autor » Bertrice Small
foto autora

Bertrice Small

pohlaví: žena

Život: * 09.12.1937 † 24.02.2015

Národnost: americká

odkazy: 4x [info], 1x [web]Americká spisovatelka Bertrice Small (1937), která se hrdě hlásí ke svým irsko-skotsko-welšským předkům, se narodila v samém srdci New Yorku, na ostrově Manhattanu. Psát začala velice brzy, už na sklonku šedesátých let, ale její literární pokusy dlouho nenacházely v newyorských nakladatelstvích odezvu, jakou by si přála. Její vytrvalost však nakonec přece jen přinesla ovoce a podařilo se jí prorazit – její sen splnil, i když o celých deset roků později.
Její první román s anglickým názvem The Kadin vyšel v únoru roku 1978. Znamenal okamžitý a bezvýhradný úspěch, který rozradostněné autorce otevřel dveře k profesionální spisovatelské dráze. V současné době je Bertrice Small autorkou již více než celé desítky romantických historických románů, které vycházejí v ohromných nákladech po celém světě.
Bertrice Small žije již déle než celá dvě desetiletí se svým manželem Georgem a synem Thomasem v zapadlém sídle na východním konci Long Islandu v americkém státě New York.WebArchiv - archiv českého webu