ocenění »
World Fantasy Award »
2017
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2017
-
ročník: 43
Ceny byly uděleny 5. listopadu 2017 na World Fantasy Convention v San Antoniu. Ceny byly uděleny za rok 2016. Porota : Elizabeth Engstrom, Daryl Gregory, Nalo Hopkinson, Juliet Marillier, Betsy Mitchell
- Antologie
-
vítěz
- Jack Dann
- Dreaming in the Dark, Jack Dann, ed. (PS Australia)
nominace
- Karen Joy Fowler
- Ellen Sue Datlow
- The Best American Science Fiction and Fantasy 2016, Karen Joy Fowler & John Joseph Adams, eds. (Mariner)
- Children of Lovecraft, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
- Clockwork Phoenix 5, Mike Allen, ed. (Mythic Delirium)
- The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Terry Brooks
- Marina Warner
- Novela
-
vítěz
- Kij Johnson
- The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)
nominace
- Victor LaValle
- McGuire, Seanan - Každé srdce je bránou 80% / 2
- The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com)
- “Bloodybones”, Paul F. Olson (Whispered Echoes)
- A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
- Povídka
-
vítěz
- “Das Steingeschöpf”, G. V. Anderson (Strange Horizons 12 Dec 2016)
nominace
- Maria Dahvana Headley
- “Little Widow”, Maria Dahvana Headley (Nightmare Sep 2016)
- “Our Talons Can Crush Galaxies”, Brooke Bolander (Uncanny Nov/Dec 2016)
- “Seasons of Glass and Iron”, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)
- “The Fall Shall Further the Flight in Me”, Rachael K. Jones (Clockwork Phoenix 5)
- Román
-
vítěz
- Claire North
- The Sudden Appearance of Hope, Claire North (Redhook; Orbit UK)
nominace
- Ruff, Matt - Lovecraftova země 77% / 3
- Jemisin, N. K. - Brána z obelisků 87% / 11
- Borderline, Mishell Baker (Saga)
- Roadsouls, Betsy James (Aqueduct)
- Sbírka
-
vítěz
- Jeffrey Ford
- A Natural History of Hell, Jeffrey Ford (Small Beer)
nominace
- Ken Liu
- Abercrombie, Joe - Ostré konce 82% / 21
- The Paper Menagerie and Other Stories, Ken Liu (Saga; Head of Zeus)
- Vacui Magia, L. S. Johnson (Traversing Z Press)
- On the Eyeball Floor and Other Stories, Tina Connolly (Fairwood)
- Výtvarník
-
vítěz
- Jeffrey Alan Love
nominace
- Greg Bridges
- Julie Dillon
- Paul Lewin
- Victo Ngai
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Neile Graham, for fostering excellence in the genre through her role as Workshop Director, Clarion West
nominace
- Scott H. Andrews, for Beneath Ceaseless Skies
- Malcolm R. Phifer & Michael C. Phifer, for The Fantasy Illustration Library, Volume Two: Gods and Goddesses
- Brian White, for Fireside Fiction Company
- Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas, for Uncanny
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Michael Levy & Farah Mendlesohn, for Children's Fantasy Literature: An Introduction
nominace
- Charles Coleman Finlay
- Kelly Link
- C. C. Finlay, for editing F&SF
- Kelly Link, for contributions to the genre
- Joe Monti, for contributions to the genre
- L. Timmel Duchamp, for Aqueduct Press