autor » Hanns Kneifel
foto autora

Hanns Kneifel

pohlaví: muž

Život: * 11.07.1936 † 07.03.2012

Národnost: německá

odkazy: 11x [info], 1x [životopis]

Hans Kneifel patří k nejúspěšnějším soudobým západoněmeckým autorům science fiction. Napsal už mnoho desítek povídek a novel a je také autorem románového zpracování oblíbeného televizního seriálu, který pod názvem Raumpatrouille (Hlídka ve vesmíru) vysílala Bavaria-televize. Fantastická a vzrušující dobrodružství vesmírného korábu Orion (vyšlo už přes dvacet svazků, např. Útok z vesmíru, Planeta mimo kurs, Strážci zákonů, Boj o slunce, Planeta přeludů aj.) tvoří samostatné příběhy navzájem spjaté osobami Cliffa McLanea a jeho posádky.
Z bohaté tvorby Hanse Kneifla jsme vybrali dvě povídky o setkání lidí s nejpodivuhod­nějšími formami života na vzdálených vesmírných světech, jako například oné oblasti sci-fi literatury, která se neomezuje v rozvíjení fantastických příběhů třeba jen náznakem jakékoli autenticity vědeckých či technických předpokladů, ale usiluje pouze o vytvoření někdy i pikoreskního, až pohádkového světa, v němž všechno je možné a přípustné a kde jde především o bohatý a překvapivý děj.
Hans Kneifel žije v Mnichově a v uplynulém roce vydal bohatě dokumentovanou knihu o dobytí Měsíce, určenou mládeži.WebArchiv - archiv českého webu