Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2000
-
ročník: 20
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- "Stream of Consciousness", Robert J. Sawyer (Packing Fraction & Other Tales of Science & Imagination)
nominace
- Sally McBride
- Robert Charles Wilson
- Smith, Douglas - Stav chaosu 75% / 21
- Douglas Smith
- "Speaking Sea", Sally McBride (Tesseracts8)
- "Plato's Mirror", Robert Charles Wilson (Northern Frights 5)
- "Symphony", Douglas Smith (Prairie Fire Vol. 19 #4)
- "The Emperor's Old Bones", Gemma Files (Northern Frights 5)
- "Erratic Cycles", Mark Leslie (Parsec Winter 1998-1999)
- "Any Port in a Storm", Mark A. Rayner (Parsec Spring/Summer 1999)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Sawyer, Robert J. - Flashforward 73% / 23
nominace
- Robert Charles Wilson
- Nalo Hopkinson
- Peter Watts
- Edo van Belkom
- Bios, Robert Charles Wilson (Tor)
- Brown Girl in the Ring, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
- Starfish, Peter Watts (Tor)
- Death Drives a Semi, Edo van Belkom (Quarry Press)
- Beholder's Eye, Julie E. Czerneda (DAW)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Bernard Reischl (for KAG/Kanada)
nominace
- Brian A. Davis (for inCONsequential)
- Ann Methe (for Con*cept)
- Cathy Palmer-Lister (for MonSFFA)
- Lloyd Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
- Yvonne Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
- Cena pro fany - nejlepší fanzin
-
vítěz
- Voyageur, Karen Bennett (USS Hudson Bay / IDIC)
nominace
- CONtract, John Mansfield
- Disrupter, Bernard Reischl (KAG/Kanada)
- OSFS Statement, Joel Polowin, Dwight Williams & Sharon C. P. Fall (Ottawa SF Society)
- Warp, Lynda Pelley (MonSFFA)
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Made In Canada, Don Bassie, ed.
nominace
- Lloyd Penney (fan writing)
- Larry Stewart (entertainer)
- Jason Taniguchi (one-man SF parody shows)
- "The Road to Roswell", Karen Linsley & Lloyd Landa (music CD)
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Northern Frights 5, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
nominace
- Edo van Belkom
- Aurora Awards, Edo van Belkom, ed. (Quarry Press)
- On Spec, Jena Snyder (The Copper Pig Writers' Society)
- Chris Krejlgaard (for Parsec Publishing Co.)
- TransVersions, Dale L. Sproule
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Larry Stewart
nominace
- James Beveridge
- Jean-Pierre Normand
- Terry Pallot
- Bernard Reischl
- Dale L. Sproule
- Ronn Sutton