povídka » Stopy v písku
hodnotilo: 9
64%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Zuzana Komprdová

Stopy v písku

Komentáře:
quinnet  | ***

Stopy v piesku majú veľa kladov. Ocenil som vycibrený literárny jazyk, ktorý autorka ovláda veľmi dobre. Pekná bola aj atmosféra zapadlého vidieka a zaujímavé postavy, ktoré však nemali priestor na lepšiu charakterizáciu. Celkovo mi možno vadili surreálne časti poviedky, ktoré naopak atmosféru desu nemali. Ale príbeh to bol zaujímavý, veľmi zaujímavý. A malé dievčatká s tajomstvom v horore fungujú stále dobre.

KeB  | ***

Právě ten vytříbený jazyk mě neskutěčně vytáčel od prvního odstavce. Dokonce tolik že jsem povídku málem nedočetl. Jinak to není špatné, ale měl jsem z toho pocit jakési zbytečné až snad samoúčelné divnosti. Konec bych asi taky uvítal jednoznačnější.

yerry  | ****

Atorkin jazyk bol naozaj ukážkový, poetický, v duchu starých majstrov ako napr. HPL. Poviedka bola atmosférická a veľmi príťažlivá, vyložene síce nedesila ale dokázala ma priklincovať ku stoličke napriek tomu, že nie som nejakým fanúšikom hororov.

Je tu prastaré zlo, tmavé a temné hlbiny, dievčatko so šupinami na častiach tela, ktorého jeden z rodičov určite nie je človek… Jednoznačne najlepšia poviedka tohoto čísla časopisu. Ak niekto preskakuje domácu scénu, v tomto prípade určite pochybil…WebArchiv - archiv českého webu