Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2014
-
ročník: 34
Ceny byly uděleny na VCONu 39, který se konal v Vancouveru od 3. do 5. října 2014. Ceny byly uděleny za rok 2013.
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- “Ghost in the Machine”, Ryan McFadden (The Puzzle Box)
nominace
- “Angela and Her Three Wishes”, Eileen Bell (The Puzzle Box)
- “The Awakening of Master March”, Randy McCharles (The Puzzle Box)
- “A Bunny Hug for Karl”, Mike Rimar (Masked Mosaic, Canadian Super Stories)
- “The Gift”, Susan Forest (Urban Green Man)
- “Green Man She Restless”, Billie Milholland (Urban Green Man)
- “Living Bargains”, Suzanne Church (When the Hero Comes Home 2)
- Anglicky psaný komiks
-
vítěz
- Rock, Paper, Cynic, Peter Chiykowski (webcomic)
nominace
- Looking for Group, Lar deSouza & Ryan Sohmer (webcomic)
- Weregeek, Alina Pete (webcomic)
- Wild Game: Sweet Tooth Vol. 6, Jeff Lemire (Vertigo)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- A Turn of Light, Julie E. Czerneda (DAW)
nominace
- Robert J. Sawyer
- Guy Gavriel Kay
- Red Planet Blues, Robert J. Sawyer (Penguin Canada)
- River of Stars, Guy Gavriel Kay (Viking Canada)
- The Tattooed Witch, Susan MacGregor (Five Rivers)
- Tombstone Blues, Chadwick Ginther (Ravenstone)
- Anglicky psaný román pro mládež
-
vítěz
- Kelley Armstrong
- The Rising, Kelley Armstrong (Doubleday Canada)
nominace
- The Ehrich Weisz Chronicles: Demon Gate, Marty Chan (Fitzhenry & Whiteside)
- Ink, Amanda Sun (Harlequin Teen)
- The Lake and the Library, S. M. Beiko (ECW)
- Out of Time, D. G. Ladroute (Five Rivers)
- Resolve, Neil Godbout (Bundoran)
- Báseň nebo píseň v angličtině
-
vítěz
- Eileen Kernaghan
- “Night Journey: West Coast”, Eileen Kernaghan (Tesseracts Seventeen)
nominace
- “Awake”, Peter Storey (Urban Green Man)
- “A City of Buried Rivers”, David Clink (The Literary Review of Canada Nov 2013)
- “The Collected Post Cards of Billy the Kid”, Helen Marshall (Postscripts to Darkness Nov 2013)
- “Lost”, Amal El-Mohtar (Strange Horizons 25 Feb 2013)
- “Turning the Leaves”, Amal El-Mohtar (Apex Magazine Dec 2013)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Randy McCharles (chair When Words Collide, Calgary)
nominace
- Evelyn Baker & Alana Otis-Wood (co-chairs Ad Astra, Toronto)
- S. M. Beiko & Chadwick Ginther (co-chairs Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Winnipeg)
- Sandra Kasturi & James Bambury (co-chairs Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Toronto)
- Matt Moore (chair Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Ottawa)
- Rose Wilson (Art Show Director, VCON 38, Vancouver)
- Cena pro fany - dílo mimo beletrii
-
vítěz
- Robert Runté (”Why I Read Canadian Speculative Fiction: The Social Dimension of Reading”, Scholar Keynote Address at ACCSFF ’13, Toronto)
nominace
- R. Graeme Cameron (weekly column in Amazing Stories Magazine)
- Steve Fahnestalk (weekly column in Amazing Stories Magazine)
- Cena pro fany - hudba
-
vítěz
- Chris Hadfield
- Chris Hadfield, for his performance of Space Oddity
nominace
- Brooke Abbey, for writing and publishing 12 songs
- Debs & Errol, for CTRL+ALT+DUETS, EP
- Kari Maaren, for Beowulf Pulled My Arm Off, CD
- Devin Melanson, Leslie Hudson & Kari Maaren, for Pirate Elves in Space, CD
- Dílo mimo beletrii v angličtině
-
vítěz
- On Spec, Copper Pig Writers' Society
nominace
- Imaginarium 2013: The Best Canadian Speculative Writing, Samantha Beiko & Sandra Kasturi, eds. (ChiZine)
- The Puzzle Box, The Apocalyptic Four (EDGE)
- “Suzenyms”, Susan MacGregor (suzenyms.blogspot.ca#sthash.xttbxagF.dpuf)
- Urban Green Man, Janice Blaine & Adria Laycraft, eds. (EDGE)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Erik Mohr
nominace
- Melissa Mary Duncan
- Tanya Montini
- Dan O'Driscoll
- Apis Teicher