autor » Jerry Pournelle
Oblíbenost autora: v Top10 u 7 registrovaných
foto autora

Jerry Pournelle

pohlaví: muž

Život: * 07.08.1933 † 08.09.2017

Národnost: americká

odkazy: 15x [info], 2x [wikipedie], 1x [blog], 2x [rozhovor], 1x [životopis]

Dr. Jeny Pournell má akademické hodnosti v oboru strojírenství, psychologie a politických věd. Pracuje v kosmickém výzkumu a působil v programech Mercury i Apollo. Byl také vedoucím výzkumu experimentálního stresu v Laboratořích lidských faktorů společnosti Boeing a zapojil se do kvalifíkačních testů pro skutečné astronauty. V roce 1972 získal cenu Johna Campbella a nyní bydlí ve Studio City v Kalifomii se svou manželkou a čtyřmi syny.

Americký esejista, novinář a autor science fiction, který byl dlouhodobým přispěvatelem časopisu Byte. Je považovaný za velmi konzervativního – někteří kritikové o něm říkají, že je lehce pravicovější než Čingischán.

1965, již od začátku měla mnohá jeho díla vojenské prvky a bývají řazena mezi military science fiction. Typickým příkladem je celá série o Falkenbergově legii a Kondominiu. V polovině sedmdesátých let dvacátého stoleti začal spolupracovat s Larrym Nivenem. Výsledkem jejich spolupráce jsou romány Tříska v Božím oku a její pokračování Drtící ruka, romány Inferno, Luciferovo kladivo, Footfall a společně se Stevenem Barnesem série o Heorotu. Byl jedním z prvních spisovatelů používajících pro svou práci počítač. Jeho první počítač, EZEKIEL, je vystaven v Smithsonianském institutu ve Washingtonu DC.

Je známý svým sloupkem pro časopis „Byte“ nazvaný „Chaos Manor“ o jeho zkušenostech s nejrůznějším hardwarem a softwarem. Tento sloupek dodnes píše pro online verzi tohoto magazínu. Od roku 2003 také přispívá do programátorského časopisu „Dr. Dobb's Journal“. Již od roku 1998 udržuje pravidelně svůj blog „View from Chaos Manor“ (on sám však slovo blog považuje za ošklivá a vyhýbá se mu).


Jiné ocenění :
2016 – Locus Poll Award – Best Editor – 9. místo
WebArchiv - archiv českého webu