Goodreads
Goodreads Choice Awards
WWW stránky ocenění: Goodreads Choice Awards
Goodreads Choice Awards je oceňování nejlepších knih na stránkách www.goodreads.com. Tyto stránky každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší knihy v celé řadě kategorií, které volí sami čtenáři.
2012
-
ročník: 4
- Nejlepší fantasy
-
vítěz
- King, Stephen - Závan klíčovou dírkou 84% / 42
- Stephen King - The Wind Through the Keyhole
nominace
- Hobb, Robin - Dračí město 80% / 2
- Brooks, Terry - Ztracené elfeíny 37% / 3
- Goodkind, Terry - První zpovědnice 81% / 7
- Sullivan, Michael J. - Percepliquis 80% / 3
- Sanderson, Brandon - Císařova duše 95% / 15
- Erikson, Steven - Stvoření temnoty 85% / 47
- Abercrombie, Joe - Rudá země 84% / 64
- Abraham, Daniel - Královská krev 82% / 12
- Ahmed, Saladin - Půlměsíční trůn 69% / 14
- Flewelling, Lynn - Schránka duší 79% / 10
- Anne Bishop
- Wilson, G. Willow - Alif, neviditelný 72% / 11
- Canavan, Trudi - Sonea - Královna Zrádkyň 70% / 1
- Weeks, Brent - Oslnivá čepel 84% / 18
- Lawrence, Mark - Trnový král 78% / 13
- Jasper Fforde
- Jemisin, N. K. - Smrtící luna 90% / 3
- 2. Jasper Fforde - The Woman Who Died A Lot
- 3. Terry Goodkind - The First Confessor
- 4. Mark Lawrence - King of Thorns
- 5. Brent Weeks - The Blinding Knife
- 6. Trudi Canavan - The Traitor Queen
- 7. Robin Hobb - City of Dragons
- 8. N.K. Jemisin - The Killing Moon
- 9. Graham Joyce - Some Kind of Fairy Tale
- 10. G. Willow Wilson - Alif the Unseen
- 11. Anne Bishop - Bridge of Dreams
- 12. Lynn Flewelling - Casket of Souls
- 13. Michael J. Sullivan - Percepliquis
- 14. Saladin Ahmed - Throne of the Crescent Moon
- 15. Daniel Abraham - The King's Blood
- 16. Michelle Sagara - Cast in Peril
- 17. Brandon Sanderson - The Emperor's Soul
- 18. Terry Brooks - Wards of Faerie
- 19. Joe Abercrombie - Red Country
- 20. Steven Erikson - Forge of Darkness
- Nejlepší horor
-
vítěz
- Cronin, Justin - Dvanáctka 78% / 18
- Justin Cronin - The Twelve
nominace
- Scott Sigler
- Mira Grant
- Chuck Wendig
- Peter Clines
- Hugh Howey
- Larry Correia
- Jonathan Maberry
- Glen Duncan
- Joe R. Lansdale
- Christopher Farnsworth
- Adams, Alex - Bílý kůň 67% / 9
- Dan Chaon
- David Wong
- Koontz, Dean Ray - Tajemný Thomas 73% / 3
- Barron, Laird - Černá tma zapomnění 83% / 3
- 2. Dean Koontz - Odd Apocalypse
- 3. Karina Halle - On Demon Wings
- 4. Mira Grant - Blackout
- 5. Scott Sigler - Nocturnal
- 6. David Wong - This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It
- 7. Dan Chaon - Stay Awake
- 8. Alex Adams - White Horse
- 9. Christopher Farnsworth - Red, White, and Blood
- 10. Joe R. Lansdale - Edge of Dark Water
- 11. Glen Duncan - Talulla Rising
- 12. Mark Tufo - Zombie Fallout 5: Alive in a Dead World
- 13. Peter Clines - 14
- 14. Jonathan Maberry - Assassin's Code
- 15. Larry Correia - Monster Hunter Legion
