ocenění » Locus » 2013

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 2014předchozí rok - 2012

2013

ročník: 43

Ceny byly uděleny 29. června 2013 v Seattlu. Ceny byly uděleny za rok 2012.

Antologie

vítěz

  • Jonathan Strahan
  • Edge of Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris US; Solaris UK)

nominace

  • Gardner Raymond Dozois
  • 2.The Year's Best Science Fiction: Twenty-ninth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's Griffin; Robinson as The Mammoth Book of Best New SF 25)
  • 3.After, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Hyperion)
  • 4.The Future Is Japanese, Nick Mamatas & Masumi Washington, eds. (Haikasoru)
  • 5.The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Six, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • 6.Year's Best SF 17, David G. Hartwell & Kathryn Cramer, eds. (Harper Voyager)
  • 7.Steampunk III: Steampunk Revolution, Ann VanderMeer, ed. (Tachyon)
  • 8.Under My Hat: Tales from the Cauldron, Jonathan Strahan, ed. (Random House)
  • 9.Epic: Legends of Fantasy, John Joseph Adams, ed. (Tachyon)
  • 10.The Best Horror of the Year: Volume Four, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • 11.Beyond Binary: Genderqueer and Sexually Fluid Speculative Fiction, Brit Mandelo, ed. (Lethe)
  • 12.Rip-Off!, Gardner Dozois, ed. (Audible.com)
  • 13.The Year's Best Science Fiction & Fantasy: 2012 Edition, Rich Horton, ed. (Prime)
  • 14.Solaris Rising 1.5, Ian Whates, ed. (Solaris)
  • 15.Digital Rapture: The Singularity Anthology, James Patrick Kelly & John Kessel, eds. (Tachyon)
  • 16.AfroSF: Science Fiction by African Writers, Ivor W. Hartmann, ed. (StoryTime)
  • 17.The Sword & Sorcery Anthology, David G. Hartwell & Jacob Weisman, eds. (Tachyon)
  • 18.Three Messages and a Warning: Contemporary Mexican Short Stories of the Fantastic, Eduardo Jiménez Mayo & Chris N. Brown, eds. (Small Beer)
  • 19.The Century's Best Horror Fiction: Volume One and Volume Two, John Pelan, ed. (Cemetery Dance)
  • 20.The Year's Best Dark Fantasy & Horror: 2012 Edition, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 21.The Mammoth Book of Best New Horror: 23, Stephen Jones, ed. (Robinson; Running Press)
  • 22.Ishtar, Amanda Pillar & K. V. Taylor, eds. (Gilgamesh)
  • 23.Breaking the Bow: Stories Inspired by the Ramayana, Anil Menon & Vandana Singh, eds. (Zubaan)
  • 24.Rock On: The Greatest Hits of Science Fiction & Fantasy, Paula Guran, ed. (Prime)
  • 25.Robots: The Recent A.I., Rich Horton & Sean Wallace, eds. (Prime)
Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2.F&SF
  • 3.Tor.com
  • 4.Clarkesworld
  • 5.Subterranean
  • 6.Analog
  • 7.Lightspeed
  • 8.Strange Horizons
  • 9.SF Signal
  • 10.Interzone
  • 11.Apex
  • 12.The New York Review of SF
  • 13.Beneath Ceaseless Skies
  • 14.Lady Churchill's Rosebud Wristlet
  • 15.Ansible
  • 16.Cemetery Dance
  • 17.Weird Tales
  • 18.SF Site
Editor

vítěz

nominace

  • 2.Jonathan Strahan
  • 3.Gardner Dozois
  • 4.John Joseph Adams
  • 5.Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer
  • 6.David G. Hartwell
  • 7.Sheila Williams
  • 8.Gordon Van Gelder
  • 9.Patrick Nielsen Hayden
  • 10.Lou Anders
  • 11.Neil Clarke
  • 12.Stanley Schmidt
  • 13.Gavin Grant & Kelly Link
  • 14.Terri Windling
  • 15.Liz Gorinsky
  • 16.William Schafer
  • 17.Betsy Wollheim
  • 18.Peter Crowther
  • 19.Beth Meacham
  • 20.Lynne M. Thomas
  • 21.Martin H. Greenberg
  • 22.Toni Weisskopf
  • 23.Stephen Jones
  • 24.Shawna McCarthy
  • 25.Teresa Nielsen Hayden
  • 26.Ginjer Buchanan
  • 27.Alisa Krasnostein
  • 28.Sharyn November
  • 29.Betsy Mitchell
Fantasy román

