Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2006
-
ročník: 26
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- "Transubstantiation", Derwin Mak (Northwest Passages: A Cascadian Anthology)
nominace
- Robert J. Sawyer
- Douglas Smith
- Peter Watts
- "Identity Theft", Robert J. Sawyer (Down These Dark Spaceways)
- "Going Harvey in the Big House", Douglas Smith (Cicada Jan/Feb 2005)
- "Mayfly", Peter Watts & Derryl Murphy (Tesseracts Nine: New Canadian Speculative Fiction)
- "She's Such a Nasty Morsel", Julie E. Czerneda (Women of War)
- "Alexander's Road", Karl Schroeder (The Engine of Recall)
- "Like Monsters of the Deep", Hayden Trenholm (On Spec #61 Sum 2005)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Cagebird, Karin Lowachee (Warner Aspect)
nominace
- Wilson, Robert Charles - Spin 88% / 48
- Robert J. Sawyer
- Edo van Belkom
- Mindscan, Robert J. Sawyer (Tor)
- Lone Wolf, Edo van Belkom (Tundra Books)
- Silences of Home, Caitlin Sweet (Penguin)
- Migration, Julie E. Czerneda (DAW)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Barbara Schofield (TT Masquerade)
nominace
- Debbie Hodgins (Avenging Dragon Squadron, KAG)
- Randy McCharles (Westercon 58 "Due North")
- Roy Miles (I.D.I.C.)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Urban Tapestry (filksinging)
nominace
- Judith Hayman (filksinging)
- Martin Springett (filksinging)
- Larry Stewart (entertainer)
- Don Bassie (for Made in Canada (www.geocities.com/canadian_sf))
- Cena pro fany - publikační činnost
-
vítěz
- The Royal Swiss Navy Gazette (www.eFanzines.com/RSNG), Garth Spencer, ed.
nominace
- Brins d'Éternité (www.alegracia.com/brins/faq/faq.php), Mathieu Fortin
- In Places Between: The Top Five Stories of The Robyn Herrington Memorial Short Story Contest 2005 (www.writtenword.org/in_places_between), IFWA
- MensuHell (www.geocities.com/mensuhell), Francis Hervieux
- Nocturne (www.6brumes.com/fanzinenocturne), Jonathan Reynolds, Guillaume Houle & Fred Proulx, eds.
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Nalo Hopkinson
- Geoff Ryman
- Tesseracts Nine, Nalo Hopkinson & Geoff Ryman, eds. (Edge Publishing)
nominace
- Robert J. Sawyer
- Nalo Hopkinson
- Birth, Michael Lennick & Robert J. Sawyer, writers; Joe Mahoney, producer (CBC Radio One, July 8, 2005, radio drama)
- Six Impossible Things, Nalo Hopkinson, host & curator; Joe Mahoney, series coordinating producer (CBC Radio One, May 16-27, 2005, radio anthology)
- Fantastic Companions, Julie E. Czerneda, ed. (Fitzhenry & Whiteside)
- Neo-Opsis, Karl Johanson, ed.
- On Spec, Diane Walton, managing editor (The Copper Pig Writers Society)
- Další díla ve francouzštině
-
vítěz
- Solaris, Joël Champetier, ed.
nominace
- Jean Pettigrew (critiques (Solaris 153-156)
- L'Année de la Science-Fiction et du Fantastique Québécois 2000, Claude Janelle (Alire)
- "Les enfants de Jules Verne au Canada: la génération étouffée", Jean-Louis Trudel (Solaris #156)
- Francouzsky psaná povídka
-
vítěz
- "Montréal: trois uchronies", Alain Ducharme (Solaris #156)
nominace
- "Au jardin comme ŕ la guerre", Éric Gauthier (Solaris #155)
- "La Danse de la mer", Mathieu Fortin (Le Bilboquet aoűt)
- "Équilibre", Patrick Senécal (Solaris #156)
- Francouzsky psaný román
-
vítěz
- Alégracia et le Serpent d'Argent, Dominic Bellavance (Les Six Brumes)
nominace
- Élisabeth Vonarburg
- Élisabeth Vonarburg
- Reine de Mémoire 1. La Maison d'Oubli, Élisabeth Vonarburg (Alire)
- Reine de Mémoire 2. Le Dragon de Feu, Élisabeth Vonarburg (Alire)
- Les Archipels du temps, Daniel Sernine (Alire)
- Aurélie et l'île de Zachary, Véronique Drouin (Les éditions de la courte échelle)
- Le Dragon de l'Alliance, Michčle Laframboise (Médiaspaul)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Lar deSouza
nominace
- Elaine Chen
- Stephanie Ann Johanson
- Jean-Pierre Normand
- Martin Springett
- Ronn Sutton