autor » Jack Cohen
foto autora

Jack Cohen

pohlaví: muž

Život: * 19.09.1933 † 06.05.2019

Národnost: anglická

odkazy: 1x [info]

Biolog, vyučující na univerzitě ve Warwicku. Pracuje především jako konzultant pro scifi autory (jak televizní, tak literární), radí převážně v oblasti mimozemského života.

Spolupracoval například s Anne McCaffrey na cyklu Drakeni z Pernu, na cyklu Legacy of Heorot, na seriálu Akta X (kde byl parodován v postavě spisovatele Jose Chunga) a s Terrym Pratchettem a matematikem Ianem Stewartem na cyklu knih Věda na Zeměploše. S již uváděným Ianem Stewartem dále spolupracoval na několika populárněvědeckých knihách z oblasti gnozeologie a filozofie vědy (série Věda na Zeměploše patří do stejného oboru).

Jedním z jeho žáků je biolog Paul Nurse, který získal Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství v roce 2001 za objevy klíčových regulárorů buněčného cyklu.

V roce 1999 jeho a Iana Stewarta Terry Pratchett jmenoval „čestnými mágy Neviditelné univerzity“, ceremoniál se konal na Univerzitě ve Warwicku.

Vydal mnoho odborných i populárněvě­deckých prací, několik scifi knih (často spolupracoval s Ianem Stewartem), nicméně v češtině vyšly pouze knihy, na nichž spolupracovali s Terrym Pratchettem, totiž knihy Věda na Zeměploše a Koule – Věda na Zeměploše.WebArchiv - archiv českého webu