vítěz

nominace

  • Robert Jackson Bennett
  • Elizabeth Bear
  • Alan Garner
  • Mike Carey
  • Nick Mamatas
  • K. J. Parker
  • Liz Williams
  • Daniel Abraham
  • Abercrombie, Joe - Rudá země   85% / 53
  • Mary Robinette Kowal
  • N. K. Jemisin
  • Tim Powers
  • Caitlín R. Kiernan
  • Aaronovitch, Ben - Šepot podzemí   80% / 10
  • 2.The Drowning Girl, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • 3.Hide Me Among the Graves, Tim Powers (Morrow; Corvus)
  • 4.The Killing Moon, N. K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
  • 5.Glamour in Glass, Mary Robinette Kowal (Tor)
  • 6.Red Country, Joe Abercrombie (Gollancz; Orbit US)
  • 7.Some Kind of Fairy Tale, Graham Joyce (Gollancz; Doubleday)
  • 8.The King's Blood, Daniel Abraham (Orbit US; Orbit UK)
  • 9.Whispers Under Ground, Ben Aaronovitch (Del Rey; Gollancz)
  • 10.Worldsoul, Liz Williams (Prime)
  • 11.The Mirage, Matt Ruff (HarperCollins)
  • 12.Sharps, K. J. Parker (Orbit US; Orbit UK)
  • 13.And Blue Skies from Pain, Stina Leicht (Night Shade)
  • 14.Bullettime, Nick Mamatas (ChiZine)
  • 15.The Steel Seraglio, Mike Carey, Linda Carey & Louise Carey (ChiZine; Gollancz '13 as The City of Silk and Steel)
  • 16.The Troupe, Robert Jackson Bennett (Orbit US; Orbit UK)
  • 17.Boneland, Alan Garner (Fourth Estate)
  • 18.Range of Ghosts, Elizabeth Bear (Tor)
  • 19.Crandolin, Anna Tambour (Chomu)
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • William Gibson
  • Distrust That Particular Flavor, William Gibson (Putnam)

nominace

  • Damien Broderick
  • Paul Di Filippo
  • Neal Stephenson
  • Brian Wilson Aldiss
  • Michael John Moorcock
  • 2.Science Fiction: The 101 Best Novels 1985-2010, Damien Broderick & Paul Di Filippo (NonStop)
  • 3.Some Remarks, Neal Stephenson (Morrow)
  • 4.The Cambridge Companion to Fantasy Literature, Edward James & Farah Mendlesohn, eds. (Cambridge University Press)
  • 5.An Exile on Planet Earth, Brian Aldiss (Bodleian Library)
  • 6.We Wuz Pushed: On Joanna Russ and Radical Truth-Telling, Brit Mandelo (Aqueduct)
  • 7.London Peculiar and Other Nonfiction, Michael Moorcock (PM Press)
  • 8.On Conan Doyle, Michael Dirda (Princeton University Press)
  • 9.Angela Carter: New Critical Readings, Sonya Andermahr & Lawrence Phillips, eds. (Continuum)
  • 10.As If: Modern Enchantment and the Literary Prehistory of Virtual Reality, Michael Saler (Oxford University Press)
  • 11.Astounding Wonder: Imagining Science and Science Fiction in Interwar America, John Cheng (University of Pennsylvania Press)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Spectrum 19: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner (Underwood)

