autor » Ian C. Esslemont
Oblíbenost autora: v Top10 u 5 registrovaných
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Ian C. Esslemont

pohlaví: muž

Život: * 00.00.1962

Národnost: kanadská

odkazy: 8x [info], 5x [rozhovor]Kanadský spisovatelIan Cameron Esslemont vystudoval archeologii a nějaku dobu se jí i věnoval. Nejvíce se zatím proslavil svými příspěvky k Malazské knize padlých Stevena Eriksona. Esslemont se podílel na vytvoření světa Malažanů.

Narodil se ve Winnipegu v Kanadě, později žil a pracoval v jihovýchodné Asii, včetně čtyř let, jež strávil v Thajsku a Japonsku. Momentálně si dokončuje titul PhD z literatury a se svou ženou, spisovatelkou Gerri Brightwell, a jejich třemi syny žijí na Aljašce.

Spolu s Eriksonem vytvořili Malazský svět v roce 1982 pro účely hry na hrdiny. O devět let později spolu pracovali na filmovém scénáři zasazeném ve stejném světě. Scénář nesl název Měsíční zahrady. Když se příběh neprodával, Erikson jej výrazně rozšířil a předělal na stejnojmenný román. I tak trvalo dalších osm let, než byla kniha konečně publikována.

Esslemont se nemohl vzhledem ke svým závazkům a pracovnímu vytížení psaní příběhů z tohoto světa tolik věnovat. Až roku 2005 se zapojil svým prvním románem – Nocí nožů – který představuje jakousi předehru k hlavní malazské sérii. Jeho druhý román, Return of the Crimson Guard (2008), se odehrává krátce po událostech, jež popisují Eriksonovi Lovci kostí. V současnosti Esslemont pracuje na svém třetím románu s pracovním názvem Stonewielder a uvažuje o celkem šesti románech z Malazské říše.


foto © Geraldine BrightwellWebArchiv - archiv českého webu