ocenění »
Aurealis Award »
Kniha pro děti
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
Kniha pro děti
-
originální název: Children's Long Fiction
- 2002
-
Čestné uznání : Janeen Webb – Sailing to Atlantis
vítěz
- Candle Iron, Sally Odgers (Angus & Robertson; HarperCollins)
nominace
- Blat Magic, Michael Stephens (Angus & Robertson; HarperCollins)
- Market Blues, Kirsty Murray (Allen & Unwin)
- Honorable Mention: Sailing to Atlantis, Janeen Webb (HarperCollins)
- 2003
-
vítěz
- In the Garden of Empress Cassia, Gabrielle Wang (Puffin Books)
nominace
- Jinks, Catherine - Eglantýna 90% / 2
- Astrid Spark, Fixologist, Justin d'Ath (Allen & Unwin)
- Lily Quench and the Treasure of Mote Ely, Natalie Jane Prior (Hodder)
- Rhianna and the Dogs of Iron, Dave Luckett (Scholastic)
- 2004
-
vítěz
- Nix, Garth - Pan Pondělí 79% / 31
nominace
- Jinks, Catherine - Eustach 80% / 1
- Dragonkeeper, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
- Jumpman Rule 2, James Valentine (Random House)
- Max Remy Superspy: The Hollywood Mission, Deborah Abela (Random House)
- 2005
-
vítěz
- How To Live Forever, Colin Thompson (Random House)
nominace
- Flanagan, John - Rozvaliny Gorlanu 82% / 150
- Claire de Lune, Cassandra Golds (Penguin)
- The Pearl of Tiger Bay, Gabrielle Wang (Penguin)
- Snow, Fire, Sword, Sophie Masson (Random House)
- 2006
-
vítěz
- Nix, Garth - Sychravá Středa 79% / 13
nominace
- Isobelle Carmody
- Morris Gleitzman
- Little Fur: The Legend Of Little Fur, Isobelle Carmody (Penguin)
- Worm Story, Morris Gleitzman (Penguin)
- Sassycat: The Night of the Dead, Richard Harland (Omnibus Books)
- 2007
-
vítěz
- Melissa Queen of Evil, Mardi McConnochie (Pan Macmillan)
nominace
- Carmody, Isobelle - Lišák Žal
- Flanagan, John - Nositelé dubového listu 86% / 100
- Fantastica: The Sunken Kingdom series, Kim Wilkins (Omnibus)
- Twighlight in the Land of Nowhen, Nury Vittachi (Allen & Unwin)
- 2008
-
vítěz
- The Butterfly in Amber (The Chain of Charms 6), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
- The Cat's Eye Shell (The Chain of Charms 4), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
- The Herb of Grace (The Chain of Charms 3), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
- The Lightning Bolt (The Chain of Charms 5), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
- The Silver Horse (The Chain of Charms 2), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
nominace
- Rodda, Emily - Klíč 90% / 6
- Carmody, Isobelle - Vlčí tajemství
- Dragon Moon, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
- 2009
-
vítěz
- Rodda, Emily - Čaroděj 87% / 7
nominace
- Sean Williams
- The Changeling [and] The Dust Devils, Sean Williams (Angus & Robertson)
- Dragon Dawn, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
- Moonshadow, Eye of the Beast, Simon Higgins (Random House Australia)
- Thomas Trew and the Island of Ghosts, Sophie Masson (Hodder Children's)
- 2010
-
vítěz
- A Ghost in My Suitcase, Gabrielle Wang (Puffin Books)
nominace
- Cicada Summer, Kate Constable (Allen & Unwin)
- The Remarkable Secret of Aurelie Bonhoffen, Deborah Abela (Random House Australia)
- Tensy Farlow and the Home for Mislaid Children, Jen Storer (Penguin/Viking)
- 2011
-
vítěz
- The Keepers, Lian Tanner (Allen & Unwin)
nominace
- Flanagan, John - Halt v nebezpečí 85% / 60
- Grimsdon, Deborah Abela (Random House)
- Haggis MacGregor and the Night of the Skull, Jen Storer & Gug Gordon (Penguin/Aussie Nibbles)
- The Vulture of Sommerset, Stephen M. Giles (Pan Macmillan)
- 2012
-
vítěz
- City of Lies, Lian Tanner (Allen & Unwin)
nominace
- Flanagan, John - Vyděděnci 86% / 20
