ocenění »
World Fantasy Award »
2015
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2015
-
ročník: 41
Ceny byly uděleny 8. listopadu 2015 na World Fantasy Convention v Saratoga Springs. Ceny byly uděleny za rok 2014. Porota : Gemma Files, Nina Kiriki Hoffman, Bénédicte Lombardo, Bruce McAllister, Robert Shearman
- Antologie
-
vítěz
- Kelly Link
- Monstrous Affections, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Candlewick)
nominace
- Ellen Sue Datlow
- Martin; Dozois - Darebáci 66% / 16
- Daniel José Older
- Fearful Symmetries, Ellen Datlow, ed. (ChiZine)
- Long Hidden: Speculative Fiction from the Margins of History, Rose Fox & Daniel José Older, eds. (Crossed Genres)
- Shadows & Tall Trees 2014, Michael Kelly, ed. (Undertow)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Ramsey Campbell
- Sheri S. Tepper
- Novela
-
vítěz
- Daryl Gregory
- We Are All Completely Fine, Daryl Gregory (Tachyon)
nominace
- Rachel Swirsky
- Michael Libling
- Mary Rickert
- Pasi Ilmari Jääskeläinen
- “Grand Jeté (The Great Leap)”, Rachel Swirsky (Subterranean Sum 2014)
- “Hollywood North”, Michael Libling (F&SF Nov/Dec 2014)
- “The Mothers of Voorhisville”, Mary Rickert (Tor.com 30 Apr 2014)
- “Where the Trains Turn”, Pasi Ilmari Jääskeläinen (Tor.com 19 Nov 2014)
- “The Devil in America”, Kai Ashante Wilson (Tor.com 2 Apr 2014)
- Povídka
-
vítěz
- Do You Like to Look at Monsters?, Scott Nicolay (Fedogan & Bremer)
nominace
- Kelly Link
- Alyssa Wong
- Ursula Vernon
- “I Can See Right Through You”, Kelly Link (McSweeney's #48)
- “The Fisher Queen”, Alyssa Wong (F&SF May/Jun 2014)
- “Jackalope Wives”, Ursula Vernon (Apex Jan 2014)
- “Death's Door Café”, Kaaron Warren (Shadows & Tall Trees 2014)
- Román
-
Nominován byl Jeff VanderMeer za trilogii „Oblast X“.
vítěz
- Mitchell, David - Hodiny z kostí 83% / 10
nominace
- Jeff VanderMeer
- Jižní Zóna 78% / 12
- Jo Walton
- Bennett, Robert Jackson - Město schodů 84% / 46
- Area X: The Southern Reach Trilogy, Jeff VanderMeer (Farrar, Straus & Girous)
- My Real Children, Jo Walton (Tor; Corsair)
- The Goblin Emperor, Katherine Addison (Tor)
- Sbírka
-
vítěz
- Angela Slatter
- The Bitterwood Bible and Other Recountings, Angela Slatter (Tartarus)
- Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)
nominace
- Robert Shearman
- They Do the Same Things Different There, Robert Shearman (ChiZine)
- Death at the Blue Elephant, Janeen Webb (Ticonderoga)
- Mercy and Other Stories, Rebecca Lloyd (Tartarus)
- Výtvarník
-
vítěz
- Samuel Araya
nominace
- Galen Dara
- Jeffrey Alan Love
- Erik Mohr
- John Picacio
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Ray Russell & Rosalie Parker, for Tartarus Press
nominace
- Scott H. Andrews, for Beneath Ceaseless Skies
- Matt Cardin, for Born to Fear: Interviews with Thomas Ligotti (Subterranean)
- Stefan Fergus, for Civilian Reader (civilianreader.wordpress.com)
- Patrick Swenson, for Fairwood Press
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Brett Alexander Savory
- Sandra Kasturi & Brett Alexander Savory, for ChiZine Publications
nominace
- John Joseph Adams, for editing anthologies and Nightmare and Lightspeed magazines
- Jeanne Cavelos, for Odyssey writing workshops
- Gordon Van Gelder, for F&SF
- Jerad Walters, for Centipede Press