ocenění »
British Fantasy Awards »
2017
British Fantasy Awards
British Fantasy Awards
WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards
V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.
2017
-
ročník: 46
Ceny byly uděleny 1. října 2017 na FantasyConu 2017, který se konal v Bull Hotelu ve městě Peterborough (Velká Británie).
- Antologie
-
vítěz
- Nalo Hopkinson
- People of Colo(u)r Destroy Science Fiction, Nalo Hopkinson & Kristine Ong Muslim, eds. (Lightspeed)
nominace
- Conrad Williams
- Dead Letters, Conrad Williams, ed. (Titan)
- Fight Like a Girl, Roz Clarke & Joanne Hall, eds. (Kristell Ink)
- Something Remains, Peter Coleborn & Pauline E. Dungate, eds. (Alchemy)
- Asian Monsters, Margrét Helgadóttir, ed. (Fox Spirit)
- The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
- Časopis
-
vítěz
- Tor.com
nominace
- Black Static
- Ginger Nuts of Horror
- Interzone
- Uncanny Magazine
- Dílo mimo beletrii
-
vítěz
- Kameron Hurley
- The Geek Feminist Revolution, Kameron Hurley (Tor)
nominace
- Ursula K. Le Guin
- Sarah Gailey
- Words Are My Matter: Writings about Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
- The Women of Harry Potter series, Sarah Gailey (Tor.com)
- Blood Spectrum column, Gary Couzens (Black Static)
- This Spectacular Darkness, Joel Lane (Tartarus)
- Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod (gingernutsofhorror.com)
- Komiks
-
vítěz
- Monstress, Volume 1: Awakening, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
nominace
- Sixpack and Dogwelder: Hard Travelin’ Heroz (#1-5), Garth Ennis & Russ Braun (DC)
- Skal (Chapter 3, pages 1-19), Jennie Gyllblad (skalsaga.tumblr.com)
- Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! (#2-13), Kate Leth & Brittney Williams (Marvel)
- 2000AD (progs 1963-2011), Matt Smith, ed. (Rebellion)
- Saga (#33-40), Brian K. Vaughan & Fiona Staples (Image)
- Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina
-
vítěz
- Grimbold
nominace
- Alchemy
- Fox Spirit
- NewCon
- TTA
- Nejlepší film/televizní epizoda
-
vítěz
- Arrival
nominace
- Series three of Black Mirror
- Captain America: Civil War
- Deadpool
- High Rise
- Nejlepší novela
-
vítěz
- Victor LaValle
- The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com Publishing)
nominace
- Gary McMahon
- McGuire, Seanan - Každé srdce je bránou 80% / 2
- Aliya Whiteley
- The Grieving Stones, Gary McMahon (Horrific Tales)
- Arrival of Missives, Aliya Whiteley (Unsung Stories)
- Hammers on Bone, Cassandra Khaw (Tor.com Publishing)
- Bodies of Water, V.H. Leslie (Salt)
- Nejlepší povídka
-
vítěz
- “White Rabbit”, Georgina Bruce (Black Static 1-2/16)
nominace
- “Charmed Life”, Simon Avery (Something Remains)
- “Greenteeth”, Gary Budden (Black Static 1-2/16)
- “Waxy”, Camilla Grudova (Granta 136)
- “The Watcher”, Sammy H.K. Smith (The Book of Angels)
- “The Women’s Song”, Nadine West (Fight Like a Girl)
- Sbírka
-
vítěz
- Adam Nevill
- Some Will Not Sleep, Adam Nevill (Ritual Limited)
nominace
- Abercrombie, Joe - Ostré konce 82% / 21
- The Unheimlich Manoeuvre, Tracy Fahey (Boo Books)
- A Tiding of Magpies, Peter Sutton (Kensington Gore Hammered Horror)
- The Parts We Play, Stephen Volk (PS)
- Secret Language, Neil Williamson (NewCon)
- Výtvarník
-
vítěz
- Daniele Serra
nominace
- Ben Baldwin
- Evelinn Enoksen
- Sarah Anne Langton