autor » Zdeněk Páv
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Zdeněk Páv

pohlaví: muž

Život: * 27.02.1959 † 12.07.2011

Národnost: česká

odkazy: 3x [info]Vystudoval VŠ strojní a elektrotechnickou v Plzni a pracoval jako programátor (např. ve Fakultní nemocnici v Plzni).
Dlouho publikoval pouze časopisecky a v samizdatu, ale přesto byl v 80. letech čtenářům SF dobře znám a patřil k oblíbeným autorům a přesto (kupodivu) není uveden ani v dobovém jinak velice komplexním „Slovníku české literární fantastiky a SF“ – snad protože mu nikdy nevyšla žádná kniha, a dokonce ani žádná z jeho povídek nebyla řadu let oficiálně knižně publikována.
Celkem publikoval – ve Fanzinech a Fanbook samizdatech českého Fandomu – více než třicet povídek. Od r. 82 pravidelný a možná nejoriginálnější účastník Ceny Karla Čapka (6 nominací).
Kromě psaní byl i aktivním organizátorem conů a soutěží: Pivoconů, Plkonů, Chronoconů a soutěže o Stříbřitělesklý halmochron. Byl zakladatel SF klubu TIK Dobřany.

+++

Zdeněk Páv zemřel 12. 7. 2011 ve městě Leh (hlavní město Ladakhu, součást Indie) pravděpodobně na zástavu srdce při vysokohorské túře, kde byl na treku se svou rodinou.WebArchiv - archiv českého webu