autor » O. R. Melling
foto autora
10 nejlépe hodnocených

O. R. Melling

je pseudonym, pravé jméno je Geraldine Valerie Whelan

Život: * 00.00.1951

Národnost: irská

odkazy: 1x [web]O. R. Mellingová se narodila v Irsku a vyrůstala od čtyř let spolu se sedmi sestrami a dvěma bratry v Torontu. Když jí bylo osmnáct, vydala se stopem napříč Kanadou do Kalifornie. Krátce poté odcestovala jako účastnice prvního ročníku Jeunesse Canada Monde / Canada World Youth do Malajsie na sever Bornea.
Během studia na Trinity College (University of Toronto) působila jako referentka Naval Reserve na východním a západním pobřeží. Získala titul bakaláře ve filozofii a keltské historii, navštívila Yukon a Severozápadní teritoria, procestovala Indii, Skotsko, Dánsko, Španělsko a Francii. V současnosti žije se svou dcerou Findabhair v rodném městě Bray v kraji Wicklow.
O. R. Mellingová získala za Knihy Říše bytostí řadu uznání a cen nejen v Irsku, Kanadě, ale i dalších zemí. Jednou z posledních je Cena Ruth Schwartz. Měsíc Lovce byl, spolu s dalšími z edice, přeložen do mnoha jazyků včetně japonštiny, ruštiny, čínštiny a slovenštiny. Zaujal i filmové producenty.WebArchiv - archiv českého webu