nominace

  • 2.Steampunk: An Illustrated History, Brian J. Robb (Aurum)
  • 3.J.R.R. Tolkien: The Art of The Hobbit by J.R.R. Tolkien, Wayne G. Hammond & Christina Scull (Houghton Mifflin Harcourt)
  • 4.Trolls, Brian Froud & Wendy Froud (Abrams)
  • 5.Tarzan: The Centennial Celebration, Scott Tracy Griffin (Titan)
  • 6.Velocity, Stephan Martiniere
  • 7.The Art of the Dragon, Patrick Wilshire & J. David Spurlock, eds.
  • 8.Star Wars Art: Illustration, Eric Klopfer, ed.
  • 9.Frank Reade: Adventures in the Age of Invention, Paul Guinan & Anina Bennett
  • 10.Spectrum Fantastic Art Live!, John Fleskes, ed.
  • 11.Fantasy+ 4: The Best Artworks of Fantastic Art, Vincent Zhao, ed.
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Novela

vítěz

  • Nancy Anne Kress
  • After the Fall, Before the Fall, During the Fall, Nancy Kress (Tachyon)

nominace

  • Bear, Elizabeth - V Aryamanově domě osamocený signál plane   78% / 13
  • Fred Chappell
  • Michael Bishop
  • James Patrick Kelly
  • Jay Lake
  • Robert Reed
  • Robert Reed
  • K. J. Parker
  • Robert Reed
  • James S. A. Corey
  • Aliette de Bodard
  • Walter Jon Williams
  • Jay Lake
  • Barron, Laird - Magická ruka   89% / 8
  • 2.“The Stars Do Not Lie”, Jay Lake (Asimov's Oct/Nov 2012)
  • 3.The Boolean Gate, Walter Jon Williams (Subterranean)
  • 4.“In the House of Aryaman, a Lonely Signal Burns”, Elizabeth Bear (Asimov's Jan 2012)
  • 5.On a Red Station, Drifting, Aliette de Bodard (Immersion)
  • 6.“Gods of Risk”, James S. A. Corey (Orbit Short Fiction)
  • 7.“Hand of Glory”, Laird Barron (The Book of Cthulhu II)
  • 8.“Murder Born”, Robert Reed (Asimov's Feb 2012)
  • 9.“Let Maps to Others”, K. J. Parker (Subterranean Sum 2012)
  • 10.“Eater-of-Bone”, Robert Reed (Eater-of-Bone)
  • 11.“Katabasis”, Robert Reed (F&SF Nov/Dec 2012)
  • 12.“The Weight of History, the Lightness of the Future”, Jay Lake (Subterranean Spr 2012)
  • 13.“The Last Judgment”, James Patrick Kelly (Asimov's Apr/May 2012)
  • 14.“Twenty Lights to 'The Last of Snow'”, Michael Bishop (Going Interstellar)
  • 15.“Sky”, Kaaron Warren (Through Splintered Walls)
  • 16.“Maze of Shadows”, Fred Chappell (F&SF May/Jun 2012)
  • 17.“The Moon Belongs to Everyone”, Michael Alexander & K. C. Ball (Analog Dec 2012)
  • 18.“The Mongolian Book of the Dead”, Alan Smale (Asimov's Oct/Nov 2012)
Noveleta

vítěz

  • Pat Cadigan
  • “The Girl-Thing Who Went Out for Sushi”, Pat Cadigan (Edge of Infinity)

