autor » Simon Clark
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Simon Clark

pohlaví: muž

Život: * 20.04.1958

Národnost: britská

odkazy: 10x [info], 1x [web], 3x [rozhovor]Simon Clark vyrostl v rodině vypravěčů – tradovala se u nich rodinná legenda o ukradené lidské lebce, zakopané pod Clarkovic garáží – a svou první hororovou povídku se mu podařilo prodat do rozhlasu ještě před završením puberty. Předtím než se vydal na spisovatelskou dráhu na plný úvazek, se živil řadou různých krátkodobých zaměstnání, včetně sbírání jahod, doplňování regálů v supermarketech, kancelářských prací a psaní scénářů pro video proma.
Jako autor hororových románů a povídek byl nominován na mnoho různých ocenění (například na Cenu Brama Stokera za nejlepší románovou prvotinu, World Fantasy Award za nejlepší novelu či British Fantasy Award). Posledně jmenované ocenění obdržel roku 2001 za nejlepší hororovou povídku Goblin City Lights a za román Noc trifidů. Clark je mimo jiné autorem zatím 15 románů, 6 povídkových sbírek a píše prózu i pro světově proslulou hudební skupinu U2.
V současnosti žije se svou ženou a dvěma dětmi v tajemné krajině hraničící s bývalým územím Robina Hooda.WebArchiv - archiv českého webu