ocenění »
Asimov's Readers' Poll »
1996
Asimov's Readers' Poll
Asimov's Readers' Poll
1996
-
ročník: 10
Ceny byly uděleny 27. dubna 1996 na Queen Mary, Long Beach (Kalifornie). Ceny byly uděleny za rok 1995.
- Autor obálky
-
vítěz
- Bob Eggleton
nominace
- 2. Jim Burns
- 3. Todd Lockwood
- 4. Kinuko Y. Craft
- 5. John Maggard
- 6. Chris Moore
- 7. Peter Peebles
- 8. Bruce Jensen
- 9. (tie): George H. Krauter
- 9. (tie): Mark Harrison
- 10. Gary Overacre
- Báseň
-
vítěz
- “Curse of Bruce Boston's Wife”, Scott L. Towner (Asimov's Feb 1995)
nominace
- Ruth Amelia Berman
- Bruce Boston
- Bruce Boston
- Bruce Boston
- Robert Frazier
- Bruce Boston
- 2. “Son, Dead on Solstice”, William John Watkins (Asimov's Jul 1995)
- 3. “Port City Lament”, David Lunde (Asimov's Aug 1995)
- 4. “The Old Astronaut Sings to the Mourning Star”, William John Watkins (Asimov's May 1995)
- 5. “In Kafkaville the Funerals Run on Time”, William John Watkins (Asimov's Nov 1995)
- 6. (tie): “Brownies at Work”, Ruth Berman (Asimov's Sep 1995)
- 6. (tie): “Kitchen Witch”, William John Watkins (Asimov's May 1995)
- 7. (tie): “Curse of the Clone's Wife”, Bruce Boston (Asimov's Feb 1995)
- 7. (tie): “Future Present: A Lesson in Expectation”, Bruce Boston (Asimov's Mar 1995)
- 8. (tie): “Curse of the Cyborg's Wife”, Bruce Boston (Asimov's Sep 1995)
- 8. (tie): “Postcard from a Time Traveler”, Robert Frazier (Asimov's Oct 1995)
- 9. “Curse of the Time Traveler's Wife”, Bruce Boston (Asimov's Apr 1995)
- 10. “cleaning out the attic”, W. Gregory Stewart (Asimov's Aug 1995)
- Ilustrace
-
vítěz
- Ron Chironna
nominace
- 2. Steve Cavallo
- 3. Mike Aspengren
- 4. Laurie Harden
- 5. Gary Freeman
- 6. Dell Harris
- 7. Kandis Elliot
- 8. Alan M. Clark
- 9. Darryl Elliott
- 10. George H. Krauter
- Novela
-
vítěz
- Le Guin, Ursula K. - Osvobození ženy 61% / 8
- “A Woman's Liberation”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Jul 1995)
nominace
- Mike Resnick
- Steele, Allen M. - Smrt kapitána budoucnosti 68% / 9
- Nancy Anne Kress
- Mary Rosenblum
- Jack Dann
- Ursula K. Le Guin
- Marusek, David - Byli jsme radostí celí bez sebe 78% / 6
- Stableford, Brian - Dějiny smrti z pera Mortimera Graye 79% / 11
- Susan Shwartz
- 2. “Mortimer Gray's History of Death”, Brian Stableford (Asimov's Apr 1995)
- 3. “We Were Out of Our Minds With Joy”, David Marusek (Asimov's Nov 1995)
- 4. “A Man of the People”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Apr 1995)
- 5. (tie): “Da Vinci Rising”, Jack Dann (Asimov's May 1995)
- 5. (tie): “The Doryman”, Mary Rosenblum (Asimov's Dec 1995)
- 6. “Fault Lines”, Nancy Kress (Asimov's Aug 1995)
- 7. “The Death of Captain Future”, Allen Steele (Asimov's Oct 1995)
- 8. “Yaguara”, Nicola Griffith (Asimov's Mar 1995)
- 9. “Bibi”, Mike Resnick & Susan Shwartz (Asimov's mid-Dec 1995)
- 10. “Hypocaust & Bathysphere”, Rebecca Ore (Asimov's Jan 1995)
- Noveleta
-
vítěz
