakteru, kde se víc děje uvnitř postav (či spíše postavy) než okolo nich, ale právě tím je Písečná žena natolik podmaňující.

kniha: Levá ruka tmy - Le Guin, Ursula K.
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Tato kniha evidentně nenadchne každého, ovšem v mém případě si vysloužila Top Ten. Vždycky jsem měla pocit, že právě na tomto díle je nejlépe vidět, že paní Ursula byla dcerou slavného antropologa a zajisté byla schopna hlubšího vhledu do odlišných kultur, než kdyby tuto výhodu postrádala (ne náhodou je také Steven Erikson antropologem a archeologem, že..). Nejedná se tedy o žádný akční trhák, zato se spolu s hlavním hrdinou ocitneme ve výjimečném světě s výjimečnou kulturou, která je natolik odlišná a zároveň i podobná té naší, až nás bude obcházet mráz.

Nepatřím k okruhu fanoušků Zeměmoří, které mě do jisté míry zklamalo, paní Ursula si mě ovšem zcela získala touto svébytnou a nevšední knihou.

kniha: Skleník - Aldiss, Brian Wilson
Doubravka | ****1/2 | před 4218 dny

Skleník jsem musela číst dvakrát, než jsem mu pořádně přišla na chuť, ale stojí to za to. K Aldissovi mám takový ambivalentní vztah, jako by krom svého geniálního díla Non-stop psal věci jaksi méně zajímavé, než bylo nutno. Ale Skleník patří k těm lepším, s překvapivým rozuzlením a skvěle popsaným neznámým světem i s jeho nástrahami. Pro mě je to kniha fakt „divná“ – tak nějak divně, až se mi nesmírně líbí :)

kniha: Cizinec v cizí zemi - Heinlein, Robert A.
Doubravka | **** | před 4218 dny

Nejvíc se mi líbila asi první polovina knihy, pak už to šlo z kopce.. Grokování sice má své kouzlo, stejně jako i vodní bratrstvo, ale všeho moc škodí a náboženství je opium lidstva ;-) Taky jednu zaskočí povážlivý nedostatek žen, které nejsou sexbomby a nešvidrají po všech mužích vilným očkem. Ale co jiného od Heinleina čekat, že.. Kniha se čte dobře, je vtipná, milá, atd.. ale někdy mám pocit, že Heinlein píše své postavy přes kopírák a běda tomu, kdo není vtipný, břitký, veselý a hravý. Časem už mě to unavuje. Cizinec v cizí zemi alespoň nekončí naprosto optimisticky, takže ****

kniha: Krev elfů - Sapkowski, Andrzej
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Tak u mě je tomu právě naopak.. Seriál mě natolik zhnusil, že jsem přetrpěla jen asi dva díly, aby se neřeklo, víc jsem nesnesla. Sapkowského pentalogie však pro mě byla objevením nových horizontů – byla to první pořádná fantasy (kterou jsem do té doby četla), která byla.. no prostě naturáč :) Žádné načančanosti, nedotknutelnost oblíbených postav atd. I ten hrubozrný jazyk k tomu neoddělitelně patří. Jen místy mě poněkud odrazovala přehršel intrik, v nichž se příliš nevyžívám, ale jinak pro mě zatím jedna z nejlepších ság, ke kterým zatím řadím rovněž Martinovu Píseň ohně a ledu a Eriksonovu Malazskou knihu padlých.

kniha: Branou z Ivory - Egan, Doris
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Já tu ženskou prostě miluju! Theodora je praktická, skeptická a vtipná bytost, o jejíchž dobrodružstvích bych si toho s radostí přečetla mnohem více než jen dvě knihy. Autorka navíc skvěle vykreslila civilizaci, v níž se hlavní hrdinka ocitla, takže tento svět před námi vyvstává jako živý. Není to sice nijak závažné dílo, ale to je v této kategorii málokterá kniha. Tato alespoň zaujme, pobaví a potěší.

kniha: Noc Trifidů - Clark, Simon
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Téhle knihy jsem se dost bála. Den trifidů je asi první sci-fi, kterou jsem kdy četla a patří k mým nejmilejším a představa pokračování mě poněkud děsila. Přesto jsem byla nakonec příjemně překvapena a snad pro tu úlevu boduji tak vysoko – mohlo to dopadnout podstatně hůř. I celkový vývoj situace se mi líbil a tak pravím – nebojte se Noci trifidů! :)

kniha: Kroky slunce - Tevis, Walter S.
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Do téhle knihy jsem se zamilovala. Považuji ji za mnohem propracovanější než Zpěv drozda a i postavy mnohem živější. Některé pasáže mě dokázaly naplnit takovou lehkostí a pocitem klidu, že se ke knize opakovaně ráda vracím a opakovaně bledě závidím hlavnímu hrdinovi ;-) Ale co, však se hoch zasloužil..

kniha: Tkalci gobelínů - Eschbach, Andreas
Doubravka | ***** | před 4218 dny

Kniha podivné atmosféry, ve které děj sice kupředu nepádí, ale čtenář je i tak napnut, o co vlastně kráčí. Pointa příběhu me nadchla, vynikající nápad. Vřele doporučuji, obzvláště když kniha byla (a možná ještě je) k mání za pakatel v Levných knihách.

kniha: V exilu - Weber, David
Judson | ***** | před 4218 dny

Docela dobrej díl. Sice se nemůže vyrovnat dílům z počátku série, ale je podstatně lepší než

předchozí. Po událostech v předchozím díle se Honor uchýlila na Grayson, kde mám stále post

místodržící, a snaží se žít bez flotily jak to nejlíp jde. Stále ale musí bojovat s Graysonskými

hluboce zakořeněnými předsudky vůči ženám. Naštěstí jsou jí nakloněni hlavní představitelé planety a

vidí v ní možnost k moderní reformě. Mezitím pokračuje válka s liďáky a jak se ukazuje jsou

vyzbrojeni mnohem početněji a lépe než se zpočátku zdálo. Vojenským velitelům Graysonu se podaří

přesvědčit Honor, aby vstoupila do jejich armády a poskytla jim tolik chybějící velení a zkušenosti.

