Ditmar
Ditmar Awards
Cena Ditmar je australský ekvivalent ceny Hugo. Je udělována členy Australského národního sci – fi konventu (Australian National Science Fiction Convention) australským a mezinárodním profesionálním a fanovským dílům.
2015
-
ročník: 47
Ceny byly uděleny 5. dubna 2015 na Swancon 40 (Perth, Austrálie). Ceny byly uděleny za rok 2014.
- Nejlepší australská povídka
-
vítěz
- “The Seventh Relic”, Cat Sparks (Phantazein)
nominace
- Thoraiya Dyer
- “Bahamut”, Thoraiya Dyer (Phantazein)
- “Cookie Cutter Superhero”, Tansy Rayner Roberts (Kaleidoscope)
- “Signature”, Faith Mudge (Kaleidoscope)
- “Vanilla”, Dirk Flinthart (Kaleidoscope)
- Nejlepší australský autor z řad fanoušků
-
vítěz
- Tansy Rayner Roberts
nominace
- Tsana Dolichva
- Bruce Gillespie
- Alexandra Pierce
- Katharine Stubbs
- Grant Watson
- Sean Wright
- Nejlepší australský román
-
vítěz
- Trudi Canavan
- Thief's Magic, Trudi Canavan (Hachette Australia)
- The Lascar's Dagger, Glenda Larke (Hachette)
nominace
- Nix, Garth - Clariel 82% / 12
- Bound, Alan Baxter (Voyager)
- The Godless, Ben Peek (Tor UK)
- Nejlepší fanovská publikace
-
vítěz
- The Writer and the Critic, Kirstyn McDermott & Ian Mond
nominace
- Galactic Chat, Sean Wright, Helen Stubbs, David McDonald & Alexandra Pierce, et al (plus Sarah Parker and Mark Webb)
- Galactic Suburbia, Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce, Tansy Rayner Roberts & Andrew Finch
- It Grows!, Nick Stathopoulos
- Snapshot 2014, Tsana Dolichva, Nick Evans, Stephanie Gunn & Kathryn Linge, et al (plus Elanor Matton-Johnson, David McDonald, Helen Merrick, Jason Nahrung, Ben Payne, Alex Pierce, Tansy Rayner Roberts, Helen Stubbs, Katharine Stubbs, Tehani Wessely, and Sean Wright)
- Nejlepší sbírka nebo antologie
-
vítěz
- Kaleidoscope, Alisa Krasnostein & Julia Rios, eds. (Twelfth Planet)
nominace
- Phantazein, Tehani Wessely, ed. (FableCroft)
- The Year's Best Australian Fantasy and Horror 2013, Liz Grzyb & Talie Helene, eds. (Ticonderoga)
- Novela nebo noveleta
-
vítěz
- Sean Williams
- “The Legend Trap”, Sean Williams (Kaleidoscope)
nominace
- Angela Slatter
- Angela Slatter
- “St Dymphna's School for Poison Girls”, Angela Slatter (Review of Australian Fiction Volume 9, Issue 3)
- “The Female Factory”, Lisa L. Hannett & Angela Slatter (The Female Factory)
- “The Ghost of Hephaestus”, Charlotte Nash (Phantazein)
- “The Darkness in Clara”, Alan Baxter (SQ Mag #14)
- “Escapement”, Stephanie Gunn (Kisses by Clockwork)
- Nový talent
-
vítěz
- Helen Stubbs
nominace
- Michelle Goldsmith
- Shauna O'Meara
- Výtvarné dílo
-
vítěz
- Kathleen Jennings for Black-Winged Angels by Angela Slatter (Ticonderoga)
nominace
- Kathleen Jennings for The Bitterwood Bible and Other Recountings by Angela Slatter (Tartarus Press)
- Kathleen Jennings for Phantazein by Tehani Wessely, ed. (FableCroft)
- Výtvarník z řad fanů
-
vítěz
- Kathleen Jennings, for body of work, including Fakecon art and Illustration Friday series
nominace
- Nalini Haynes, for body of work, including “Interstellar Park Ranger Bond, Jaime Bond”, “Gabba and Slave Lay-off: Star Wars explains Australian politics”, “The Driver”, and “Unmasked” in Dark Matter Zine
- Nick Stathopoulos, for movie poster of It Grows!