série » Všechno na Mars - Oggerd
v Top10 5
hodnotilo: 28
87%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Všechno na Mars - Oggerd

Autoři: Vladimír Šlechta

počet dílů v sérii: 7

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ

odkazy: 2x [info]

… všechno na Mars

Od chvíle, kdy jsem začal psát sci-fi (tj. cca od roku 1991), jsem se držel tohoto myšlenkového řetězce: atlantická civilizace je založena na spalování fosilních paliv. Fosilní paliva rychle docházejí. To povede k válkám (nazval jsem je první energetická válka a druhá energetická). Mezitím probíhá kolonizace Marsu, kde jsou objeveny nové zásoby fosilních paliv. Lidstvo má šanci začít na Marsu znova. Ti schopnější vycestují na Mars, ti méně šťastní zůstávají na Zemi.
Cyklus (nahodile a nekoncepčně) popisuje různé epizody tohoto vývoje: od dobývání Marsu (Conquista, Marťanský bůh), přes začátek války (Umírání podle Andrewa F.), důsledky války (Nájezdníci) až po chvíli, kdy se (po asi tak půl druhém století) chaos na území Evropy zastavil a pozvolna se mění v řád a pokrok.
Poslední fázi popisují povídky s Oggerdem a kupodivu i s futuristickou bojovnicí Emmou Richter. Sním o tom, že jednou se Oggerd s Emmou setká.

Poznámka: Povídky s Emmou Richter (Replay, Emma číslo mínus jedna) obvykle ve svých seznamech neuvádím. Publikoval jsem je pod pseudonymem Volodja Bart a vyšly ve sborníku Ježíšku, já chci plamenomet. Ten sborník mi byl silně proti srsti a trpce jsem litoval (a lituju), že jsem souhlasil s jejich otištěním.

Povídky

Ten, který jde druhý literární revue Základna 3

Legendární zbraň
a) Ikarie 1993. č. 12
b) přepracovaná verze: antologie Čas psanců (2004)

Umírání podle Andrewa F. Ikarie 1994, č. 9

Artefakt Ikarie (1996, č. 3)

Přízrak
a) Antologie Mlok 1994 – Klub Julese Vernea + Rigor Mortis, Praha 1996
b) přepracovaná verze: součást románu Kyborgovo jméno

Nájezdníci Ikarie (1996. č. 11)

Ducholoď Ikarie (1998, č. 1)

Dóm Ikarie (1998, č. 9)

Rituál antologie Rigor mortis – Rigor Mortis, Praha 1998

Conquista
a) antologie Mlok 1999 – Straky na vrbě + Nová vlna, Praha 1999
b) Fantázia (1999, č. 3)

Marťanský bůh Ikarie (2000, č. 1)

Romány

Projekt Berserkr – Klub Julese Vernea, Praha 1999
Ostří ozvěny – Golem Ríša, Praha 1999
Kyborgovo jméno – Straky na vrbě, Praha 2003
Střepy z Apokalypsy – Brokilon, Praha 2010
Keltská brána – Brokilon, Praha 2012

Plány do budoucna:

Nějak už jsem přestal počítat s tím, že bych dokončil „oggerdovský“ román Střepy z apokalypsy„, který jsem rozepsal v roce 2000 a od něhož mi odpadlo "předkračování“ Kyborgovo jméno. O příběhy z Pohraničí je totiž mnohem větší zájem než o Oggerda.
Rád bych však dopsal a vydal sborník „oggerdovských“ povídek. Dvě nebo tři můžu zrecyklovat z dříve vydaných věcí, dvě mám rozepsané.
Taky bych se chtěl vrátit k Emmě Richter, dopsat jednu nebo dvě povídky a celé to vydat pod svým vlastním jménem v podobě, která by se mi líbila.

Vladimír „Volodja Bart“ Šlechta
http://krvavepohranici.cz/mars.html


Něco o chronologii od autora ze zavěru v knize Keltská brána (2012):

Keltská brána je chronologicky posledním příběhem z oggerdovského cyklu.
To rozhodně neznamená, že by to byla úplně poslední knížka, za kterou už nebude následovat vůbec nic. Naopak to znamená, že příběhy mají vnitřní chronologii, jdou jeden za druhým podle určité posloupnosti.
Jaká je tedy chronologie oggerdovského cyklu? První jsou Střepy z Apokalypsy, následuje Ostří ozvěny, pak Kyborgovo jméno, potom Projekt Berserkr. Na konci, jak už bylo řečeno, je Keltská brána.
Pro jistotu upozorňuji, že ve všech případech se jedná o samostatné knihy, které na sebe pouze „navazují“. Návaznost je velice volná, čtenáři nemusí znát nic z ostatních textů.
Proč je vůbec Keltská brána chronologicky poslední? Prostě se to tak přihodilo. Některé záležitosti mají své místo a nedají pokoj, dokud se na něm pevně neusadí. Tak to bylo i v tomhle případě.
Co bude následovat po Keltské bráně, pokud vůbec bude něco následovat? To zatím s jistotou nevím, už se však začala rýsovat představa „navazující“ knížky. Nejednalo by se o román, ale o sérii vzájemně propojených detektivních povídek odehrávajících se v Bornnu, jediném velkoměstě oggerdovského světa. Pracovní název knížky je Poslední velkoměsto.




WebArchiv - archiv českého webu