autor » Phyllis Eisenstein
Oblíbenost autora: v Top10 u 1 registrovaných
foto autora

Phyllis Eisenstein

pohlaví: žena

Život: * 26.02.1946 † 07.12.2020

Národnost: americká

odkazy: 1x [web], 8x [info], 1x [životopis]Phyllis Eisenstein se narodila v první vlně amerického poválečného baby boomu a svoje vzdělávání tudíž započala v přeplněných třídách vedených nervózními učiteli, kteří neměli čas věnovat se jednotlivým studentům. Dle vlastních slov ji právě tato zkušenost dovedla na dráhu vysokoškolské přednášející, kde může vyučovat studenty v menších skupinách a zaměřit se na své posluchače individuálně. Vyučuje psaní science fiction na Columbia College of Chicago a občas přednáší i o jiných typech psaní populární prózy. Sama na vystudovala antropologii.

Od roku 1971 se věnuje psaní jak samostatně, tak i ve spolupráci se svým manželem Alexem. Vydala zatím šest románů a přes třicet povídek, novel aj. Dvakrát byla nominována na ocenění Hugo a třikrát na Nebulu. Eisenstein je šéfredaktorkou více-méně každoroční antologie s názvem „Spec-Lit“, k jejímuž vydávání se jí podařilo přimět školu, na níž přednáší, a v této antologii se pak mohou realizovat povídky jejích nejnadanějších studentů.

Kromě sci-fi je rovněž autorkou odborné knihy „Overcoming the Pain of Inflammatory Arthritis“ o využití vitamínu B5 v léčbě artritidy, nemoci, jíž tato spisovatelka trpí celý svůj dospělý život.WebArchiv - archiv českého webu