Balrog
Balrog Awards, pojmenované po stvoření z Tolkienova „Pána prstenů“, bylo fanovské ocenění za díla v žánru fantasy.
1982
-
ročník: 4
Ceny byly uděleny na Fool*Con V v Kansas City, který se konal ve dnech 2. – 4. dubna 1982. Ceny byly uděleny za rok 1981.
- Básník
-
vítěz
- Frederick Mayer
nominace
- Richard L. Tierney
- Joseph Payne Brennan
- F. Gwynplaine MacIntyre
- Stephanie Stearns
- Greg N. Gabbard
- Thomas Egan
- Steve Eng
- Cena poroty
-
vítěz
- Leo & Diane Dillon
- Fanzin
-
vítěz
- Eldritch Tales
nominace
- Fantasy Newsletter
- Fantasy Tales
- Kadath
- Night Voyages
- Shayol
- Space and Time
- Povídka
-
vítěz
- Carolyn Janice Cherryh
- “A Thief in Korianth”, C. J. Cherryh (Flashing Swords #5: Demons and Daggers)
nominace
- Tanith Lee
- Harlan Ellison
- Diane Duane
- Karl Edward Wagner
- “Because Our Skins Are Finer”, Tanith Lee (Twilight Zone Nov 1981)
- “Grail”, Harlan Ellison (Twilight Zone Apr 1981)
- “Parting Gifts”, Diane Duane (Flashing Swords #5: Demons and Daggers)
- “The River of Night's Dreaming”, Karl Edward Wagner (Whispers III)
- “Sea Change”, George Clayton Johnson
- Profesionální publikace
-
vítěz
- Omni
nominace
- Amazing Stories
- Asimov's
- F&SF
- NY City (by H.R. Giger)
- Science Fiction Chronicle
- Starlog
- Twilight Zone
- Román
-
vítěz
- Camber the Heretic, Katherine Kurtz (Ballantine Del Rey)
nominace
- King, Stephen - Cujo 76% / 107
- Crowley, John - Malý, velký 75% / 23
- Wilson, Francis Paul - Pevnost 79% / 39
- Piers Anthony
- Centaur Aisle, Piers Anthony (Ballantine Del Rey)
- Sbírka/Antalogie
-
vítěz
- Asprin; Abbey - Stíny Asyla 72% / 20
nominace
- Clark Ashton Smith
- Joseph Payne Brennan
- Robert Albert Bloch
- Charles L. Grant
- Karl Edward Wagner
- Terri Windling
- The City of the Singing Flame, Clark Ashton Smith (Pocket)
- Creep to Death, Joseph Payne Brennan
- Mysteries of the Worm, Robert Bloch (Zebra)
- Shadows 4, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
- The Year's Best Horror Stories: Series IX, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
- Elsewhere, Terri Windling & Mark Alan Arnold, eds. (Ace)
- Dark Forces, Kirby McCauley, ed. (Viking)
- Whispers III, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
- Síň slávy - fantasy film
-
vítěz
- King Kong
nominace
- Excalibur
- The Lord of the Rings
- Popeye
- Raiders of the Lost Ark
- Time Bandits
- Watership Down
- Wizards
- Síň slávy - sci- fi film
-
vítěz
- Forbidden Planet
nominace
- Alien
- Close Encounters of the Third Kind
- The Day the Earth Stood Still
- Metropolis
- Raiders of the Lost Ark
- Silent Running
- Superman II
- Výtvarník
-
vítěz
- Real Musgrave
nominace
- Michael Whelan
- Don Maitz
- Robert Haas
- Stephen Fabian
- Thomas Canty
- Alicia Austin
- Linda Mayfield
- Za přínos - fanové
-
vítěz
- Robert A. Collins, for saving Fantasy Newsletter
nominace
- Stephen Jones
- Stephen Jones, for British Fantasy Society, and Fantasy Tales
- Charles R. Saunders, for SPWAO
- Millea Kenin, for Owlflight
- Kathy Hammel, for Fantasy Artists Network
- Jeffrey Elliot, for author interviews
- Paul C. Allen & Susan Allen, for Fantasy Newsletter
- Crispin Burnham, for Eldritch Tales
- Za přínos - profesionálové
-
vítěz
nominace
- T. E. D. Klein
- Stephen King
- Pendragon Gallery
- Tim Underwood & Chuck Miller
- Donald M. Grant
- H. R. Giger
- Neil Barron