autor » Hank Green
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Hank Green

pohlaví: muž

Život: * 05.05.1980

Národnost: americká

odkazy: 11x [info], 1x [web], 2x [wikipedie], 3x [rozhovor]William Henry „Hank“ Green (5. května 1980, Indianapolis, Spojené Státy) je americký podnikatel, vloger, zpěvák, skladatel a spisovatel. S bratrem Johnem Greenem působí na Youtube kanálu Vlogbrothers. Mezi jejich další známé projekty patří vzdělávací kanály CrashCourse a SciShow. Jsou také zakladateli konference Vidcon. Greenova první kniha, An Absolutely Remarkable Thing, vyšla v září roku 2018.

Hank Green se narodil v městě Birmingham ve státě Alabama Mikeovi a Sydney Greenovým. Rodina se záhy přestěhovala do Orlanda na Floridě, kde vyrostl. Vystudoval biochemii na Eckerd College a ve svém magisterském studiu na University of Montana se zaměřil na životní prostředí.

Ještě při studiu Green založil webové stránky EcoGeek, zaměřené na technologie a problémy životní prostředí. V roce 2006 mu byla diagnostikována ulcerózní kolitida, chronické onemocnění střevní sliznice. Žije v americkém městě Missoula s manželkou Katherine Green a synem Orinem.

Zdroj: Wikipedia (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavní_strana)WebArchiv - archiv českého webu