- Kelly, James Patrick - Nauč se myslet jako dinosaurus 86% / 7
- “Think Like a Dinosaur”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1995)
nominace
- Resnick, Mike - Když zemřou staří bohové 83% / 6
- Egan, Greg - TEP 87% / 9
- Alexander Jablokov
- Robert Reed
- Le Guin, Ursula K. - Éter nebo 60% / 2
- John Charles Wright
- Kandis Elliot
- G. David Nordley
- Geoffrey A. Landis
- 2. “Dawn Venus”, G. David Nordley (Asimov's Aug 1995)
- 3. “Road Kills”, Kandis Elliot (Asimov's Feb 1995)
- 4. “Farthest Man from Earth”, John C. Wright (Asimov's Apr 1995)
- 5. “Ether OR”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Nov 1995)
- 6. “Waging Good”, Robert Reed (Asimov's Jan 1995)
- 7. “Fragments of a Painted Eggshell”, Alexander Jablokov (Asimov's Dec 1995)
- 8. (tie): “TAP”, Greg Egan (Asimov's Nov 1995)
- 8. (tie): “When the Old Gods Die”, Mike Resnick (Asimov's Apr 1995)
- 9. “Drifting Off the Coast of New Mexico”, Steven R. Boyett (Asimov's Jun 1995)
- 10. “Across the Darkness”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Jun 1995)
- Povídka
-
vítěz
- Daniel, Tony - Život na Měsíci 57% / 6
- “Life on the Moon”, Tony Daniel (Asimov's Apr 1995)
nominace
- Brian Stableford
- Jennings, Phillip C. - Plavba do Galeny 0% / 1
- Jeff VanderMeer
- Watt-Evans, Lawrence - Výcvik strojů
- Shiner, Lewis - Seriál 45% / 2
- Murphy, Pat - Čestné místo 75% / 2
- Landis, Geoffrey A. - Dlouhodobý projekt: Zpráva Velké radě švábů aneb Co se doopravdy stalo dinosaurům 55% / 4
- Paul Di Filippo
- Swanwick, Michael - Uprchlík 70% / 4
- McDaid, John G. - Džigoku no mokuširoku - zjevení Apokalypsy v symbolech 50% / 5
- G. David Nordley
- Webb, Don - Ztracený ráj
- Tony Daniel
- Steele, Allen M. - Pomník neznámého vojína 70% / 1
- Reed, Robert - Jazyky 70% / 1
- 2. “The War Memorial”, Allen Steele (Asimov's Sep 1995)
- 3. “No Love in All of Dwingeloo”, Tony Daniel (Asimov's Nov 1995)
- 4. “Paradise Lost”, Don Webb (Asimov's Sep 1995)
- 5. (tie): “Alice's Asteroid”, G. David Nordley (Asimov's Oct 1995)
- 5. (tie): “The Death of Beatrix Potter”, Candyce Byrne (Asimov's Aug 1995)
- 5. (tie): “Jigoku no Mokushiroku (The Symbolic Revelation of the Apocalypse)”, John G. McDaid (Asimov's mid-Dec 1995)
- 6. “Walking Out”, Michael Swanwick (Asimov's Feb 1995)
- 7. “Take Me to the Pilot”, Paul Di Filippo (Asimov's Aug 1995)
- 8. (tie): “Long Term Project: Report to the Great Council of Cockroaches”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Jan 1995)
- 8. (tie): “A Place of Honor”, Pat Murphy (Asimov's May 1995)
- 9. (tie): “Sitcom”, Lewis Shiner (Asimov's Jan 1995)
- 9. (tie): “Teaching Machines”, Lawrence Watt-Evans (Asimov's Mar 1995)
- 10. (tie): “The Bone-Carver's Tale”, Jeff VanderMeer (Asimov's Apr 1995)
- 10. (tie): “Passage to Galena”, Phillip C. Jennings (Asimov's Dec 1995)
- 10. (tie): “The Skin Trade”, Brian Stableford (Asimov's Nov 1995)
- 10. (tie): “Tongues”, Robert Reed (Asimov's Dec 1995)