Honor se konečně po dlouhé době ocitá tam kam patří, zpět na můstku válečné lodě. Válka s liďáky

nabírá nebezpečných rozměrů a součastně i na Graysonu Honořiny odpůrci podnikaní zákeřné kroky proti

ní. Honor nemá nouzi o nepřátelé a musí tvrdě bojovat ve dvou bitvách.

kniha: Pole potupy - Weber, David
Judson | **** | před 4218 dny

Poněkud nudný a smutný díl. V této knize se Honor neúčastní žádných bitev, kromě těch politických a

vlastně se děj ani moc neodehrává na lodi. Jde o Honořin boj s dávným nepřítelem Pavlem Youngem.

Sice při poslední bitvě zbaběle prchl a má na krku ta nejhorší obvinění, ale jeho příbuzenstvo stále

patří do politické špičky s velikou mocí a spoustou peněz. Situace se postupně vyhrotí a Honor je

nepřímo velmi krutě zraněna, ale ani v této situaci neztrácí hlavu a je ochotna pomstě obětovat vše.

Celkově slabší díl ze světa H.H., ale přesto stojí za přečtení, hlavně kvůli dalším navazujícím

dílům.

kniha: Temná hlídka - Vasiljev, Vladimir
Duirin | **** | před 4219 dny

Já tedy v porovnání s předchozími třemi díly vidím trochu pokles v úrovni knihy (přesto si myslím, že to za to stojí a nerad bych knihu zatracoval). Trochu mi přišlo zvláštní, proč vše řešila ukrajinská Denní hlídka a ne moskevská (že by byl Vasiljev z Ukrajiny?), ale to je detail. Více mi vadilo, že nejzajímavější scény, tj. konflikty mezi Jinými, byly docela rychle řešeny na několika řádcích/pár stránkách. Jinak dějově jsem se určitě nenudil, orientace v nových postavách dala chvilku zabrat, ale nakonec se to rychle vžilo. Pouze mám ještě drobnou výtku, že kniha má prakticky dva dějové vrcholy – první za půlkou a druhý na konci – a z toho prvního se autor docela dlouho \„hrabe\“, kdy se toho moc neděje. Na druhou stranu čtenář může řešit, co se to stane či zvrtne.

kniha: Les mytág - Holdstock, Robert
willis | ***** | před 4221 dny

Les mytág je jeden z mála fantasy?hororů?, který se se snaží být originální a daří se mu to. Jedna z nejpoutavějších knížek které jsem za posledních 10 let četl.Pro toho kdo se zajímá se o mýty je to prostě lahůdku. Za vrchol Holdstockových knížek však považuji Lavondyss i když je to dost těžké čtení,tak v něm dotáhl snový svět, kde se realita a iluze prolíná tak, že čtenář musí opravdu soustředěně číst, k dokonalosti.

kniha: Andělé a démoni - Brown, Dan
Strider | **** | před 4223 dny

Kniha sa zlepšuje od začiatku do konca. Spočiatku je nudná, ale keď to pretrpíte sa potom od nej tak ľahko neodtrhnete. Je tam síce pár logických prešľapov a v závere to neuveriteľnosťami priam preteká, ale číta sa to veľmi dobre.

kniha: Lavondyss - Holdstock, Robert
Rooz | ***1/2 | před 4225 dny

Podivuhodná kniha, kterou nelze zcela pochopit. Magie lesa je zde více hmatatelná, všudypřítomná, ale nedostižitelná. Při čtení jsem měl pocit, že to nějakým způsobem všechno do sebe zapadá, ale vždy sem byl jaksi o krok pozadu. Rozhodně to nění tak uhlazená a přímá kniha, jako Les mytág, možná proto je zážitek ze čtení tak zvláštní a těžko vyjádřitelný…

kniha: Poslední svého druhu - Eschbach, Andreas
Chaotik | **** | před 4226 dny

Bola to moja prvá kniha od tohto autora a myslím, že bola natoľko dobrá, že sa k Eschbachovi ešte vrátim. Inak kniha bola štylisticky dobre zvládnutá, dej sa odvíjal rovnomerne a bol plný zaujímavostí a ľahkého humoru.

kniha: Mezi slovem a mečem - Rečková, Jana
Rooz | * | před 4226 dny

Podle zadní obálky to má být kniha o pořádném hrdinovi, kterých je prý v literatuře málo. A rytíř Chast je opravdu takový hrdina – neohrožitelný, nepřemožitelný, který bojuje s mečem v levé ruce, kterou když už má unavenou, tak si přehodí meč do své skutečně dobré ruky… Pro mě to byla nuda od začátku do konce…

kniha: Studna věčnosti - Knaak, Richard A.
Rytier Smrti | ***** | před 4227 dny

Nehovorím, že Dragonrealm je zlý, mne sa páčil, ale na toto nemáWebArchiv - archiv českého webu