autor » Jaroslav A. Polák
foto autora

Jaroslav A. Polák

pohlaví: muž

publikuje i pod pseudonymy Jeremy Fielder; J. A. Poloni; Kolpa Vsalaaroj; Jaroslav Polák mladší; Noční Běsi

Život: * 05.03.1975

Národnost: česká

odkazy: 1x [web], 1x [info], 1x [rozhovor], 2x [e-povidka]

Po maturitě na gymnáziu studoval na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity filosofii a religionistiku (studium přerušeno). Pracoval jako pomocný vychovatel v Diagnostickém ústavu pro mládež a jako pracovní terapeut dlouhodobě duševně nemocných v občanském sdružení Práh. Zajímá se o cizí jazyky, počítačovou grafiku, magii a okultismus, chov více i méně exotických zvířat, šachy. Žije v Brně. Debutoval v roce 1993 v Rodokapsu povídkou Noc útěku (společné s M. Kučerou), od té doby publikuje povídky v Ikarii i dalších časopisech. Je autorem sbírky povídek Deus Miseratur (1996) a pod pseudonymem J. A. Poloni, resp. Jeremy Fielder románů Conan a nefritový amulet (1996, společně s A. S. Pergillem), Cimmeřan a Ohňodárce (1998) a Conan – Třetí krok do hlubin (2001). Píše také poezii (sbírka Brány pro Ikara, 1997).

Poslední zmíněná kniha, Conan – Třetí krok do hlubin, vyšla autorovi v říjnu 2008 ve druhém, upraveném vydání, tentokrát již pod vlastním jménem Jaroslav A. Polák. Z anotace nakladatelství Brokilon: Jedno z nejtemnějších Conanových dobrodružství, inspirované nejen tvorbou R. E. Howarda, ale i dílem Lovecraftovým, se vrací na náš trh v zrevidované podobě – autor znovu prošel a opravil celý text, doplnil mnohé scény a jako dárek čtenářům vložil do textu novou kapitolu.

Okultista, spisovatel, terapeut, Kojot. Píše od roku 1993. Jeho tvorba zahrnuje horor, fantasy a fantaskní literaturu; v současné době píše také filosofující eseje na různá témata. Publikoval v časopisech Ikarie (1996,1997) a Fantázia (2001), v antologii 2004: Český horor a v několika sbornících vítězných povídek soutěže Ježíšku, já chci plamenomet (1997–2002). Je spoluautorem dvou knih o Conanovi, k nimž se raději nehlásí, a autorem knihy Conan – Třetí krok do hlubin (2001), ke které se hlásí a jejíž druhé doplněné a revidované vydání vyšlo v roce 2008.

V současné době své texty publikuje na svém weblogu www.kojot.name

Kromě studia evropské magické tradice se zajímá také o psychologii, filosofii, religionistiku, přírodní vědy, chov různých živočichů a vůbec všechno. K sérii JFK jej přivedla jeho žena Lucienne, které tímto děkuje.WebArchiv - archiv českého webu