ocenění »
Cena Kurda Lasswitze »
Povídka
Cena Kurda Lasswitze
Kurd Laßwitz Preis
WWW stránky ocenění: Kurd Laßwitz Preis
cena udělovaná v NSR (Německé spolkové republice)
Povídka
-
originální název: Beste Kurzgeschichte
- 1981
-
vítěz
- Ronald M. Hahn
- Ronald M. Hahn, Auf dem großen Strom
- 1982
-
vítěz
- 1983
-
vítěz
- Andreas Brandhorst
- Andreas Brandhorst, Die Planktonfischer
- 1984
-
vítěz
- Herbert W. Franke
- Herbert W. Franke, Atem der Sonne
- 1985
-
vítěz
- Carl Amery
- Carl Amery, Nur einen Sommer gönnt ihr Gewaltigen
- 1986
-
vítěz
- Reinmar Cunis, Polarlicht
- 1987
-
vítěz
- Rainer Erler, Play Future
- 1989
-
vítěz
- Rainer Erler, Der Käse
- 1990
-
vítěz
- Gisbert Haefs, Wanderlust
- 1991
-
vítěz
- Peter Robert, Simulation
- 1992
-
vítěz
- Peter Schattschneider
- Peter Schattschneider, Pflegeleicht
- 1993
-
vítěz
- Angela Steinmüller
- Angela Steinmüller, Der Kerzenmacher
- 1994
-
vítěz
- Gert Prokop
- Gert Prokop, Liebe, Du zärtlicher, zitternder Vogel
- 1995
-
vítěz
- Peter Schattschneider
- Peter Schattschneider, Brief aus dem Jenseits
nominace
- Peter Schattschneider
- 2. Oliver Pfohlmann - Wir - Gefűhle
- 3. Peter Schattschneider - Superzyte
- 4. Erik Zimmermann - Rattentanz
- 5. Oliver Pfohlmann - Thanatos
- 6. Andres Fieberg - Der Sturz des Astronauten
- 7. Roland Kroemer - Der Nachbar
- 8. Karl E. Aulbach - Es lebe der Sport
- 9. Achim Mehnert - Datapark
- 10. Heinz Braun - Semantic Fields
- 11. Heinz Ebert - Eitelkeit im Blut
- 12. Oliver Pfohlmann - Demeters Oaze
- 1996
-
vítěz
- Michael Ende
- Michael Ende, Der lange Weg nach Santa Cruz
- 2014
-
vítěz
- “Coen Sloterdykes Diametral Levitierendes Chronoversum”, Michael Marrak (Nova 05/13)
- 2016
-
vítěz
- Karsten Kruschel - Was geschiecht dem Licht am Ende desTunnels?
nominace
- 2. Christian Endres - Out of Memory
- 3. Michael Marrak - Das Lied der Wind - Auguren
- 4. Uwe Hermann - Versuchsreihe 13
- 5. Uwe Post - Cyber Space Pirates Yo-Ho!
- 6. Jacqueline Montemurri - Sonnenmondfinsternisstern
- 7. Gard Spirlin - Robowrite
- 8. Kilian Braun - Überwachung dringend empfofahlen
- 2017
-
vítěz
- “Suicide Rooms”, Gabriele Behrend (Exodus 10/16)
nominace
- Andreas Eschbach
- 2. “Acapulco! Acapulco!”, Andreas Eschbach (Exodus 4/16)
- 3. “Emukalypse”, Niklas Peinecke (Gamer)
- 4. “Das Netz der Geächteten”, Michael K. Iwoleit (Gamer)
- 5. “Vor dem Fest oder Brief an Mathilde”, Marcus Hammerschmitt (Nova 6/16)
- 6. “Die Stadt der XY”, Dirk Alt (Exodus 4/16)
- 7. “Thuban”, Hubert Katzmarz (Zwielicht Classic 3/16)
- 2018
-
vítěz
- “Das Internet der Dinge”, Uwe Hermann (Spektrum der Wissenschaft 6/17)
nominace
- 2. “Der Raum zwischen den Worte”, Uwe Hermann (Exodus 6/17)
- 3. “Störfall”, Jacqueline Montemurri (Meuterei auf Titan)
- 4. “Ein halbes Dutzend Eier”, Monika Niehaus (Das Alien tanzt Kasatschok)
- 5. “Protoplasma mit Hut”, Nikolaj Kohler (Das Alien tanzt Kasatschok)
- 6. “Die größte Reise”, Ernst Wegbreiter = Angela a Karlheinz Steinmüller + Erik Simon (Leichter als Vakuum)
- 7. “PET”, Melanie Vogltanz (Das Dimensionstor)
- 8. “Omega 4”, Frank Lauenroth (Meuterei auf Titan)
- 9. “Ans Tageslich”, Oliver Koch (Meuterei auf Titan)