ocenění »
World Fantasy Award »
2011
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2011
-
ročník: 37
- Antologie
-
vítěz
- My Mother, She Killed Me, My Father, He Ate Me, Kate Bernheimer, ed. (Penguin)
nominace
- Gaiman; Sarrantonio - Velká kniha příběhů pro XXI. století 69% / 15
- Strahan; Anders - Meče a temná magie 71% / 25
- Ellen Sue Datlow
- Nick Mamatas
- Joshi, S. T. - Černá křídla Cthulhu 81% / 17
- Haunted Legends, Ellen Datlow & Nick Mamatas, eds. (Tor)
- The Way of the Wizard, John Joseph Adams, ed. (Prime)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Peter S. Beagle
- Angélica Gorodischer
- Novela
-
vítěz
nominace
- Tim Lebbon
- Elizabeth Bear
- Swirsky, Rachel - Paní, která rozsypala rudé květy pod královniným oknem 74% / 12
- Martin, George R. R. - Tajemný rytíř 88% / 33
- The Thief of Broken Toys, Tim Lebbon (ChiZine Publications)
- Bone and Jewel Creatures, Elizabeth Bear (Subterranean)
- The Broken Man, Michael Byers (PS Publishing)
- Povídka
-
vítěz
nominace
- Mercurio D. Rivera
- Christopher Fowler
- Kij Johnson
- Karen Joy Fowler
- "Tu Sufrimiento Shall Protect Us", Mercurio D. Rivera (Black Static Aug/Sep 2010)
- "Beatiful Men", Christopher Fowler (Visitants: Stories of Fallen Angels and Heavenly Hosts)
- "Ponies", Kij Johnson (Tor.com 17 Nov 2010)
- "Booth's Ghost", Karen Joy Fowler (What I Didn't See and Other Stories)
- Román
-
vítěz
nominace
- Kay, Guy Gavriel - Pod nebesy 90% / 31
- Beukes, Lauren - Zoo City 73% / 25
- Jemisin, N. K. - Sto tisíc království 75% / 15
- Redemption in Indigo, Karen Lord (Small Beer)
- The Silent Land, Graham Joyce (Gollancz; Doubleday)
- Sbírka
-
vítěz
- Karen Joy Fowler
- What I Didn't See and Other Stories, Karen Joy Fowler (Small Beer)
nominace
- Caitlín R. Kiernan
- Mary Rickert
- Jeff VanderMeer
- Angela Slatter
- The Ammonite Violin & Others, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
- Holiday, M. Rickert (Golden Gryphon)
- The Third Bear, Jeff VanderMeer (Tachyon)
- Sourdough and Other Stories, Angela Slatter (Tartarus)
- Výtvarník
-
vítěz
- Kinuko Y. Craft
nominace
- Shaun Tan
- Vincent Chong
- Richard A. Kirk
- John Picacio
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Alisa Krasnostein (for Twelfth Planet Press)
nominace
- Lavie Tidhar
- Stephen Jones
- Michael Marshall Smith
- Matthew Kressel
- Lavie Tidhar (for The World SF Blog)
- Stephen Jones, Michael Marshall Smith & Amanda Foubister (for Brighton Shock!: The Souvenir Book Of The World Horror Convention 2010)
- Matthew Kressel (for Sybil's Garage and Senses Five Press)
- Charles Tan (for Bibliophile Stalker)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Marc Gascoigne (for Angry Robot)
nominace
- Lou Anders
- Brett Alexander Savory
- Lou Anders (for editing at Pyr)
- Brett Alexander Savory & Sandra Kasturi (for ChiZine Publications)
- John Joseph Adams (for editing and anthologies)
- Stéphane Marsan & Alain Névant (for Bragelonne)