ocenění »
Robert Holdstock Award »
Nejlepší román v žánru fantasy
Robert Holdstock Award
Robert Holdstock Award
Cena se uděluje v rámci British Fantasy Awards pro nejlepší fantasy román roku.
Nejlepší román v žánru fantasy
-
originální název: Fantasy Novel
- 2012
-
vítěz
- Jo Walton
- Among Others, Jo Walton (Tor)
nominace
- Abercrombie, Joe - Hrdinové 79% / 86
- Martin, George R. R. - Tanec s draky 87% / 228
- 2013
-
vítěz
- Some Kind of Fairy Tale, Graham Joyce (Gollancz)
nominace
- Miéville, China - Kolejmoří 75% / 44
- Margo Lanagan
- Abercrombie, Joe - Rudá země 84% / 64
- The Brides of Rollrock Island, Margo Lanagan (David Fickling)
- Blood and Feathers, Lou Morgan (Solaris)
- 2014
-
vítěz
- Sofia Samatar
- A Stranger in Olondria, Sofia Samatar (Small Beer Press)
nominace
- Gaiman, Neil - Oceán na konci uličky 86% / 62
- Pollock, Tom - Skleněná republika 60% / 2
- Between Two Thorns, Emma Newman (Angry Robot)
- Blood and Feathers: Rebellion, Lou Morgan (Solaris)
- 2015
-
vítěz
- Frances Hardinge
- Cuckoo Song, Frances Hardinge (Macmillan Children's)
nominace
- Bennett, Robert Jackson - Město schodů 84% / 46
- Tidhar, Lavie - Muž leží a sní 81% / 7
- Breed, K. T. Davies (Fox Spirit)
- The Moon King, Neil Williamson (Newcon)
- The Relic Guild, Edward Cox (Gollancz)
- 2016
-
vítěz
- Novik, Naomi - Ve stínu Hvozdu 81% / 11
nominace
- Adrian Tchaikovsky
- Abercrombie, Joe - Půl války 76% / 14
- Silvia Moreno-Garcia
- Jen Williams
- Guns of the Dawn, Adrian Tchaikovsky (Tor)
- Signal to Noise, Silvia Moreno-Garcia (Solaris)
- The Iron Ghost, Jen Williams (Headline)
- Sorcerer to the Crown, Zen Cho (Macmillan)
- 2017
-
vítěz
- Adrian Tchaikovsky
- The Tiger and the Wolf, Adrian Tchaikovsky (Pam Macmillan)
nominace
- Jen Williams
- The Silver Tide, Jen Williams (Headline)
- The Summer Goddess, Joanne Hall (Kristell Ink)
- The High King’s Vengeance, Steven Poore (Kristell Ink)
- 2018
-
vítěz
- Jen Williams
- The Ninth Rain, Jen Williams (Headline)
nominace
- Age of Assassins, RJ Barker (Orbit)
- The Court of Broken Knives, Anna Smith Spark (HarperVoyager)
- 2019
-
vítěz
- Jen Williams
- The Bitter Twins, Jen Williams (Headline)
nominace
- Juliet Elizabeth McKenna
- Peter McLean
- Bennett, Robert Jackson - Čaropisci 85% / 14
- Aliya Whiteley
- The Green Man's Heir, Juliet E. McKenna (Wizard's Tower)
- Priest of Bones, Peter McLean (Jo Fletcher)
- The Loosening Skin, Aliya Whiteley (Unsung Stories)
- Empire of Sand, Tasha Suri (Orbit)
- 2020
-
Porota: Martha Bradley, Stewart Hotston, Hazel Impey, Edward Partridge, Abbi Shaw
vítěz
- The Bone Ships – RJ Barker (Orbit)
nominace
- Harrow, Alix E. - January a Deset tisíc dveří
- Jen Williams
- The Poison Song – Jen Williams (Headline)
- The Migration – Helen Marshall (Titan)
- 2021
-
vítěz
nominace
- Lavie Tidhar
- Jemisin, N. K. - Stali jsme se městem 90% / 1
- Stewart, Andrea - Dcera kostí
- By Force Alone, Lavie Tidhar (Tor)
- Dark River, Rym Kechacha (Unsung Stories)
- Threading the Labyrinth, Tiffani Angus (Unsung Stories)
- 2022
-
vítěz
- She Who Became the Sun, Shelley Parker-Chan (Tor)
nominace
- The Black Coast, Mike Brooks (Orbit)
- The Jasmine Throne, Tasha Suri (Orbit)
- Sistersong, Lucy Holland (Tor)
- This is Our Undoing, Lorraine Wilson (Luna Press)
- The Unbroken, C. L. Clark (Orbit)
- 2023
-
vítěz
nominace
- Langmead, Oliver K. - Třpytní
- The Bone Orchard, Sara A. Mueller (Tor)
- Cast Long Shadows, Cat Hellisen (Luna)
- The Oleander Sword, Tasha Suri (Orbit)
- Path of War, David Green (Eerie River)