ocenění »
Aurealis Award »
2015
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
2015
-
ročník: 20
Ceny byly uděleny 12. dubna 2015 (Canberra, Austrálie). Ceny byly uděleny za rok 2014.
- Antologie
-
vítěz
- Kaleidoscope: Diverse YA Science Fiction and Fantasy Stories, Alisa Krasnostein & Julia Rios, eds. (Twelfth Planet Press)
nominace
- Jonathan Strahan
- Jonathan Strahan
- Fearsome Magics, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
- Reach for Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
- Amok: An Anthology of Asia-Pacific Speculative Fiction, Dominica Malcolm, ed. (Solarwyrm Press)
- Kisses by Clockwork, Liz Grzyb, ed. (Ticonderoga Publications)
- Phantazein, Tehani Wessely, ed. (FableCroft)
- Fantasy povídka
-
vítěz
- Angela Slatter
- “St Dymphna's School for Poison Girls”, Angela Slatter (Review of Australian Fiction Volume 9, Issue 3)
nominace
- Angela Slatter
- Thoraiya Dyer
- “The Badger Bride”, Angela Slatter (Strange Tales IV)
- “The Oud”, Thoraiya Dyer (Long Hidden)
- “The Ghost of Hephaestus”, Charlotte Nash (Phantazein)
- “Teratogen”, Deb Kalin (Cemetery Dance May 2014)
- Fantasy román
-
vítěz
- Dreamer's Pool, Juliet Marillier (Pan Macmillan Australia)
nominace
- Keri Arthur
- Meagan Spooner
- Westerfeld, Scott - Mezi dvěma světy 80% / 1
- Amie Kaufman
- Fireborn, Keri Arthur (Hachette Australia)
- This Shattered World, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
- Daughters of the Storm, Kim Wilkins (Harlequin Enterprises Australia)
- The Lascar's Dagger, Glenda Larke (Hachette Australia)
- Horor - povídka
-
vítěz
- Angela Slatter
- Home and Hearth, Angela Slatter (Spectral Press)
nominace
- Nix, Garth - Shay Corsham Loden 74% / 14
- “By the Moon's Good Grace”, Kirstyn McDermott (Review of Australian Fiction Volume 12, Issue 3)
- “The Executioner Goes Home”, Deborah Biancotti (Review of Australian Fiction Volume 11, Issue 6)
- “Skinsuit”, James Bradley (Island Magazine 137)
- Horor - román
-
vítěz
- Razorhurst, Justine Larbalestier (Allen & Unwin)
nominace
- Book of the Dead, Greig Beck (Momentum)
- Obsidian, Alan Baxter (HarperVoyager)
- Kniha pro děti
-
vítěz
- Shadow Sister: Dragon Keeper #5, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
nominace
- Flanagan, John - Otroci ze Sokora 82% / 5
- The Last Viking Returns, Norman Jorgensen & James Foley (Fremantle Press)
- Ophelia and the Marvellous Boy, Karen Foxlee (Hot Key Books)
- Sunder's Deep: The Hidden #2, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- Withering-by-Sea, Judith Rossell (ABC Books)
- Kniha pro mladé čtenáře
-
vítěz
- The Cracks in the Kingdom, Jaclyn Moriarty (Pan Macmillan Australia)
nominace
- Westerfeld, Scott - Mezi dvěma světy 80% / 1
- Nix, Garth - Clariel 82% / 12
- The Astrologer's Daughter, Rebecca Lim (Text Publishing)
- The Haunting of Lily Frost, Nova Weetman (UQP)
- Afterworld, Lynnette Lounsbury (Allen & Unwin)
- Komiks/Obrázková kniha
-
vítěz
- Mr Unpronounceable and the Sect of the Bleeding Eye, Tim Molloy (Milk Shadow Books)
nominace
- Awkwood, Jase Harper (Milk Shadow Books)
- The Game, Shane W. Smith (Deeper Meanings Publishing)
- Left Hand Path #1, Jason Franks & Paul Abstruse (Winter City Productions)
- “A Small Wild Magic”, Kathleen Jennings (Monstrous Affections)
- Povídka pro mladé čtenáře
-
vítěz
- “Vanilla”, Dirk Flinthart (Kaleidoscope)
nominace
- David M. Cornish
- “The Fuller and the Bogle”, David Cornish (Tales from the Half-Continent)
- In Hades, Goldie Alexander (Celapene Press)
- “Signature”, Faith Mudge (Kaleidoscope)
- “Falling Leaves”, Liz Argyll (Apex Magazine)
- Sbírka
-
vítěz
- Angela Slatter
- The Female Factory, Lisa L. Hannett & Angela Slatter (Twelfth Planet Press)
nominace
- Angela Slatter
- Angela Slatter
- The Bitterwood Bible and Other Recountings, Angela Slatter (Tartarus Press)
- Black-Winged Angels, Angela Slatter (Ticonderoga Publications)
- Difficult Second Album: more stories of Xenobiology, Space Elevators, and Bats Out of Hell, Simon Petrie (Peggy Bright Books)
- Secret Lives, Rosaleen Love (Twelfth Planet Press)
- Angel Dust, Ian McHugh (Ticonderoga Publications)
- Sci - fi povídka
-
vítěz
- Thoraiya Dyer
- “Wine, Women and Stars”, Thoraiya Dyer (Analog Jan/Feb 2014)
nominace
- Garth Nix
- “Happy Go Lucky”, Garth Nix (Kaleidoscope)
- “Dellinger”, Charlotte Nash (Use Only As Directed)
- “The Executioner Goes Home”, Deborah Biancotti (Review of Australian Fiction Volume 11, Issue 6)
- “The Glorious Aerybeth”, Jason Fisher (OnSpec Sep 2014)
- Sci - fi román
-
vítěz
- Marianne de Pierres
- Peacemaker, Marianne de Pierres (Angry Robot)
nominace
- Meagan Spooner
- Amie Kaufman
- This Shattered World, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
- Aurora: Meridian, Amanda Bridgeman (Momentum)
- Foresight, Graham Storrs (Momentum)
- Nil by Mouth, LynC (Satalyte)
- The White List, Nina D'Aleo (Momentum)