série » Husitská trilogie
v Top10 31
hodnotilo: 95
89%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Husitská trilogie

Sérii můžete znát i pod názvy:
Narrenturm
Veža bláznov

Autoři: Andrzej Sapkowski

originální název: Trylogia Husycka

počet dílů v sérii: 3

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 2x [recenze]

Komentáře:
Gaarq  | ****

dočteno, sečteno – jsem spokojený. prskal jsem na začátku jako ježek, že schéma „průšvih – úprk – průšvih“ je trochu nudné, ale autor ho umí okořenit, jak slohem, tak detaily. navíc, příběh někam směřuje, k, možná banální, pointě, ale k patřičné a věrohodné. inu, kdo umí, ten umí.

tartan  | ***

Mám rád Sapkowského. Mám rád historické romány. Mám rád fantasy (aj keď tu jej je naozaj len „cum grano salis“). Táto Husitská trilógia mi však až tak nesadla. Je chvályhodné, že sa s tým Sapkáč tak pohral, popritom však akoby tak trochu zabudol na čitateľa (alebo naň aspoň nedbal). U mňa má táto trilógia silne zostupnú kvalitu. Prvá kniha mi prišla výborná. Druhá sa mi už čítala horšie, ale stále sa mi to viac páčilo ako nepáčilo. Záverečná kniha ma už miestami rozčuľovala a v konečnom dôsledku rozčarovala. Celkový dojem je tak stále nadpriemer, ale kvalít Zaklínača to zďaleka nedosahuje.

Benetka  | ****

Tak…Stručné hodnocení…Je to vůbec možné?!No tak do toho.Tak především se domnívám,že je asi hloupost brát to jako trilogii.Podle mne je to jedna kniha která byla tak dlouhá,že ji pak autor raději rozdělil na tři díly – ať se to líp tiskne! :) No a jelikož je Ondřej PAN vypravěč,nečte se to vůbec špatně!Chvála bohu na výstostech!Už právě k tomu rozsahu…Vzhledem k tomu,že jsem na to asi úchylný,nejraději jsem sledoval milostnou linku mezi hlavním hrdinou a jeho milou.A že to KURVA zase nedopadlo!A to vše v rádoby reálných historických základech.Až na to,že se tím vším prolíná skutečně fungující magie…I když…Kdoví jak to tenkrát vlastně opravdu bylo…Ale to niccc.No…nebudu to protahovat – vlastně to dopadlo dobře: I ošklivka Elenče nakonec štěstí došla… Toš tak.Howgh! :)WebArchiv - archiv českého webu