ocenění »
Phantastik Preis »
2004
Phantastik Preis
Deutscher Phantastik Preis
WWW stránky ocenění: Deutscher Phantastik Preis
2004
-
ročník: 6
- Antologie/Sbírka povídek
-
vítěz
- Die Nacht der Masken (Bastei)
nominace
- Andreas Gruber
- 2. Pandaimonion 2 (Story-Olympiade)
- 3. Grausame Städte (Blitz)
- 4. Andreas Gruber: Jakob Rubinstein (Basilisk)
- 5. World of Fantasy (Intrag-Publishing)
- Čestná cena
-
vítěz
- Peter Jackson
nominace
- Stephen King
- Clark Darlton
- Wolfgang Jeschke
- 2. Stephen King
- 3. Clark Darlton
- 4. Wolfgang Jeschke
- 5. W. K. Giesa
- Film
-
vítěz
- Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs
nominace
- 2. Fluch der Karibik
- 3. Findet Nemo
- 4. Dreamcatcher
- 5. Identität
- Nejlepší DVD
-
vítěz
- Der Herr der Ringe: Die zwei Türme - Extended Edition (Warner)
nominace
- 2. Buffy - Im Bann der Dämonen (Fox)
- 3. Babylon 5 (Warner)
- 4. Alien Quadrilogy (Fox)
- 5. Blut für Dracula (Anolis)
- Nejlepší herec
-
vítěz
- Johnny Depp (Jack Sparrow / Fluch der Karibik)
nominace
- 2. Viggo Mortensen (Aragorn: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
- 3. Richard Dean Anderson (Jack O'Neill / Stargate SG-1)
- 4. Sean Astin (Samweis Gamdschie / Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
- 5. Hugh Jackman (Wolverine / X-Men 2)
- Nejlepší herečka
-
vítěz
- Liv Tyler (Arwen Abendstern / Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
nominace
- 2. Jennifer Garner (Alias)
- 3. Sarah Michelle Gellar (Buffy / Buffy - Im Bann der Dämonen)
- 4. Alyson Hannigan (Willow / Buffy - Im Bann der Dämonen)
- 5. Angelina Jolie (Lara Croft / Tomb Raider 2: Die Wiege des Lebens)
- Nejlepší internetové stránky v němčině
-
vítěz
- www.stephen-king.de
nominace
- 2. www.phantastik.de
- 3. www.maddrax.de
- 4. www.bastei.de
- 5. www.foltom.de
- Nejlepší zahraniční dílo
-
vítěz
- Rowling, Joanne Kathleen - Harry Potter a Fénixův řád 83% / 506
- Joanne K. Rowling: Harry Potter und der Orden des Phoenix (Carlsen)(Harry Potter and the Order of the Phoenix)
nominace
- King, Stephen - Vlci z Cally 87% / 130
- Brown, Dan - Andělé a démoni 78% / 127
- Gaiman, Neil - Američtí bohové 85% / 260
- Miéville, China - Král Krysa 77% / 89
- 2. Stephen King: Wolfsmond (Heyne)(The Dark Tower V: Wolves of the Calla)
- 3. Dan Brown: Illuminati (Lübbe)(Angels & Demons)
- 4. Neil Gaiman: American Gods (Heyne)(American Gods)
- 5. China Miéville: König Ratte (Lübbe)(King Rat)
- Nejlepší zahraniční internetové stránky
-
vítěz
- www.stephenking.com
nominace
- 2. www.lordoftherings.net
- 3. www.world-of-fantasy.com
- 4. www.theonering.net
- 5. www.locusmag.com
- Německy píšící autor roku
-
vítěz
nominace
- Andreas Eschbach
- Markus Heitz
- 2. Andreas Eschbach
- 3. Markus Heitz
- 4. Martin Kay
- 5. Markus K. Korb
- Povídka
-
vítěz
- Markus K. Korb: »Der Schlafgänger« (Grausame Städte (Blitz))
nominace
- 2. Frank W. Haubold: »Die weißen Schmetterlinge« (Nova 3 (Verlag Nr. 1))
- 3. Linda Budinger: »Geisterkleister« (Die Nacht der Masken (Bastei))
- 4. Björn Jagnow: »Bildschirmarbeitsplatz« (c´t 26/2003)
- 5. Robert Kerber: »Die korrektive Kunststoffkröte« (Pandaimonion 2)
- Propadák roku
-
vítěz
- Matrix Reloaded & Revolutions
nominace
- Perry Rhodan - románová řada 75% / 4
- 2. LXG - Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen
- 3. Perry Rhodan
- 4. Zaubermond Verlag
- 5. mg Verlag
- Román
-
vítěz
- Eschbach, Andreas - Poslední svého druhu 78% / 23
- Andreas Eschbach: Der Letzte seiner Art (Lübbe)
nominace
- Heitz, Markus - Trpaslíci 87% / 231
- 2. Markus Heitz: Die Zwerge (Heyne)
- 3. Thomas Finn: Die Gezeitenwelt 3: Das Weltennetz (Piper)
- 4. Nicole Rensmann: Anam Cara - Seelenfreund (Atlantis)
- 5. Michael Siefener: Somniferus (KBV)
- Románová prvotina
-
vítěz
- Nina Blazon: Im Bann des Fluchträgers (Ueberreuter)
nominace
- 2. Nicole Rensmann: Anam Cara - Seelenfreund (Atlantis)
- 3. H. Jänchen / C. Savoy / A. Tillmanns: Demonwright - Der eiserne Thron (Story-Olympiade)
- 4. Heike Reiter: Jenseits des Wächtersteins (DüsselArt)
- 5. Timo Bader: Der Gyt (Go)
- Rozhlasová hra
-
vítěz
- Edgar Allan Poe-Reihe (Lübbe)
nominace
- 2. John Sinclair (WordArt)
- 3. Der Schatten über Insmouth (LPL Records)
- 4. Necrophobia 1 (LPL Records)
- 5. Gabriel Burns (Universal)
- Série
-
vítěz
- Der Dunkle Turm (Heyne)
nominace
- Perry Rhodan - románová řada 75% / 4
- Maddrax - Temná budoucnost lidstva 90% / 9
- 2. Perry Rhodan (VPM)
- 3. Maddrax (Bastei)
- 4. Bad Earth (Bastei)
- 5. Dust (KayDesign/Atlantis)
- Televizní seriál
-
vítěz
- Buffy - Im Bann der Dämonen
nominace
- 2. Stargate SG-1
- 3. Alias
- 4. Charmed
- 5. Smallville
- Zahraniční autor roku
-
vítěz
nominace
- Dan Brown
- China Miéville
- Andreas Gruber
- Thomas Ligotti
- 2. Dan Brown
- 3. China Miéville
- 4. Andreas Gruber
- 5. Thomas Ligotti