ocenění »
Italská cena »
1998
Italská cena
Premio Italia
WWW stránky ocenění: Premio Italia
Ceny jsou udělovány na základě hlasování účastníků Italconu. Ceny jsou udělovány od roku 1972.
1998
-
ročník: 25
- Časopis
-
vítěz
- Urania (Mondadori)
nominace
- 2. Carmilla
- 3. Cosmo SF (Nord)
- Článek publikovaný v profesním časopise
-
vítěz
- 45 anni di fantascienza in Italia di Gianfranco DE TURRIS (Urania)
nominace
- 2. Presentazione a Il volo del drago di Gianfranco DE TURRIS (Cosmo Oro)
- 3. La SF di Salvador Dalì di Alberto HENRIET (Space Opera)
- Článek publikovaný ve fanzinu
-
vítěz
- Eroi a confronto: Conan e il Paladino Orlando di Enrico RULLI (Yorick)
nominace
- 2. Viaggi nel cinema di fantascienza di Michele TETRO (Yorick)
- 3. Lumley fra sogni e miti lovecraftiani di Mariella BERNACCHI (Yorick)
- Edice
-
vítěz
- Cosmo Oro (Nord)
nominace
- 2. Cosmo Argento (Nord)
- 3. Narrativa (Nord)
- Editor
-
vítěz
- Piergiorgio NICOLAZZINI
nominace
- 2. Gianfranco DE TURRIS
- 3. Giuseppe LIPPI
- Fanzin
-
vítěz
- Yorick
nominace
- 2. Delos
- 3. Intercom
- Kniha mimo beletrii
-
vítěz
- Le vie dell'immaginario di Gianfranco DE TURRIS (Biblioteca Riva del Garda)
nominace
- 2. Houdini e Faust di A. CARONIA e D. GALLO ((Baldini e Castoldi)
- 3. Percorsi del fantastico di Giorgio GIORGI (Il Cerchio)
- Komiks
-
vítěz
- Nathan Never di MEDDA, SERRA, VIGNA ((Bonelli)
nominace
- 2. Martin Mystere di Alfredo CASTELLI (Bonelli)
- 3. PK di Walt Disney
- Povídka publikovaná v profesním časopise
-
vítěz
- L'enigma del teschio di M.TASSI e P. TOSINI (in "Sotto il segno di HPL", Yorick)
nominace
- Evangelisti, Valerio - Hnízdo Kappa 60% / 6
- 2. Il nodo Kappa di Valerio EVANGELISTI (in "Tutti i denti del mostro sono perfetti", Urania, Mondadori)
- 3. L'età del sole di Gloria BARBERI (in L'ultimo rito e altri racconti)
- Povídka publikovaná ve fanzinu
-
vítěz
- Il cattura-sogni di Roberto FUIANO (Yorick)
nominace
- 2. L'apocalisse può attendere di Vittorio CURTONI (Delos)
- 3. Dora e l'Arcangelo di Gloria BARBERI (Cristalli Sognanti)
- Překladatel
-
vítěz
- Vittorio CURTONI
nominace
- Gianluigi Zuddas
- 2. Annarita GUARNIERI
- 3. Gianluigi ZUDDAS
- Román nebo antologie
-
vítěz
- I cavalieri dell'Aquila Bianca di Angela P. FASSIO (Nord)
nominace
- Valerio Evangelisti
- 2. Cherudek di Valerio EVANGELISTI (Mondadori)
- 3. Bar Sport duemila di Stefano BENNI (Feltrinelli)
- Výstava
-
vítěz
- Gli eroi e le eroine alati di Giuliano GIACHINO, Edoardo VOLPI e altri
nominace
- 2. Nirvana di Gabriele SALVATORES
- 3. Delos: Cyberspazio e dintorni di PACHI' e SOSIO
- Výtvarník
-
vítěz
- Luca MICHELUCCI
nominace
- 2. Eta MUSCIAD
- 3. Alessandro BANI
- Zahraniční román
-
vítěz
- Iain M. Banks
- L'altro Universo (Excession) di Iain M. BANKS (Nord)
nominace
- Stephenson, Neal - Diamantový věk 87% / 94
- Mike Resnick
- 2. L'era del diamante (The Diamond Age) di Neal STEPHENSON (Shake)
- 3. Dall'abisso di Olduvai di Mike RESNICK (Nord)