ocenění »
World Fantasy Award »
1995
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
1995
-
ročník: 21
- Antologie
-
vítěz
- Ellen Sue Datlow
- Little Deaths, Ellen Datlow, ed. (Millennium)
nominace
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Poppy Z. Brite
- Martin Harry Greenberg
- Stephen Jones
- Black Thorn, White Rose, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Morrow AvoNova)
- Love in Vein, Poppy Z. Brite & Martin H. Greenberg, eds. (HarperPrism)
- Shadows Over Innsmouth, Stephen Jones, ed. (Fedogan & Bremer)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Novela
-
vítěz
- Elizabeth Hand
- "Last Summer at Mars Hill", Elizabeth Hand (F&SF Aug 1994)
nominace
- Aldiss, Brian W. - Bůh, který spal s ženami 50% / 1
- Peter Straub
- Lucius Shepard
- Kim Newman
- "Fee", Peter Straub (Borderlands 4)
- "The Last Time", Lucius Shepard (Little Deaths)
- "Out of the Night, When the Full Moon Is Bright...", Kim Newman (The Mammoth Book of Werewolves)
- "A Slow Red Whisper of Sand", Robert Devereaux (Love In Vein)
- Povídka
-
vítěz
- King, Stephen - Pán v černém obleku 62% / 16
nominace
- Swanwick, Michael - Příběh schovancův
- Nicholas Royle
- Michael Marshall Smith
- "The Homecoming", Nicholas Royle (Shadows Over Innsmouth)
- "To Receive Is Better", Michael Marshall Smith (The Mammoth Book of Frankenstein)
- "The Sisterhood of Night", Steven Millhauser (Harper's Jul 1994)
- Román
-
vítěz
- James Morrow
- Towing Jehovah, James Morrow (Harcourt Brace)
nominace
- Michael Bishop
- Jonathan Samuel Carroll
- John Crowley
- Elizabeth Hand
- Brittle Innings, Michael Bishop (Bantam)
- From the Teeth of Angels, Jonathan Carroll (HarperCollins UK; Doubleday)
- Love & Sleep, John Crowley (Bantam)
- Waking the Moon, Elizabeth Hand (HarperCollins UK; HarperPrism)
- The Circus of the Earth and the Air, Brooke Stevens (Harcourt Brace)
- Sbírka
-
vítěz
- Bradley Denton
- The Calvin Coolidge Home for Dead Comedians and A Conflagration Artist, Bradley Denton (Wildside Press)
nominace
- Robert Albert Bloch
- Joyce Carol Oates
- Lisa Goldstein
- The Early Fears, Robert Bloch (Fedogan & Bremer)
- Haunted: Tales of the Grotesque, Joyce Carol Oates (Dutton)
- Travellers In Magic, Lisa Goldstein (Tor)
- The Earth Wire & Other Stories, Joel Lane (Egerton Press)
- Výtvarník
-
vítěz
- Jacek Yerka
nominace
- Gahan Wilson
- Bob Eggleton
- Brian Froud
- Rick Lieder (nomination withdrawn)
- Dave McKean
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Bryan Cholfin (for Broken Mirrors Press; Crank!)
nominace
- John Gregory Betancourt
- Richard Chizmar
- John & Kim Betancourt (for Wildside Press)
- Richard T. Chizmar (for Cemetery Dance Publications)
- Michael Andre-Driussi (for Lexicon Urthus: A Dictionary for the Urth Cycle)
- David Sutton (for Voices from Shadow)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Ellen Sue Datlow
- Ellen Datlow (for editing)
nominace
- Fedogan & Bremer (for book publishing)
- John Clute (for reviewing)
- Mark V. Ziesing (for Mark V. Ziesing)
- Paul Williams (for The Ultimate Egoist: Volume I: The Complete Stories of Theodore Sturgeon by Theodore Sturgeon)