nominace

  • Carrie Vaughn
  • Bruce Sterling
  • Theodora Goss
  • K. J. Parker
  • Dale Bailey
  • Sean McMullen
  • Molly Gloss
  • James Patrick Kelly
  • Elizabeth Bear
  • Ted Kosmatka
  • Kowal, Mary Robinette - Povoláním astronautka, domovem na Marsu   68% / 24
  • Megan Lindholm
  • Gord Sellar
  • Paul Cornell
  • Meghan McCarron
  • Elizabeth Bear
  • Andy Duncan
  • Caitlín R. Kiernan
  • Jeffrey Ford
  • Margo Lanagan
  • Robert Charles Wilson
  • Rachel Swirsky
  • Mamatas, Nick - Arbeitskraft   75% / 11
  • Sarah Monette
  • Elizabeth Bear
  • Paul James McAuley
  • Bruce Sterling
  • Laird Barron
  • Naomi Kritzer
  • 2.“Faster Gun”, Elizabeth Bear (Tor.com Aug 2012)
  • 3.“Close Encounters”, Andy Duncan (The Pottawatomie Giant & Other Stories)
  • 4.“The Lady Astronaut of Mars”, Mary Robinette Kowal (Rip-Off!)
  • 5.“Fake Plastic Trees”, Caitlín R. Kiernan (After)
  • 6.“The Wish Head”, Jeffrey Ford (Crackpot Palace)
  • 7.“Significant Dust”, Margo Lanagan (Cracklescape)
  • 8.“Fireborn”, Robert Charles Wilson (Rip-Off!)
  • 9.“The Sea of Trees”, Rachel Swirsky (The Future Is Japanese)
  • 10.“Arbeitskraft”, Nick Mamatas (The Mammoth Book of Steampunk)
  • 11.“Holmes Sherlock: A Hwarhath Mystery”, Eleanor Arnason (Eclipse Online 12 Nov 2012)
  • 12.“The Wreck of the Charles Dexter Ward”, Sarah Monette & Elizabeth Bear (Drabblecast 31 Aug - 6 Sep 2012)
  • 13.“Troll Blood”, Peter Dickinson (F&SF Sep/Oct 2012)
  • 14.“Bruce Springsteen”, Paul McAuley (Asimov's Jan 2012)
  • 15.“The Peak of Eternal Light”, Bruce Sterling (Edge of Infinity)
  • 16.“Frontier Death Song”, Laird Barron (Nightmare Oct 2012)
  • 17.“Swift, Brutal Retaliation”, Meghan McCarron (Tor.com 4 Jan 2012)
  • 18.“The Ghosts of Christmas”, Paul Cornell (Tor.com 19 Dec 2012)
  • 19.“Astrophilia”, Carrie Vaughn (Clarkesworld Jul 2012)
  • 20.“Liberty's Daughter”, Naomi Kritzer (F&SF May/Jun 2012)
  • 21.“Old Paint”, Megan Lindholm (Asimov's Jul 2012)
  • 22.“Goddess of Mercy”, Bruce Sterling (The Future Is Japanese)
  • 23.The Thorn and the Blossom: A Two-Sided Love Story, Theodora Goss (Quirk)
  • 24.“One Little Room an Everywhere”, K. J. Parker (Eclipse Online 22 Oct 2012)
  • 25.“Mating Habits of the Late Cretaceous”, Dale Bailey (Asimov's Sep 2012)
  • 26.“Electrica”, Sean McMullen (F&SF Mar/Apr 2012)
  • 27.“The Grinnell Method”, Molly Gloss (Strange Horizons 3-10 Sep 2012)
  • 28.“The Bernoulli War”, Gord Sellar (Asimov's Aug 2012)
  • 29.“Declaration”, James Patrick Kelly (Rip-Off!)
  • 30.“No Decent Patrimony”, Elizabeth Bear (Rip-Off!)
  • 31.“The Color Least Used by Nature”, Ted Kosmatka (F&SF Jan/Feb 2012)
Povídka

