autor » David Weber
Oblíbenost autora: v Top10 u 54 registrovaných
foto autora

David Weber

pohlaví: muž

Život: * 24.10.1952

Národnost: americká

odkazy: 2x [web], 2x [wikipedie], 8x [info], 9x [rozhovor]

Americký spisovatel sci-fi a fantasy. Vystudoval historii, politiku, anglickou literaturu a sociologii. Nyní žije v Greensville v Jižní Karolíně.

Mnohá jeho díla mají silně militaristický náboj a odehrávají se v námořnickém prostředí. Je řazen mezi autory military science fiction. V jeho příbězích je zobrazován velmi komplexní a propracovaný svět – a to jak po stránce technologické tak sociální. Dokonce i když píše fantasy, je magie pojímána spíše jako jiná technologie s vlastními zákony a principy.

Nejznámějším z jeho hrdinů je Honor Harringtonová. Kolem této hrdinky vystavěl autor celý vesmír známý pod názvem „Honorverse“. Ten zahrnuje víc než dvanáct románů a několik sbírek povídek. Vesmír má vlastní politiku, pokročilé technologie, náboženství, kulturu i faunu a flóru. Hlavní příběh se však odehrává kolem válečného konfliktu mezi Mantichorským královstvím a Lidovou republikou Haven. Před Honor staví autor nelehké úkoly, které tato překonává svou odvahou, taktikou a vůlí, s níž jako kapitánka křižníků motivuje svou posádku k nejlepším výkonům.WebArchiv - archiv českého webu