Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
1996
-
ročník: 16
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- Robert Charles Wilson
- "The Perseids", Robert Charles Wilson (Northern Frights 3)
nominace
- Coney, Michael Greatrex - Čaj a křečci 64% / 8
- Robert J. Sawyer
- "Lost in the Mail", Robert J. Sawyer (TransVersions #3)
- "The Summer Worms", David Nickle (Northern Frights 3)
- "The Dead Go Shopping", Stephanie Bedwell-Grime (Northern Frights 3)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- The Terminal Experiment (mg title "Hobson's Choice"), Robert J. Sawyer (HarperPrism; Analog mid-Dec 1994,Jan,Feb,Mar 1995)
nominace
- Robert Charles Wilson
- Duncan, Dave - Prokletí 86% / 18
- Kay, Guy Gavriel - Lvi z Al-Rassanu 93% / 47
- Sean Stewart
- Spider Robinson
- Jeanne Robinson
- Mysterium, Robert Charles Wilson (Bantam Spectra)
- Resurrection Man, Sean Stewart (Ace)
- Starmind, Spider Robinson & Jeanne Robinson (Analog Aug,Sep,Oct,Nov 1994; Ace)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Jean-Louis Trudel (SFSF Boréal, Prix Boréal)
nominace
- Chris Chartier (Warp 9)
- Judith Hayman (FilkOntario)
- Lynda Pelley (MonSFFA)
- Capucine Plourde (KIDC)
- Monica Winkler (Toronto Trek)
- Space-Time Continuum, Rebecca M. Senese
- Cena pro fany - nejlepší fanzin
-
vítěz
- Under the Ozone Hole, Karl Johanson & John Herbert
nominace
- BCSFAzine, R. Graeme Cameron & John C. H. Wong
- From Beyond the Öort Cloud, Aaron Yorgason
- Warp, Keith Braithwaite
- Warp Factor, Chris Chartier
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Larry Stewart (entertainer)
nominace
- Stephanie Bedwell-Grime (filk-singing)
- Adam Charlesworth (Ether Patrol reviews)
- Lou Israel (entertainer)
- Lloyd Penney (for fan-writing)
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- ReBoot (BLT Productions, animated tv series)
nominace
- Northern Frights 3, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
- On Spec: The First Five Years, On Spec Editorial Collective, eds (Tesseract Books)
- Hugh Spencer & Allan Weiss (for National Library exhibit)
- TransVersions
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Jean-Pierre Normand
nominace
- Steve Fahnestalk
- Robert Pasternak
- Dale L. Sproule
- Henry Van Der Linde