autor » Garth Nix
Oblíbenost autora: v Top10 u 25 registrovaných
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Garth Nix

pohlaví: muž

Život: * 19.07.1963

Národnost: australská

odkazy: 2x [web], 2x [wikipedie], 10x [info], 2x [rozhovor]

Dnes již světoznámý australský autor knih pro děti a mládež. Narodil se 19. 7. 1963 v Melbourne a celý život se věnuje knihám, nejprve jako nadšený čtenář, později jako knihkupec, knižní redaktor, literární agent a dnes především jako spisovatel z povolání.
Publikovat začal v polovině osmdesátých let a dosud zůstává věrný tvorbě pro dospívající čtenáře. Jeho knihy se téměř vždy setkaly s úspěchem, ovšem od vydání románu Sabriel jim je věnována nebývale vzrůstající pozornost. Celosvětový úspěch románu ho přinutil věnovat se psaní na plný úvazek, vznikla tak dvojice volných pokračování Lirael a Abhorsenka.
V současnosti pracuje na sedmidílné sérii Klíče ke království a před sebou má dozajista zářnou budoucnost, vždyť je všeobecně pokládán za předního autora fantastických příběhů pro děti a mládež, jeho práce jsou však s oblibou a doslova po celém světě čteny i dospělými čtenáři, kteří se stejně jako jejich potomci rádi nechávají unést divokou, jiskřivou fantazií a živoucími charaktery, jejichž osudy vás prostě nemohou nebavit. (Daemon.cz)WebArchiv - archiv českého webu