ocenění »
World Fantasy Award »
1991
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
1991
-
ročník: 17
- Antologie
-
vítěz
- Stephen Jones
- Ramsey Campbell
- Best New Horror, Stephen Jones & Ramsey Campbell, eds. (Robinson; Carroll & Graf)
nominace
- Datlow, Ellen Sue - Alien Sex 77% / 30
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Stephen Jones
- Thomas Francis Monteleone
- The Year's Best Fantasy and Horror: Third Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
- Dark Voices 2: The Pan Book of Horror, David Sutton & Stephen Jones, eds. (Pan)
- Borderlands, Thomas F. Monteleone, ed. (Maclay; Avon)
- Walls of Fear, Kathryn Cramer, ed. (Morrow)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Novela
-
vítěz
- Pat Murphy
- "Bones", Pat Murphy (Asimov's May 1990)
nominace
- Haldeman, Joe - Podfuk s Hemingwayem 79% / 8
- Wilson, Francis Paul - Pustiny 87% / 23
- Jonathan Samuel Carroll
- Black Cocktail, Jonathan Carroll (Legend; St. Martin's)
- Povídka
-
vítěz
- Neil Gaiman
- "A Midsummer Night's Dream", Neil Gaiman & Charles Vess (Sandman #19)
nominace
- Bisson, Terry - Medvědi objevují oheň 72% / 41
- Ligotti, Thomas - Poslední slavnost s harlekýnem 73% / 15
- "Stephen", Elizabeth Massie (Borderlands)
- Román
-
vítěz
- James Morrow
- Ellen Kushner
- Only Begotten Daughter, James Morrow (Morrow)
- Thomas the Rhymer, Ellen Kushner (Morrow)
nominace
- Kay, Guy Gavriel - Tigana 87% / 43
- Pratchett; Gaiman - Dobrá znamení 90% / 274
- Mary Reilly, Valerie Martin (Doubleday)
- Sbírka
-
vítěz
- Carol Emshwiller
- The Start of the End of It All and Other Stories, Carol Emshwiller (The Women's Press; Mercury House 1991)
nominace
- Simmons, Dan - Modlitby ke zlomeným kamenům 78% / 24
- Peter Straub
- Fritz Reuter Leiber
- Houses Without Doors, Peter Straub (Grafton; Dutton)
- The Leiber Chronicles, Fritz Leiber (Dark Harvest)
- The Brains of Rats, Michael Blumlein (Scream/Press)
- Výtvarník
-
vítěz
- Dave McKean
nominace
- Janet Aulisio
- David Bergen
- Brian Froud
- Don Maitz
- J. K. Potter
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Richard Chizmar
- Richard T. Chizmar (for Cemetery Dance)
nominace
- Barry Hoffman
- Barry Hoffman (for Gauntlet)
- Marc Michaud (for Necronomicon Press)
- Steve Pasechnick (for Strange Plasma)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Arnie Fenner (for designing, for Mark V. Ziesing and Ursus)
nominace
- Ellen Sue Datlow
- David Pringle
- S. T. Joshi
- Ellen Datlow (for editing)
- David Pringle (for Interzone)
- S. T. Joshi (for The Weird Tale)
- Paul Mikol & Scot Stadalsky (for Dark Harvest)