povídka » Stříbro je, když... (Puto Argan)
v Top10 1
hodnotilo: 24
74%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Petra Neomillnerová

Stříbro je, když... (Puto Argan)

Povídka vyšla i pod názvem:
Stříbro je, když...
(viz informace o umístění v knihách - záložka 'základní informace')

Kategorie: fantasy

Komentáře:
Majkl  | ***

Taká tradičná poviedka o tom, ako zaklínačka prišla k zálohe za úlohu, ktorú má splniť… číta sa to dobre, len nechcite viac (po niektorých predošlých kúskoch je toto slabšie). Nebyť Uriáša, poviedka by ma veľmi nezaujala (vcelku mi vadí, že neviem ako to je s Uriášovou minulosťou). A keďže je Uriáš Lotin životný milenec, čakal som, že ich vzťah vznikne trochu zložitejšie, s obtiažami. Zdalo sa mi to trochu prirýchle ;)

yerry  | ****

Úplne jednoduchá a priamočiara stavba príbehu o jednom masakri upírej hávede na zdánlivo opustenom cintoríne. Lota sa tu po prvýkrát stretne so svojím neskorším sexuálnym partnerom. Autorka dokázala aj z takto krátkej poviedky vyťažiť, čo sa dalo. Čierny, drsný až cynizmom zaváňajúci humor naozaj stojí za to. … a pre tých upírej problematiky neznalých, je tu aj informácia o tom, aký je rozdiel medzi upírom a vampírom. Ten rozdiel je dosť zásadný.

Poviedka patrí medzi tie „slabšie“ v knižke. Ak píšem „slabšie“, tak je to dosť relatívny pojem, keďže jej kvalita osciluje stále vysoko nad priemerom.

Durgas  | ***1/2

Poviedku, ktorú z priemeru vytrháva objavenie Uriáša. Celkovo sa mi páči, ako sú v Lotinom svete spravení upíri a vampíri.WebArchiv - archiv českého webu