- Catherine Jinks
- The Paradise Trap, Catherine Jinks (Allen & Unwin)
- The Coming of the Whirlpool, Andrew McGahan (Allen & Unwin)
- “It Began with a Tingle”, Thalia Kalkapsakis (Allen & Unwin)
- 2013
-
vítěz
- Flanagan, John - Lovci 86% / 14
nominace
- Emily Rodda
- The Silver Door, Emily Rodda (Scholastic)
- Irina the Wolf Queen, Leah Swann (Xoum)
- Princess Betony and the Unicorn, Pamela Freeman (Walker Books)
- 2014
-
vítěz
- The Four Seasons of Lucy McKenzie, Kirsty Murray (Allen & Unwin)
nominace
- Isobelle Carmody
- Shaun Tan
- Kingdom of the Lost, Book 2: Cloud Road, Isobelle Carmody (Penguin Group Australia)
- Rules of Summer, Shaun Tan (Hachette Australia)
- Song for a Scarlet Runner, Julie Hunt (Allen & Unwin)
- Ice Breaker: The Hidden 1, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- Refuge, Jackie French (Harper Collins)
- 2015
-
vítěz
- Shadow Sister: Dragon Keeper #5, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
nominace
- Flanagan, John - Otroci ze Sokora 82% / 5
- The Last Viking Returns, Norman Jorgensen & James Foley (Fremantle Press)
- Ophelia and the Marvellous Boy, Karen Foxlee (Hot Key Books)
- Sunder's Deep: The Hidden #2, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- Withering-by-Sea, Judith Rossell (ABC Books)
- 2016
-
vítěz
- A Single Stone, Meg McKinlay (Walker Books Australia)
nominace
- A Week Without Tuesday, Angelica Banks (Allen & Unwin)
- The Cut-Out, Jack Heath (Allen & Unwin)
- Bella and the Wandering House, Meg McKinlay (Fremantle)
- The Mapmaker Chronicles: Prisoner of the Black Hawk, A.L. Tait (Hachette Australia)
- 2018
-
vítěz
- Townsend, Jessica - Nikdyuš 93% / 6
nominace
- Emily Rodda
- The Shop at Hoopers Bend, Emily Rodda (HarperCollins Australia)
- Accidental Heroes, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- The Exile, Jo Sandhu (Penguin Random House Australia)
- The Extremely Inconvenient Adventures of Bronte Mettlestone, Jaclyn Moriarty (Allen & Unwin)
- How to Bee, Bren MacDibble (Allen & Unwin)
- 2019
-
vítěz
- The Endsister, Penni Russon (Allen & Unwin)
nominace
- Ottilie Colter and the Narroway Hunt, Rhiannon Williams (Hardie Grant Egmont)
- The Relic of the Blue Dragon, Rebecca Lim (Allen & Unwin)
- Secret Guardians, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- The Slightly Alarming Tale of the Whispering Wars, Jaclyn Moriarty (Allen & Unwin)
- Ting Ting the Ghosthunter, Gabrielle Wang (Penguin Random House)
- 2020
-
vítěz
- The Dog Runner, Bren MacDibble (Allen & Unwin)
nominace
- Amie Kaufman
- Emily Rodda
- Elementals: Scorch Dragons, Amie Kaufman (HarperCollins)
- The Glimme, Emily Rodda & Marc McBride (Omnibus)
- Jinxed!: The Curious Curse of Cora Bell, Rebecca McRitchie, illustrated by Sharon O'Connor (HarperCollins)
- The Lost Stone of SkyCity, HM Waugh (Fremantle)
- Race for the Red Dragon, Rebecca Lim (Allen & Unwin)
- 2021
-
vítěz
- The Lost Soul Atlas, Zana Fraillon (Hachette Australia)
nominace
- Sean Williams
- Her Perilous Mansion, Sean Williams (Allen & Unwin)
- Across the Risen Sea, Bren MacDibble (Allen & Unwin)
- The Chicken's Curse, Frances Watts (Allen & Unwin)
- Hodgepodge: How to Make a Pet Monster, Lili Wilkinson (Allen & Unwin)
- Tricky Nick, Nicholas J. Johnson (Pan Australia)
- 2023
-
vítěz
- The Wintrish Girl, Melanie La'Brooy (University of Queensland)
nominace
- The Goodbye Year, Emily Gale (Text)
- Gus and the Starlight, Victoria Carless (HarperCollins)
- Mars Awakens, HM Waugh (Allen & Unwin)
- The Raven's Song, Zana Fraillon & Bren MacDibble (Allen & Unwin)
- The Wrath of the Woolington Wyrm, Karen Foxlee, illustrated by Frieda Chiu (Allen & Unwin)