ocenění »
World Fantasy Award »
2000
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2000
-
ročník: 26
- Antologie
-
vítěz
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Silver Birch, Blood Moon, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Avon)
nominace
- Al Sarrantonio
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Stephen Jones
- 999: New Stories of Horror and Suspense, Al Sarrantonio, ed. (Avon)
- The Year's Best Fantasy and Horror: Twelfth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
- Dark Detectives: Adventures of the Supernatural Sleuths, Stephen Jones, ed. (Fedogan & Bremer)
- Northern Frights 5, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Novela
-
vítěz
- VanderMeer, Jeff - Proměna Martina Lakea 88% / 19
- "Sky Eyes", Laurel Winter (F&SF Mar 1999)
nominace
- Lucius Shepard
- Tanith Lee
- Willis, Connie - Větry na stanici Marble Arch 84% / 17
- "Crocodile Rock", Lucius Shepard (F&SF Oct/Nov 1999)
- "Scarlet and Gold", Tanith Lee (Weird Tales Summer 1999)
- "The Wizard Retires", Michael Meddor (F&SF Sep 1999)
- Povídka
-
vítěz
- MacLeod, Ian R. - Zařezávačka 75% / 15
nominace
- Delia Sherman
- Kim Newman
- Howard Waldrop
- Robert Reed
- Paul James McAuley
- Eleanor Arnason
- "The Parwat Ruby", Delia Sherman (F&SF Jun 1999)
- "Amerikanski Dead at the Moscow Morgue", Kim Newman (999: New Stories of Horror and Suspense)
- "The Dynasters Vol. 1: On the Downs", Howard Waldrop (F&SF Oct/Nov 1999)
- "Human Bay", Robert Reed (Asimov's May 1999)
- "Naming the Dead", Paul J. McAuley (Interzone #149 Nov 1999)
- "The Grammarian's Five Daughters", Eleanor Arnason (Realms of Fantasy Jun 1999)
- Román
-
vítěz
- Scott, Martin - Thraxas 65% / 19
nominace
- Erikson, Steven - Měsíční zahrady 88% / 512
- Nina Kiriki Hoffman
- James P. Blaylock
- Peter S. Beagle
- A Red Heart of Memories, Nina Kiriki Hoffman (Ace)
- The Rainy Season, James P. Blaylock (Ace)
- Tamsin, Peter S. Beagle (Roc)
- A Witness to Life, Terence M. Green (Tor/Forge)
- Sbírka
-
vítěz
- Charles de Lint
- Stephen R. Donaldson
- Moonlight and Vines, Charles de Lint (Tor)
- Reave the Just and Other Tales, Stephen R. Donaldson (HarperCollins Voyager; Bantam Spectra)
nominace
- King, Stephen - Srdce v Atlantidě 79% / 65
- Tom Piccirilli
- Darrell Schweitzer
- Jason Van Hollander
- Deep Into That Darkness Peering, Tom Piccirilli (Terminal Fright Press)
- Necromancies and Netherworlds: Uncanny Stories, Darrell Schweitzer & Jason Van Hollander (Wildside Press)
- Výtvarník
-
vítěz
nominace
- Les Edwards
- Bob Eggleton
- Stephen E. Fabian
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- The British Fantasy Society
nominace
- Ken Abner (for Terminal Fright Press)
- Rosemary Pardoe (for Haunted Library)
- Philip J. Rahman & Dennis E. Weiler (for Fedogan & Bremer)
- R. B. Russell (for Tartarus Press)
- William K. Schafer (for Subterranean Press)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Gordon Van Gelder (for editing books at St. Martin's and editing F&SF)
nominace
- Stephen Jones
- John Gregory Betancourt
- Kim Newman
- Stephen Jones (for The Essential Monster Movie Guide)
- John Betancourt (for Wildside Press)
- Kim Newman (for Millennium Movies (Apocalypse Movies))
- Warren Lapine (for DNA Publications)
- Seamus Heaney (for the new translation of Beowulf)