vítěz

nominace

  • Nalo Hopkinson
  • Paul James McAuley
  • Pat Murphy
  • Ellen Klages
  • Theodora Goss
  • Sarah Monette
  • Gwyneth Ann Jones
  • Paul James McAuley
  • M. John Harrison
  • Lavie Tidhar
  • Genevieve Valentine
  • Liu, Ken - Mono no aware   78% / 18
  • Alastair Reynolds
  • Catherynne M. Valente
  • Elizabeth Bear
  • Kij Johnson
  • Ursula K. Le Guin
  • Peter S. Beagle
  • Catherynne M. Valente
  • Jeffrey Ford
  • N. K. Jemisin
  • de Bodard, Aliette - Rozptýleni podél řeky nebes   69% / 19
  • Link, Kelly - Dva domy   55% / 4
  • Caitlín R. Kiernan
  • Jeffrey Ford
  • Hannu Rajaniemi
  • Maria Dahvana Headley
  • 2.“Mono No Aware”, Ken Liu (The Future Is Japanese)
  • 3.“The Deeps of the Sky”, Elizabeth Bear (Edge of Infinity)
  • 4.“Mantis Wives”, Kij Johnson (Clarkesworld Aug 2012)
  • 5.“Elementals”, Ursula K. Le Guin (Tin House Fal 2012)
  • 6.“Great-Grandmother in the Cellar”, Peter S. Beagle (Under My Hat)
  • 7.“Coming of Age on Barsoom”, Catherynne M. Valente (Under the Moons of Mars)
  • 8.“Blood Drive”, Jeffrey Ford (After)
  • 9.“Valedictorian”, N. K. Jemisin (After)
  • 10.“Scattered Along the River of Heaven”, Aliette de Bodard (Clarkesworld Jan 2012)
  • 11.“Two Houses”, Kelly Link (Shadow Show)
  • 12.“Goggles (c. 1910)”, Caitlín R. Kiernan (Steampunk III: Steampunk Revolution)
  • 13.“A Natural History of Autumn”, Jeffrey Ford (F&SF Jul/Aug 2012)
  • 14.“Tyche and the Ants”, Hannu Rajaniemi (Edge of Infinity)
  • 15.“Reindeer Mountain”, Karin Tidbeck (Jagannath)
  • 16.“One Breath, One Stroke”, Catherynne M. Valente (The Future Is Japanese)
  • 17.“The Woman Who Fooled Death Five Times”, Eleanor Arnason (F&SF Jul/Aug 2012)
  • 18.“Rebecka”, Karin Tidbeck (Jagannath)
  • 19.“The Water Thief”, Alastair Reynolds (Arc 1.1)
  • 20.“The Easthound”, Nalo Hopkinson (After)
  • 21.“Antarctica Starts Here”, Paul McAuley (Asimov's Oct/Nov 2012)
  • 22.“About Fairies”, Pat Murphy (Tor.com May 2012)
  • 23.“The Education of a Witch”, Ellen Klages (Under My Hat)
  • 24.“England Under the White Witch”, Theodora Goss (Clarkesworld Oct 2012)
  • 25.“Give Her Honey When You Hear Her Scream”, Maria Dahvana Headley (Lightspeed Jul 2012)
  • 26.“Blue Lace Agate”, Sarah Monette (Lightspeed Jan 2012)
  • 27.“Bricks, Sticks, Straw”, Gwyneth Jones (Edge of Infinity)
  • 28.“Nightside on Callisto”, Linda Nagata (Lightspeed May 2012)
  • 29.“Macy Minnot's Last Christmas on Dione, Ring Racing, Fiddler's Green, the Potter's Garden”, Paul McAuley (Edge of Infinity)
  • 30.“In Autotelia”, M. John Harrison (Arc 1.1)
  • 31.“A Hundred Ghosts Parade Tonight”, Xia Jia, translated by Ken Liu (Clarkesworld Feb 2012)
  • 32.“The Memcordist”, Lavie Tidhar (Eclipse Online 24 Dec 2012)
  • 33.“A Bead of Jasper, Four Small Stones”, Genevieve Valentine (Clarkesworld Oct 2012)
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Ted Kosmatka
  • Hartman, Rachel - Příběh draků   83% / 6
  • Wilson, G. Willow - Alif, neviditelný   71% / 10
  • Bardugo, Leigh - Světlo a stíny   87% / 3
  • 2. Alif the Unseen, G. Willow Wilson (Grove; Corvus)
  • 3. vN, Madeline Ashby (Angry Robot US; Angry Robot UK)
  • 4. Seraphina, Rachel Hartman (Random House; Doubleday UK)
  • 5. The Games, Ted Kosmatka (Del Rey; Titan)
  • 6. Blackwood, Gwenda Bond (Strange Chemistry)
  • 7. Rituals, Roz Kaveney (Plus One)
  • 8. Goblin Secrets, William Alexander (McElderry)
  • 9. Wide Open, Deborah Coates (Tor)
  • 10. The Snow Child, Eowyn Ivey (Reagan Arthur; Headline Review)
  • 11. The Gathering Dark, Leigh Bardugo (Indigo; Hold as Shadow and Bone)
  • 12. Bad Glass, Richard E. Gropp (Del Rey)
  • 13. The Man from Primrose Lane, James Renner (Crichton; Corsair '13)
  • 14. Sanctum, Sarah Fine (Amazon Children's Publishing)
Sbírka

