ocenění »
Cena Kurda Lasswitze »
2005
Cena Kurda Lasswitze
Kurd Laßwitz Preis
WWW stránky ocenění: Kurd Laßwitz Preis
cena udělovaná v NSR (Německé spolkové republice)
2005
-
ročník: 25
- Nejlepší překladatel
-
vítěz
- Peter Robert - Dan Simmons, Ilium
- Nejlepší rozhlasová hra
-
vítěz
- Norbert Schaeffer, Das letzte Geheimnis (nach Bernard Werber, L'ultime secret). Regie: Norbert Schaeffer
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Dirk Berger für die Illustrationen zu Michael Marrak, Imagon und Michael Marrak für das Titelbild zu Klaus Bollhöfener, PHANTASTISCH! 15
- Novela/povídka
-
vítěz
- Wolfgang Jeschke
- Wolfgang Jeschke, Das Geschmeide
- Zvláštní cena
-
vítěz
- Klaus Bollhöfener für seine Tätigkeit als Chefredakteur von PHANTASTISCH!
- Román
-
vítěz
- Schätzing, Frank - Vzpoura oceánů 79% / 27
- Frank Schätzing - Der Schwarm
- Nejlepší zahraniční dílo
-
Na 9. místě se umístila Mary Gentle za sérii „Kniha o Ash“. Na 13. místě se umístil Alastair Reynolds s románem „Archa“, v češtině vyšel ve 2 dílech.
vítěz
- Miéville, China - Jizva 90% / 132
- The Scar (Die Narbe und Leviathan), China Miéville
nominace
- Simon R. Green
- Charles Sheffield
- Reynolds, Alastair - Archa 2 91% / 88
- Reynolds, Alastair - Archa 1 90% / 87
- Fforde, Jasper - Ztracena v dobré knize 85% / 11
- Simmons, Dan - Dost světů a čas 81% / 39
- Kniha o Ash
- Mary Gentle
- Stephen Michael Baxter
- Bear, Greg - Darwinovy děti 78% / 19
- Niffenegger, Audrey - Žena cestovatele časem 62% / 6
- M. John Harrison
- Morgan, Richard K. - Půjčovna masa 81% / 71
- Gibson, William - Rozpoznání vzorů 80% / 22
- Fforde, Jasper - Malér Eyrová 86% / 15
- Simmons, Dan - Ílion 92% / 140
- Lucius Shepard
- 2. Dan Simmons - Ilium
- 3. Jasper Fforde - The Eyre Affair (Der Fall Jane Eyre)
- 4. William Gibson - Pattern Recognition (Mustererkennung)
- 5. Richard Morgan - Altered Carbon (Das Unsterblichkeitsprogramm)
- 6. M. John Harrison - Light (Licht)
- 6. Audrey Niffenegger - The Time Traveler´s Wife (Die Frau des Zeitreisenden)
- 8. Greg Bear - Darwin´s Children (Die Darwin-Kinder)
- 9. Stephen Baxter - Evolution
- 9. Mary Gentle - Ash (Die Legende von Ash)
- 11. Dan Simmons - Worlds Enough and Time (Weleten und Zeit genug)
- 12. Jasper Fforde - Lost in a Good Book (In einem anderen Buch)
- 13. Alastair Reynolds - Redemption Ark (Die Arche)
- 14. Charles Sheffield - Cold As Ice (Kalt wie Eis)
- 15. Simon R. Green - Deathstalker Legacy (Todtsteltzers Erbe)
- 16. Lucius Shepard - Aztechs (Aztech)