- 16. Chuck Wendig - Blackbirds
- 17. Hugh Howey - I, Zombie
- 18. Chase Novak a Scott Spencer - Breed
- 19. Brett J. Talley - The Void
- 20. Laird Barron - The Croning
- Nejlepší kniha pro děti
-
vítěz
- Riordan, Rick - Znamení Athény 87% / 9
- Rick Riordan - The Mark of Athena
nominace
- Rebecca Stead
- Lemony Snicket
- Valente, Catherynne M. - O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření 80% / 1
- Peter Lerangis
- Shannon Hale
- Michael Buckley
- Brandon Mull
- Applegate, Katherine Alice - Ivan je jen jeden
- Trenton Lee Stewart
- Riordan, Rick - Rozhodující bitva 90% / 2
- Colfer, Chris - Kouzelné přání 78% / 5
- Colfer, Eoin - Artemis Fowl a poslední strážce 68% / 4
- Jeff Kinney
- 2. Jeff Kinney - The Third Wheel
- 3. R.J. Palacio - Wonder
- 4. Eoin Colfer - The Last Guardian
- 5. Chris Colfer - The Wishing Spell
- 6. Rick Riordan - The Serpent's Shadow
- 7. Jennifer A. Nielsen - The False Prince
- 8. Trenton Lee Stewart - The Extraordinary Education of Nicholas Benedict
- 9. Carl Hiaasen - Chomp
- 10. Katherine Applegate - The One and Only Ivan
- 11. Brandon Mull - Seeds of Rebellion
- 12. Jo Knowles - See You at Harry's
- 13. Lynda Mullaly Hunt - One for the Murphys
- 14. Michael Buckley - The Council of Mirrors
- 15. Shannon Hale - Palace of Stone
- 16. Peter Lerangis - The Dead of Night
- 17. Catherynne M. Valente - The Girl Who Fell Beneath Fairyland and Led the Revels There
- 18. Lemony Snicket - Who Could That Be at This Hour?
- 19. Rebecca Stead - Liar & Spy
- 20. Christopher Healy - The Hero's Guide to Saving Your Kingdom
- Nejlepší kniha pro mládež v žánru fantasy a sci - fi
-
vítěz
- Roth, Veronica - Rezistence 76% / 31
- Veronica Roth - Insurgent
nominace
- Hand, Cynthia - Zasvěcená 80% / 2
- Higgins, Wendy - Svůdné zlo 85% / 2
- Stiefvater, Maggie - Osudný polibek 70% / 2
- Fitzpatrick, Becca - Finále 87% / 3
- Hartman, Rachel - Příběh draků 83% / 6
- Maas, Sarah J. - Skleněný trůn 79% / 24
- Libba Bray
- Bardugo, Leigh - Světlo a stíny 81% / 8
- Julie Kagawa
- Rossi, Veronica - Pod nekonečnou oblohou 45% / 4
- Clare, Cassandra - Město ztracených duší 70% / 4
- Mead, Richelle - Zlatá lilie 83% / 13
- Meyer, Marissa - Cinder 74% / 13
- Cashore, Kristin - Iskrivá
- Oliver, Lauren - Pandemonium
- Cass, Kiera - Selekce 71% / 9
- Pittacus Lore
- Lu, Marie - Legenda 66% / 8
- Armentrout, Jennifer L. - Ónyx
- 2. Cassandra Clare - City of Lost Souls
- 3. Richelle Mead - The Golden Lily
- 4. Marissa Meyer - Cinder
- 5. Jennifer L. Armentrout - Onyx
- 6. Kristin Cashore - Bitterblue
- 7. Lauren Oliver - Pandemonium
- 8. Kiera Cass - The Selection
- 9. Leigh Bardugo - Shadow and Bone
- 10. Pittacus Lore - The Rise of Nine
- 11. Marie Lu - Legend
- 12. Veronica Rossi - Under the Never Sky
- 13. Julie Kagawa - The Immortal Rules
- 14. Cynthia Hand - Hallowed
- 15. Wendy Higgins - Sweet Evil