vítěz

nominace

  • 2.The Best of Kage Baker, Kage Baker (Subterranean)
  • 3.At the Mouth of the River of Bees, Kij Johnson (Small Beer)
  • 4.The Unreal and the Real: Selected Stories Volume One: Where on Earth and Volume Two: Outer Space, Inner Lands, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
  • 5.The Dragon Griaule, Lucius Shepard (Subterranean)
  • 6.The Pottawatomie Giant and Other Stories, Andy Duncan (PS)
  • 7.Jagannath: Stories, Karin Tidbeck (Cheeky Frawg)
  • 8.Fountain of Age, Nancy Kress (Small Beer)
  • 9.Crackpot Palace, Jeffrey Ford (Morrow)
  • 10.The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume 7: We Are for the Dark, Robert Silverberg (Subterranean)
  • 11.Dream Castles: The Early Jack Vance, Volume Two, Jack Vance (Subterranean)
  • 12.Wool Omnibus, Hugh Howey (self-published)
  • 13.Confessions of a Five-Chambered Heart, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 14.The Woman Who Married a Cloud, Jonathan Carroll (Subterranean)
  • 15.Cracklescape, Margo Lanagan (Twelfth Planet)
  • 16.Last and First Contacts, Stephen Baxter (NewCon)
  • 17.Wonders of the Invisible World, Patricia A. McKillip (Tachyon)
  • 18.Errantry: Strange Stories, Elizabeth Hand (Small Beer)
  • 19.Eater-of-Bone and Other Novellas, Robert Reed (PS)
  • 20.Permeable Borders, Nina Kiriki Hoffman (Fairwood)
  • 21.The Door Gunner and Other Perilous Flights of Fancy, Michael Bishop (Subterranean)
  • 22.Store of the Worlds, Robert Sheckley (New York Review Books)
  • 23.Other Seasons: The Best of Neal Barrett, Jr., Neal Barrett, Jr. (Subterranean)
  • 24.Sorry Please Thank You, Charles Yu (Pantheon)
  • 25.Ancient, Ancient, Kiini Ibura Salaam (Aqueduct)
  • 26.Moscow But Dreaming, Ekaterina Sedia (Prime)
  • 27.Birds and Birthdays, Christopher Barzak (Aqueduct)
  • 28.Earth and Air: Tales of Elemental Creatures, Peter Dickinson (Big Mouth House)
  • 29.Remember Why You Fear Me, Robert Shearman (ChiZine)
  • 30.The Janus Tree and Other Stories, Glen Hirshberg (Subterranean)
Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor

nominace

  • 2. Subterranean Press
  • 3. Orbit
  • 4. Baen
  • 5. Angry Robot
  • 6. Night Shade Books
  • 7. Small Beer Press
  • 8. DAW
  • 9. Gollancz
  • 10. Ace
  • 11. Pyr
  • 12. Del Rey
  • 13. PS Publishing
  • 14. Tachyon
  • 15. NESFA Press
  • 16. Roc
  • 17. ChiZine Publications
  • 18. St. Martin's
  • 19. HarperVoyager
  • 20. Twelfth Planet Press
  • 21. Prime
  • 22. Solaris
  • 23. Aqueduct
  • 24. Haffner Press
  • 25. Haikasoru
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • Shaun Tan
  • 2.John Picacio
  • 3.Stephan Martiniere
  • 4.Shaun Tan
  • 5.Donato Giancola
  • 6.Charles Vess
  • 7.Bob Eggleton
  • 8.Kinuko Y. Craft
  • 9.Daniel Dos Santos
  • 10.Frank Frazetta
  • 11.Dave McKean
  • 12.Phil Foglio
  • 13.Leo & Diane Dillon
  • 14.Vincent Chong
  • 15.J. K. Potter
  • 16.Jim Burns
  • 17.Vincent Di Fate
  • 18.John Jude Palencar
  • 19.Don Maitz
  • 20.Thomas Canty
  • 21.Boris Vallejo
  • 22.Todd Lockwood
  • 23.Julie Bell
  • 24.Michael Kaluta
  • 25.Frank Wu
  • 26.Brom
  • 27.David Cherry
  • 28.Yoshitaka Amano


WebArchiv - archiv českého webu