autor » Alan Dean Foster
Oblíbenost autora: v Top10 u 1 registrovaných
foto autora

Alan Dean Foster

pohlaví: muž

Život: * 18.11.1946

Národnost: americká

odkazy: 1x [web], 13x [info], 3x [rozhovor]Alanova (1946) práce do současnosti zahrnuje výlety do všemožných žánrů od science-fiction a fantasy, přes horor, detektivky nebo western, až po historické romány či současnou fikci.
Napsal nepřeberné množství článků o filmech, vědě nebo sportovním potápění a vydal novelizace mnoha známých filmů velkých produkcí, jako jsou například: Star Wars, první tři díly ságy Vetřelec, Lebkouni nebo Riddickovy kroniky.
Mezi jeho další práce patří scénáře pro rozhlasové hry a dramatizace a příběh pro první Star Trek film. Jeho román Shadowkeep byl vůbec první knižní adaptací původní počítačové hry.
Sám publikuje v angličtině, ale jeho knihy byly přeloženy do více než 50 jazyků a získal mnohá ocenění, například i v Rusku. Mysteriózní román Cyber Way získal cenu Southwest Book Award – byla to první beletrie, které se to podařilo.
Fosterova, někdy humorná, občas až ostře vážná, ale vždy zábavná, krátká próza, se objevila ve všech hlavních SF magazínech, stejně tak jako v původních sbírkách a několika přehledech toho nejlepšího za uplynulý rok. Jeho doposud vydané dílo čítá více než sto knih.

http://www.daemon.cz/autor/193/foster-alan-dean


Jiné ocenění :
1989 – Interzone Readers' Poll – Nejlepší sci – fi autor všech dob – 28. místo
WebArchiv - archiv českého webu