ocenění »
World Fantasy Award »
1988
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
1988
-
ročník: 14
- Antologie
-
vítěz
- David G. Hartwell
- The Dark Descent, David G. Hartwell, ed. (Tor)
- The Architecture of Fear, Kathryn Cramer & Peter D. Pautz, eds. (Arbor House)
nominace
- Karl Edward Wagner
- J. N. Williamson
- Jack Dann
- Christopher Evans
- Robert Holdstock
- The Year's Best Horror Stories: XV, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
- Masques II, J. N. Williamson, ed. (Maclay & Associates)
- In the Field of Fire, Jeanne Van Buren Dann & Jack Dann, eds. (Tor)
- Other Edens, Christopher Evans & Robert Holdstock, eds. (Unwin)
- Night Visions 4, Anonymous, ed. (Dark Harvest)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Everett F. Bleiler
- Novela
-
vítěz
nominace
- Robert R. McCammon
- Alan Rodgers
- Scott Baker
- Lucius Shepard
- Martin, George R. R. - Hruškovitý 78% / 6
- Alan Moore
- "Best Friends", Robert R. McCammon (Night Visions 4)
- "The Boy Who Came Back from the Dead", Alan Rodgers (Masques II)
- "Nesting Instinct", Scott Baker (The Architecture of Fear)
- "Shades", Lucius Shepard (In the Field of Fire)
- "A Hypothetical Lizard", Alan Moore (Liavek: Wizard's Row)
- Povídka
-
vítěz
- Jonathan Samuel Carroll
- "Friend's Best Man", Jonathan Carroll (F&SF Jan 1987)
nominace
- Cadigan, Pat - Angel 54% / 8
- Garry Kilworth
- Gene Wolfe
- David J. Schow
- Douglas E. Winter
- "Hogfoot Right and Bird-hands", Garry Kilworth (Other Edens)
- "In the House of Gingerbread", Gene Wolfe (The Architecture of Fear)
- "Pamela's Get", David J. Schow (Twilight Zone Aug 1987)
- "Splatter: A Cautionary Tale", Douglas E. Winter (Masques II)
- Román
-
vítěz
- Replay, Ken Grimwood (Arbor House)
nominace
- John Crowley
- Powers, Tim - Plout na vlnách podivna 83% / 67
- Card, Orson Scott - Sedmý syn 84% / 65
- Barker, Clive - Utkaný svět 88% / 62
- Stephen King
- McCammon, Robert R. - Masky apokalypsy 95% / 16
- Ćgypt, John Crowley (Bantam Spectra)
- Misery, Stephen King (Viking)
- Sbírka
-
vítěz
- Lucius Shepard
- The Jaguar Hunter, Lucius Shepard (Arkham House)
nominace
- Tanith Lee
- Michael Shea
- Ramsey Campbell
- Karl Edward Wagner
- Night's Sorceries, Tanith Lee (DAW)
- Polyphemus, Michael Shea (Arkham House)
- Scared Stiff, Tales of Sex and Death, Ramsey Campbell (Scream/Press)
- Why Not You and I?, Karl Edward Wagner (Tor; Dark Harvest)
- Výtvarník
-
vítěz
- J. K. Potter
nominace
- Tom Canty
- Harry O. Morris
- Michael Whelan
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Robert Garcia & Nancy Garcia (for American Fantasy)
- David B. Silva (for The Horror Show)
nominace
- Stephen Jones
- Stephen Jones & David Sutton (for Fantasy Tales)
- Paul Mikol & Scot Stadalsky (for Dark Harvest)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- David G. Hartwell
- David G. Hartwell (for Arbor House; Tor; anthologies)
nominace
- Gardner Raymond Dozois
- Dean Ray Koontz
- Terri Windling
- Shawna McCarthy
- Gardner Dozois (for Asimov's, anthologies)
- Dean R. Koontz (for service to the field)
- Terri Windling (for Ace; Armadillo)
- Shawna McCarthy (for Bantam Spectra)
- George Scithers (for Weird Tales)
- Tappan King (for Twilight Zone)