- 16. Maggie Stiefvater - The Raven Boys
- 17. Becca Fitzpatrick - Finale
- 18. Rachel Hartman - Seraphina
- 19. Sarah J. Maas - Throne of Glass
- 20. Libba Bray - The Diviners
- Nejlepší paranormální fantasy
-
vítěz
- Harkness, Deborah - Stín noci 75% / 4
- Deborah Harkness - Shadow of Night
nominace
- Katsu, Alma - Zúčtování
- Neill, Chloe - Mrazivé kousnutí 76% / 5
- Stacia Kane
- Seanan McGuire
- Harris, Charlaine - Mrtvý bod 50% / 1
- Karen Marie Moning
- Hearne, Kevin - Napálený 80% / 28
- Laurell K. Hamilton
- Kelley Armstrong
- O'Malley, Daniel - Hra věží 81% / 14
- Andrews, Ilona - Magie střelného prachu 82% / 13
- Jones, Darynda - Třetí hrob přímo před nosem 82% / 6
- Richelle Mead
- Gail Carriger
- Briggs, Patricia - Dvojí spravedlnost 85% / 24
- Kim Harrison
- Karen Chance
- 2. Janet Evanovich - Wicked Business
- 3. Kim Harrison - A Perfect Blood
- 4. Patricia Briggs - Fair Game
- 5. Gail Carriger - Timeless
- 6. Richelle Mead - Shadow Heir
- 7. Darynda Jones - Third Grave Dead Ahead
- 8. Ilona Andrews - Gunmetal Magic
- 9. Daniel O'Malley - The Rook
- 10. Kelley Armstrong - Thirteen
- 11. Laurell K. Hamilton - Kiss the Dead
- 12. Kevin Hearne - Tricked
- 13. Karen Marie Moning - Iced
- 14. Charlaine Harris - Deadlocked
- 15. Seanan McGuire - Ashes of Honor
- 16. Stacia Kane - Sacrificial Magic
- 17. Jennifer Estep - By a Thread
- 18. Chloe Neill - Biting Cold
- 19. Alma Katsu - The Reckoning
- 20. Karen Chance - Fury's Kiss
- Nejlepší sci -fi
-
Na 2. místě se umístil Hugh Howey s omnibusem „Silo“.
vítěz
- Pratchett; Baxter - Dlouhá Země 66% / 25
- Terry Pratchett a Stephen Baxter - The Long Earth
nominace
- Gini Koch
- Iain M. Banks
- Bujold, Lois McMaster - Aliance kapitána Vorpatrila 87% / 11
- Kim Stanley Robinson
- Weber, David - Sílící bouře 85% / 36
- Campbell, Jack - Ochránce 84% / 35
- Daniel Suarez
- Patrick Lee
- Ann Aguirre
- Corey, James S. A. - Kalibánova válka 81% / 78
- Harkaway, Nick - Andělíčkář 80% / 10
- Orson Scott Card
- Luceno, James - Darth Plagueis 82% / 9
- Scalzi, John - Červenokabátníci 67% / 34
- Silo 85% / 17
- Hugh Howey
- Reynolds, Alastair - Vzpomínka na modrou planetu 76% / 15
- 2. Hugh Howey - Wool Omnibus
- 3. John Scalzi - Redshirts
- 4. James Luceno - Star Wars: Darth Plagueis
- 5. Orson Scott Card - Shadows in Flight
- 6. Rob Reid - Year Zero
- 7. Pip Ballantine - The Janus Affair
- 8. Nick Harkaway - Angelmaker
- 9. Gini Koch - Alien Proliferation
- 10. James S.A. Corey - Caliban's War
- 11. Ann Aguirre - Endgame
- 12. Patrick Lee - Deep Sky
- 13. Daniel Suarez - Kill Decision
- 14. Jack Campbell - Invincible
- 15. David Weber - A Rising Thunder
- 16. Alastair Reynolds - Blue Remembered Earth
- 17. Kim Stanley Robinson - 2312
- 18. Lois McMaster Bujold - Captain Vorpatril's Alliance
- 19. Aleksandr Voinov - Incursion
- 20. Iain M. Banks - The Hydrogen Sonata